Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Волинська мідь: Ігор Воронов придбав компанію, яка купує рудоносне поле Заліси-Шменьки

[08:20 13 июня 2022 года ] [ nadra.info, 11 червня 2022 ]

Всі попередні спроби продати мідний спецдозвіл — зривалися.

 Що сталося?

10.06.2022 Державна служба геології та надр України і ТОВ “Інтер Актив” підписали договір купівлі-продажу спецдозволу на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою покладів мідних руд ділянки “Рудоносне поле Заліси-Шменьки” у Волинській області. Повідомляє NADRA.info із посиланням на дані ДП “Прозорро.Продажі”. Копію договору було завантажено на сторінку лоту:

 

 

Від Держгеонадр угоду підписав Голова Роман Опімах. Від ТОВ “Інтер Актив” — директор Ігор Нестеренко

 

 

Аукціон з продажу спецдозволу на Заліси-Шменьки відбувся 18.05.2022. ТОВ “Інтер Актив” стало переможцем зі ставкою 18 000 005 грн. 

 

Ставка ТОВ “Інтер Актив” усього на 4 гривні перевищила ціну, яку запропонував наступний учасник 

 

Щойно договір купівлі-продажу спецдозволу на Заліси-Шменьки було підписано, ТОВ “Інтер Актив” змінило власника.

100% учасник товариства Ігор Нестеренко поступився своєю часткою на користь Ігоря Воронова ще 07.06.2022, номінально зберігаючи контроль над компанією. А в перші години 11.06.2022 — Ігор Воронов став повноцінним кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “ІнтерАктив”:

 

Дані YouControl

 

 

 

Ігор Воронов знайомий читачам NADRA.info як колишній власник міноритарної частки в капіталі ТОВ “УкрЛітійВидобування”. Нинішнім власником частки Воронова у цій компанії є відомий бізнесмен Ігор Кривецький. NADRA.info писали про входження Кривецького в УкрЛітійВидобування рік тому. Згодом його частку було “розмито” — після збільшення капіталу компанії до 297,5 млн грн. Про деякі деталі тих подій в інтервʼю NADRA.info розповідав СЕО УкрЛітійВидобування Денис Альошин.

За даними YouControl, до лютого 2022 року Ігор Воронов контролював компанію ТОВ “Антарес-9”, яка володіє т.з. наскрізним спецдозволом на геологічне вивчення з подальшим видобуванням природного газу родовища Королівське. Також раніше мав інтерес у низці інших видобувних компаній.

 Що далі?

ТОВ “Інтер Актив” Ігоря Воронова має 30 робочих днів, щоб сплатити свою цінову пропозицію, а також заплатити за геологічну інформацію. Якщо переможець торгів не викупить лот, він втратить гарантійний внесок — трохи більше 17 тис. грн.

Зауважимо, власне підписання договору не гарантує викупу і надання спецдозволу. Нагадаємо, переможець перших торгів спецдозволом на Заліси-Шменьки ТОВ “БЛ Ресурс” (аукціон відбувався 25.02.2021, ми детально писали про нього) також підписав договір з Держгеонадр. Але не сплатив свою цінову пропозицію (20 566 000 грн), втратив право отримати спецдозвіл, а також 8,5 тис. грн гарантійного внеску. 

18 000 005 грн від переможця ТОВ “Інтер Актив”, запропоновані на торгах 18.05.2022, стали найнижчою ціновою пропозицією серед усіх аукціонів з продажу спецдозволу на Заліси-Шменьки. Відзначимо, у вересні 2021 р. ТОВ “Інтер Актив” пропонувало за лот учетверо більше, ніж у травні 2022 р. — понад 81 млн грн.

Контекст

NADRA.info вже писали, що спецдозвіл на Заліси-Шменьки марно намагалися продати 7 разів (останні торги 18.05.2022 — восьма спроба). Найвища зафіксована цінова пропозиція — 122 222 222 грн від ТОВ “Глобал аналітика” на торгах 09.08.2021. Цей переможець навіть не підписав протокол торгів.

В листопаді 2021 року — на тлі численних зривів торгів — Роман Опімах заявляв, що “Держгеонадра разом з Міндовкілля ініціюють зміни до Порядку продажу спецдозволів на аукціонах, а саме, підвищення мінімального розміру гарантійного внеску для участі в е-торгах”. Ці зміни так і не було ухвалено.
Якщо Інтер Актив таки викупить Заліси-Шменьки, це буде третій власне мідний спецдозвіл в Україні. Двома іншими володіють комунальне підприємство Волинської обласної ради “Волиньприродресурс” (Волинська обл., родовище Жиричі, руди самородно-мідні, видобування. Супутні корисні копалини — золото і срібло) і ТОВ “Північно-Західне Видобування” (Рівненська обл., рудопрояв Південно-Рафалівський, руди самородно-мідні, геологічне вивчення з ДПР). Крім цього, спецдозволом на геологічне вивчення з ДПР сульфідних мідно-нікелевих руд володіє ТОВ “Кольормет України” (Житомирська обл., Рудопрояв — Прутівський).
Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 липня 2021 року, введеного в дію Указом Президента України від 23 липня 2021 року №306/2021, мідні руди визнано корисною копалиною стратегічного значення.  
За цінами на мідь на Лондонській біржі металів можна стежити за посиланням.

 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.