Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Інвестуємо в освіту майбутнього: ловіть свій шанс

Інформація про цей проект вже гуляла соцмережами, в пресі, обговорювалась на криворізьких кухнях і приємно лоскотала нерви молоді. Інтригу розкрили буквально у прямому ефірі — через карантинні обмеження презентація “Нової фабрики” проходила онлайн на YouTube-канал.

Минулого року “АрселорМіттал Кривий Ріг” анонсував спорудження нової фабрики огрудкування — сучасної, екологічної заміни застарілим аглоцехам. Для цієї фабрики компанія вирішила підготувати 300 металургів нової формації, і робитиме це спільно з двома криворізькими університетами: Криворізьким національним університетом і Державним університетом економіки і технологій. Із ними, а також із Міністерством освіти і науки України, “АрселорМіттал Кривий Ріг” уклав меморандум про нову бакалаврську програму. Близько 70 мільйонів гривень за три роки — ці кошти підприємство планує інвестувати в навчання, стипендії, міжнародне стажування.

Попри резонанс навколо події, у криворізький FUN Park запросили дуже небагатьох гостей. Поговорити про освіту майбутніх металургів прийшли перший заступник міністра освіти і науки України Микола Кизим, представники облдержадміністрації, мерії, університетів-партнерів проекту, народні депутати України і, звісно, головні герої заходу — майбутні студенти.

Лазерне шоу та енергійний барабанний бій від самого старту задали тон події.

Генеральний директор “АрселорМіттал Кривий Ріг” Мауро Лонгобардо наголосив на тому, що сталь — матеріал, із якого будується майбутнє. Він назвав учасників проекту металургами майбутнього, здатними на справжню магію: перетворювати каміння на сталь.

“У світі, де все змінюється щодня, виробництво сталі теж змінюється. Навіть тут, в “АрселорМіттал Кривий Ріг”, ви бачите різницю. Зникли старі мартени, на зміну їм прийшли сучасніші та ефективніші конвертери. Закрилась стара ділянка блюмінга. Скоро ми замінимо застарілі аглоцехи новою фабрикою огрудкування і знизимо викиди вуглеводню в атмосферу на 800,000 тон на рік. На це нам знадобиться 3 роки та 250 мільйонів доларів. Так, ми використовуємо силу землі, води і вогню, щоб перетворити камінь на сталь і творити майбутнє”, — сказав Лонгобардо. Нове покоління металургів він назвав “п’ятим елементом”, без якого магія вогню, води, землі й технологій не працюватиме. Адже саме вони будуть керувати новітнім обладнанням і сучасними процесами, а власними досвідом і кар’єрою ламатимуть стереотипи про роботу на виробництві.

Стати студентами програми можуть стати випускники шкіл, коледжів та професійно-технічних закладів, а по завершенню навчання вони отримають ступінь молодшого бакалавра та міжнародний диплом АрселорМіттал. Про це розповіла директорка департаменту з персоналу “АрселорМіттал Кривий Ріг” Юлія Чермазович. Для успішної міжнародної кар’єри в компанії, за її словами, потрібна сміливість, інноваційність та вміння мислити глобально. Окрім технічних знань та управлінських навичок, студентам програми “Нова фабрика” прививатимуть ці якості. Гарантоване працевлаштування та конкурентну заробітну плату отримають ті учасники, які відмінно пройдуть усі етапи навчання.

“Збудувати найвищий арт-об’єкт в Британії? Будь ласка! Інвестувати мільярд у “зелену” економіку Кривбасу? Будь ласка! І таких прикладів — безліч. Наша мета — фахівці нового покоління, люди відповідальні, сміливі, з глобальним мисленням, які не чекають, а власноруч будують своє майбутнє”, — розповіла Чермазович. На тему “Металургія — нове ІТ?” поспілкувалися під час панельної дискусії перший заступник Міністра освіти й науки України Микола Кизим, Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, народна депутатка України Олена Криворучкіна та директорка з персоналу “АрселорМіттал Кривий Ріг” Юлія Чермазович. Чи будуть школярі мріяти про кар’єру в металургії так, як зараз мріють стати програмістом чи популярним блогером? Якщо світу так потрібна сталь, то чи стане сталелиття такою ж популярною серед молоді спеціальністю? Микола Кизим, перший заступник Міністра освіти на науки України, сказав під час дискусії: “Програма “Нова фабрика” демонструє: навіть найбільші міжнародні корпорації вірять в українську освіту, в її можливості. Сподіваюсь, це лише перша ластівка системної співпраці “АрселорМіттал Кривий Ріг” із українським вишами. Мрію побачити випускників ДУЕТ та КНУ на чолі найбільших металургійних фабрик світу, а зарубіжних студентів — на навчанні та стажуванні в Україні”.

Вишенькою на торті стали виступи студентів міста на тему “Мої мрії — мої дії”. Діана Іванченко розповіла про те, як вона хоче поєднати своє життя з новими технологіями і як цінує цілеспрямованість. Юлія Бєлкіна поділилася любов’ю до рідного міста та мріями про те, що й тут можна побудувати цікаву кар’єру та досягти успіху. Данило Кушнірук, студент 3 курсу ДУЕТ, розбиває стереотипи про металургію: “В “АрселорМіттал Кривий Ріг” дійсно відбуваються кардинальні зміни, я сам пересвідчився в цьому під час екскурсії підприємством. Нам багато цікавого розповідали, показували. Але я звернув увагу на один важливий момент: зараз активно втілюється в життя те, про що мріяли перші металурги. Мені подобається, що на фабриці процесами керуватиме молоде покоління — фактично мої однолітки, з якими я добре розуміюся і можу спілкуватися на будь-які цікаві для нас теми”.

Онлайн-учасниками презентації стали понад понад 3 тисячі інтернет-користувачів. Інтерактиву додала вікторина на знання нашого підприємства та майбутної фабрики огрудкування. Численні онлайн-глядачі, змагалися за призи, відповідаючи на питання про назву найвищого хмарочоса, в якому використали сталь виробництва “АрселорМіттал Кривий Ріг” . А головний інтелектуальний “бій” розгорнувся за головний приз вікторини — гіроскутер.

Що отримають учасники освітнього проекту “Нова фабрика”:

• Оплата та навчання за кошти АрселорМіттал;

• Стипендії найкращим студентам;

• Можливість стажуватися за кордоном;

• Навчання у міжнародних експертів;

• Вивчення англійської;

• Проживання у гуртожитку;

• Корпоративний диплом від ArcelorMittal;

• Гарантоване працевлаштування на новітній фабриці;

• Привабливі умови праці в новій виробничій культурі.

Довідка:

Фабрика огрудкування є одним із з ключових проектів з екологічною складовою, в який компанія АрселорМіттал інвестує близько 250 млн доларів. Запуск нового виробничого об'єкта дозволить поступово вивести з експлуатації два діючих агломераційних цехи підприємства. Разом із масштабною реконструкцією ще одного аглоцеху це дасть можливість суттєво покращити екологічну ситуацію у регіоні. Загальний обсяг викидів зменшиться на 78 тис. тонн, а обсяг викидів СО2 знизиться на 800 тис. тонн на рік.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.