Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Що таке NFT-токени та чому їх купують за тисячі доларів

[16:15 20 апреля 2021 года ] [ Бизнес Цензор, 20 апреля 2021 ]

Інтернет-проєкт “Телебачення Торонто” продав мем у форматі NFT за $2,5 тис. Поки це найдорожчий український мем. БізнесЦензор розповідає, що таке NFT-токени та чому їх купують за тисячі доларів.

Ви вже могли чути про те, що певні оцифровані фото, відео чи звуки продають та куплять за тисячі та навіть мільйони доларів.

Що таке NFT-токен

Ця абревіатура розшифровується як non-fungible tokens — невзаємозамінні токени. Токен — це одиниця обліку в цифровому світі.

Що таке невзаємозамінні токени? Наприклад, одна гривня дорівнює інший гривні. І вони є взаємозамінними. У випадку з NFT один NFT НЕ дорівнює іншому NFT. Тому його і називають невзаємозамінними.

Як і найвідоміша криптовалюта біткоїн NFT працює на технології блокчейн. Але якщо біткоїнів може бути багато однакових, то кожен NFT — унікальний або має обмежену кількість копій.

У NFT може бути переведений практично будь-який цифровий актив: фото, картинка, відео та навіть пост із соцмереж. Так, наприклад, співзасновник Twitter Джек Дорсі виставив на продаж свій перший твіт, який він написав у 2006 році. Його купили за $2,9 млн.

Навіщо користувачі інтернету купують NFT

Як ми пам'ятаємо, NFT — це невзаємозамінні токени. Тож якщо ви купили NFT-токен, то значить більше ні у кого такого немає. Підробити токен неможливо. У його код зашивається інформація про автора продукту та нинішнього власника. Також код може містити дані про автоматичне нарахування роялті з майбутніх перепродажів.

NFT — це своєрідний документ, який підтверджує ваше право власності на фото, відео, мем, пост чи інший цифровий актив. Після покупки ви стаєте власником, але в Інтернеті все одно можна переглянути куплений вами об'єкт.

Багатьом здається дивним купувати те, що можна буде потім безкоштовно переглянути в інтернеті. Тому противники “цифрового ринку мистецтва” кажуть, що це все “мильна бульбашка”. Захисники говорят, що купівля таких токенів — це купівля права ексклюзивності в Інтернеті. Якщо традиційні колекціонери купують картини, платівки чи інші фізичні витвори мистецтва, то сучасний колекціонер купує цифрову версію.

До речі, на початку березня блокчейн-компанія Injective Protocol вирішила довести, що покупка цифрового мистецтва у NFT-токенах — це дещо більше, ніж покупка реальних об'єктів.

Так, Injective Protocol купила в нью-йоркській галереї Taglialatella роботу художника Бенксі “Morons” (”Придурки”) за $95 тис. Потім компанія сфотографувала та спалила оригінал. Відео спалення вони виклали у Twitter. Картину перевели у NFT і продали близько за $400 тис.

Що ще продавали й купували у NFT

Як ми писали з самого початку, нещодавно український сатиричний онлайн дайджест новин “Телебачення Торонто” продав мем у форматі NFT за $2,5 тис. Поки це найдорожчий український мем.

А от найдорожчим у світі NFT-об'єктом є мозаїка цифрового художника Beeple (справжнє ім'я Майкл Вінкельманн) з 5 тис. зображень. Вона має назву “Everydays: the First 5000 Days” та була продана на аукціоні Christie's за $69,3 млн. Ще один об'єкт мистецтва OCEAN FRONT авторства Beeple було продано за $6 млн.

Всесвітньовідомий мем Nyan Cat Кріса Торренса продали за близько $590 тис. А колишній співробітник Агентства національної безпеки (АНБ) і ЦРУ США Едвард Сноуден продав свій NFT за близько $5,5 млн. Його токен має назву Stay Free (”Залишайся вільним”) й зображує оцифрований портрет Сноудена у вигляді вирізок з документів з судовим позовом про порушення американського законодавства з боку АНБ.

Міністр юстиції України Денис Малюська виставив на аукціон свою фотографію у вигляді NFT. Аукціон пройде на платформі OpenSea і триватиме до 17 травня. Стартова ціна становить 1 ЕТН (ефіріум).

У середині квітня учасники мистецького об'єднання INTROVADERS з Києва створили відеоролик із зображенням журналіста Дмитра Гордона і виставили його на продаж у вигляді NFT. Арт під назвою GORDONITIGATION розміщений на маркетплейсі Rarible. Його стартова ціна становить 0,8 WETH (понад $1900 на момент написання).

Як і де купити NFT

Один із найпопулярніших аукціонів — OpenSea. Крім нього купити чи продати NFT можна на Foundation, Valuables, Rarible або ж Nifty Gateway. На останньому майданчику можна купити токен за звичні гроші, на інших вам знадобляться електроні гаманці та криптовалюта ETH.

На цих майданчиках ви можете купити NFT або ж створити свій. Створити свій NFT достатньо просто. Варто завантажити відео, фото чи інший цифровий актив на аукціон і почекати кілька днів поки його перевірять. Якщо ваш актив цікавий — його куплять за доволі непогані гроші.

Еліна РЕДІХ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.