Шевченківський райсуд Києва своїм рішенням від 13 серпня визнав, що НАК “Нафтогаз України” порушила контракт і зобов'язана повернути RosUkrEnergo 12,1 млрд. кубометрів газу до 1 вересня або в інший термін, погоджений сторонами.
Таким чином, український суд повністю підтвердив вердикт Стокгольмського арбітражу, що було необхідно для виконання рішення в Україні.
Тим часом, у Мінпаливенерго заявляють про намір “Нафтогазу” подати апеляцію на рішення київського суду.
На думку директора енергетичних програм центру “Номос” Михайла Гончара, рішення українського суду стало ще одним логічним кроком у реалізації плану нинішньої влади.
“Нинішня українська влада буде поводитися так, як вона поводилася до цього. Тобто, практично те, що ми спостерігали протягом останніх місяців — це був своєрідний спектакль, гра в процедури законності, скажімо так. А практично рішення щодо того, що раніше чи пізніше відбудеться відшкодування на користь RosUkrEnergo, було прийнято коли відбулася зміна владної команди. Все решта — це просто питання техніки і процедур”, — зазначив він у коментарі “Економічній правді”.
На думку експерта, такий висновок підтверджує і той факт, що рішення було винесене у стислі терміни — “практично менше ніж за місяць, хоча в принципі логічно було б, що якби судова інстанція українська детально розглядала це питання, то воно мало б розтягнутися на термін, принаймні, не менший, аніж це розглядалося у Стокгольмі”.
Окрім того, зазначив він, судова інстанція навіть не дочекалася розгляду тимчасовою слідчою комісією, яка була створена у парламенті.
“Якби суд виходив з примату національних інтересів, а не інтересів приватної зарубіжної структури, то, напевно, що до уваги мали бути взяті всі аргументи, які свідчили б на користь прийняття іншого рішення”, — упевнений Гончар.
“Очевидно, що у даному випадку суд просто відіграв формальну роль “легалізатора” не тільки рішення Стокгольмського арбітражу, а просто замовлення з боку діючої влади і газоолігархічного угрупування”, — зазначив він.
Експерт висловив сумнів із приводу того, що Апеляційний суд винесе рішення на користь України.
“Я думаю, що це — просто продовження спектаклю, оскільки всі чудово розуміють, що і галузеве керівництво, і корпоративне керівництво, і люди з RosUkrEnergo — це, так би мовити, з одного і того ж набору”, — наголосив він.
“Реально ми не бачили дій, висловлювань з боку вищих посадових осіб: президента, прем'єр-міністра, першого віце-прем'єра, який курує паливно-енергетичний комплекс... Лише Міністерство палива та енергетики там час від часу щось коментувало, показуючи неупередженість підходів. І, у даному випадку, далі все продовжується в такому ж дусі”, — пояснив Гончар.
“І тут теж нескладно обрахувати, що апеляція не буде задоволена, наприклад. І тоді всі розведуть руками і скажуть: “Ну що ж. Рішення суду потрібно виконувати”, — підсумував він.
Михайло ГОНЧАР
Что скажете, Аноним?
[21:03 05 января]
[23:36 04 января]
13:10 06 января
12:30 06 января
11:30 06 января
11:20 06 января
10:30 06 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.