Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Врятувати” Кабмін

[15:26 04 ноября 2010 года ] [ Україна молода, № 206, 4 листопада 2010 ]

Урядовці пiд розмови про аварійність будинку уряду екстрено виділили собі 1,7 мільйона гривень на... кондиціонери?

Працівники міністерств, кабінети яких розташовані в будівлі українського уряду, забили на сполох: через п’ять років після того, як на вулиці Садовій звели багатоповерхiвку для комітетів Верховної Ради, будівля Кабміну, зведена наприкінці 30—х років, стала сповзати у бік Європейської площі по два міліметри щороку.

Гостроти ситуації додав співробітник господарсько—фінансового департаменту уряду Володимир Чернуха, повідомивши ЗМІ, що причиною руйнування будівлі стало суттєве збільшення навантаження на фундамент. “Під ним розташовані плавуни — і Кабмін почав повільно, на півтора—два міліметри за рік, сповзати у бік Європейської площі”. “Комсомольская правда в Україні” зазначає, посилаючись на своє джерело, що серед робочого дня стеля в кабінетах часто скрипить, іноді навіть сиплеться штукатурка. А “ТСН” надала цій історії сенсацiйності: мовляв, за висновками Науково—дослідного інституту будівельних конструкцій, який уже 10 років веде спостереження за будинком Кабміну, будівля може впасти.

“Україна молода” поспілкувалася із заступником директора цього інституту Юрієм Слюсаренком. Виявилося, про жодну “критичність” насправді не йдеться i не йшлося. “Я вперше чую, що цей будинок в аварійному стані, — запевнив Юрій Степанович. — Ви спитайте в “ТСН”, хто їм надав таку інформацію, бо ми такого не казали, це точно. Так, інститут 10 років спостерігає за будівлею. Так, вона “їде” щорічно на два міліметри, але це відбувається із більшістю споруд Києва. Штукатурка може сипатися, бо Кабміну 70 років — може, просто штукатурили 50 років тому... Заспокойте працiвників Кабміну. Їм нічого не загрожує”.

Кому вигідний “шум” навколо “аварійності” будинку уряду? Можливо, відповідь тут у тому ж сюжетi “плюсiв”? “Із Держбюджету в екстреному порядку виділили 1,7 мільйона гривень. За ці гроші проведуть капітальний ремонт кабінетів, коридорів і холів із заміною обладнання з кондиціонування повітря і пристроїв захисного навісу над ґанком десятого під’їзду. Операція з порятунку будівлі Кабміну вже почалася. Першою її фазою стануть проектні роботи — наразі вони ведуться на сьомому поверсі неподалік від залу засідань Кабміну”.

Не можна говорити напевне, але, спираючись на слова експерта Науково—дослідного інституту будівельних конструкцій, капремонту Кабмін не потребує. Інше питання, якщо чиновники вирішили “під шумок” виділити собі грошей на нові кондиціонери і краще облаштування умов своєї тяжкої праці з податків простих громадян.

Довідка

Будівля Кабміну зведена за проектом архітектора Івана Фоміна, майстра петербурзької неокласичної школи. Архітектор так і не побачив свого творіння (будівництво закінчилося 1938 року, Фомін помер 1936), контролював реалізацію задуму Івана Олександровича радянський архітектор Павло Абросімов. Площа будівлі складає 235 тисяч квадратних метрів. Призначалася споруда для розміщення в ньому Комісаріату внутрішніх справ, хоча протягом всього часу служило і служить будівлею українського уряду.

Центральна частина будівлі налічує десять поверхів, бічні — по 8 і 7 поверхів.

Цікаве планування будинку щодо можливої оборони: коридори закруглені, форма споруди передбачає неможливість стрільби з—за рогу.

Максим САВЧУК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.