Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

В Україну ввозять на 50% менше техніки, ніж до війни

[09:00 13 мая 2022 года ] [ Forbes-Украина, 12 травня 2022 ]

Ритейлери прогнозують дефіцит недорогої електроніки. Як вони намагаються врятувати ринок.

Ритейлери прогнозують дефіцит недорогої техніки та електроніки. Це шанс для українських виробників, які частково можуть задовольнити нестачу. 

Мережа магазинів  у березні зазнала важкого удару. У Гостомелі згорів склад ритейлера, знищено техніки на 600 млн грн. Це не зупинило роботу, але зараз компанія розпродає залишки, що залишилися в магазинах і які завезли до війни. “Асортименту немає”, — зітхає співвласник мережі Валерій Маковецький. У його магазинах майже закінчуються деякі моделі смартфонів, планшетів, ноутбуків та павербанків. 

Подібна ситуація і в інших українських ритейлерів техніки й електроніки в Україні. За словами комерційного директора  Івана Павліка, на вітчизняному ринку вже є певний дефіцит персональної електроніки. Маковецький прогнозує через два-три місяці посилення нестачі товару. Маркетинг-директор “Алло” Артур Матковський, зокрема, очікує дефіциту смартфонів OPPO та vivo, планшетів, Wi-Fi-роутерів, недорогих ноутбуків, дронів та акумуляторів. Цього товару обмаль вже зараз.

Причин цієї ситуації дві: підвищений попит і нестача пропозиції. З початком повномасштабної війни волонтери та військові скупили бюджетні планшети, смартфони, зарядні пристрої, дрони й іншу електроніку. А ритейлери та дистрибутори втратили товарні запаси через війну. Крім “Фокстроту”, постраждав Eldorado — деякі склади на сході України у компанії розграбовано. 

До того ж імпортувати нову техніку стало значно складніше: порти, через які в Україну завозили техніку з Китаю, закрито. Авіатранспорт не функціонує. 

І хоча техніку знов починають завозити, обсяги імпорту невеликі. За словами гендиректора великого дистрибутора техніки та електроніки  Володимира Костенка, це 40—50% від довоєнного, залежно від типу товару. Загалом, за даними Міністерства економіки, імпорт в Україну в березні впав у 3,2 раза порівняно з лютневим. Більш детальних даних немає, статистика Митної служби з початку війни не оприлюднюється 

Як імпортують техніку під час війни

“Морські ланцюжки переналаштовуємо на порти в європейських країнах, через західний кордон”, — каже Матковський з “Алло”. З літаками така сама історія. Вони прямують до інших країн і там товар перевантажують на фури, які потім їдуть в Україну. “Дорогою товар довго стоїть на кордоні, і все це подовжує ланцюжок поставок до 14—20 днів”, — розповідає Павлік з COMFY. 

Проте імпортувати інтенсивніше продавці техніки не поспішають. І не тільки через складнощі з логістикою. Попит виріс лише на окрему техніку. В цілому ж він кардинально впав. За словами Маковецького, його компанія зараз продає на 35—40% від довоєнних обсягів. 

Загалом у 2021-му продажі побутової техніки та електроніки, за даними компанії GfK-Україна, яка спеціалізується на дослідженні ринків, становили 119,5 млрд грн. 

Через це ритейлери та дистрибутори вже перебудовують політику закупок. “Ми робимо замовлення з іншим підходом: менше, але частіше”, — каже Костенко. Він пояснює, що раніше завозили техніку, прогнозуючи попит, тепер такого не робитимуть, щоб не допустити помилок. 

Що далі? Ситуація створює вікно можливостей для українських виробників техніки, вважає Павлік з COMFY. 

Найбільший з них — Saturn. У компанії два виробництва — у Черкасах і Каневі. Комерційний директор Saturn Олексій Костюков каже, що його компанія може забезпечити ринок побутовою технікою. У компанії на 30% збільшилися продажі машин-напівавтоматів, які виробляють на заводі у Каневі. У Черкасах, де призупинили виробництво холодильної техніки, перефокусувалися на конвектори й електричні печі.

Ната ШТУКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.