Сьогодні Рада Федерації Росії надала дозвіл на використання російських військових за межами країни. З відповідним проханням до депутатів звернувся напередодні Владімір Путін, який щойно прибув з США, де брав участь в ювілейній сесії Генасамблеї ООН. І вже найближчим часом російські солдати отримають офіційний статус воюючої сторони в громадянській війні в Сирії. Про те, чим це може закінчитись для Кремля, “Деловая столица” розпитала в директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса.
- Які наслідки для ситуації на Близькому сході може мати початок офіційної військової допомоги Росії уряду Башара Асада?
— Про можливі наслідки у цьому випадку говорити дуже складно, оскільки маємо абсолютно нову ситуацію, коли Росія заявляє про свою участь у сирійській громадянській війні. А прогнозувати результати закінчення будь-якої війни — справа невдячна. Можна лише говорити про те, що таке рішення керівництва РФ, швидше за все, було емоційним. Адже Володимир Путін провалив переговори в рамках сесії Генасамблеї ООН з керівництвом США і вирішив ефектно це прикрити. Це чергова демонстрація готовності Кремля не зважати на аргументи опонентів.
— Що може отримати Росія у разі успішного для неї завершення війни в Сирії?
— Москва може втратити тисячі людських життів, спровокувати нову хвилю терористичних актів на свої території, отримати серйозні проблеми у стосунках з іншими арабськими країнами, які не підтримують режим Башара Асада. Це однозначно, а щодо якихось позитивних моментів, то я особисто їх не бачу.
— Скільки може коштувати така військова кампанія бюджету РФ?
— Важко називати якісь конкретні цифри. Хоча очевидно, що така військова “прогулянка” коштуватиме Кремлю значно більше, ніж війна на Донбасі (за різними оцінками це близько $100 млн. на місяць — ред.). Адже у випадку Сирії буде значно складніша логістика.
— Якою може бути реакція США на такі дії керівництва Росії?
— Вашингтону немає куди поспішати, тому найближчим часом влада США поспостерігає за розвитком подій та за тим, якими будуть успіхи Росії в цій кампанії. Загалом ми бачимо, що американці діють у властивій їм манері. Мається на увазі згода на пропозицію РФ по узгодженню певний дій у Сирії. Хоча очевидно, що робиться це задля того, щоб уникнути так званого ексцесу виконавця чи, іншими словами, прямих бойових зіткнень в цій частині світу.
Якщо ви натякали у запитанні на можливе розширення санкцій, то навряд чи це можливе. Ситуація в Сирії немає нічого спільного з російським військовим вторгненням в Україну.
- Сьогодні керівництво РФ попросило США припинити польоти американських літаків над Сирією. Це така провокація? Можна її порівняти з відомою Карибською кризою?
— Це можна назвати як завгодно: провокація, істерика, дурість тощо. Виберіть щось середнє з цього і отримаєте оптимальну оцінку таких дій Росії. Щодо порівняння з Карибського кризою, то воно тут недоречно. В ситуації навколо Сирії значно більше гравців, ніж це було у випадку Куби в 60-х роках минулого століття. Тоді проблема була проста і зрозуміла, в той час, війна в Сирії триває вже четвертий рік і в цьому конфлікті, в тій чи іншій мірі, беруть участь дуже багато сторін. Крім того, тут Росія основним своїм опонентом вважає не США, а ІДІЛ.
- Зважаючи на те, що США надають підтримку сирійським повстанцям, наскільки вірогідно, що невдовзі Сирія перетвориться в новий Афганістан зразка 80-х?
— Тут, знову ж таки, відмінність війни у Сирії та конфлікту у Афганістані полягає в кількості учасників. Крім того, зараз в керівництві США немає однозначної позиції щодо того, як потрібно діяти в Сирії. У Вашингтоні є чимало сумнівів щодо модальностей участі в цьому конфлікті. З іншого боку, в Афганістані Росія, тоді в рамках СРСР, не мала можливості повоювати безпосередньо з підрозділами США. В Сирії, при найгіршому розвитку подій, такий варіант цілком можливий.
— Існує загроза поширення такого військового протистояння США і РФ за межі Сирії?
— Це буде залежати від того, які перші кроки зроблять учасники цього конфлікту. Це війна і може статися все що завгодно, в тому числі, наприклад, обстріл російськими військовими територій, де базуються військові інструктори з США або відкриття вогню по літакам США. Як у цьому випадку відреагує Вашингтон — важко зараз спрогнозувати. І, власне, від таких факторів і залежить, пошириться тіньове протистояння двох країн за межі Сирії чи ні. Хоча обидві сторони, звичайно ж, уникатимуть таких неприємностей.
Дмитрий БУКОВСЬКИЙ
Что скажете, Аноним?
[17:10 27 ноября]
[13:15 27 ноября]
17:50 27 ноября
17:40 27 ноября
17:00 27 ноября
16:50 27 ноября
16:40 27 ноября
16:30 27 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.