Останні п'ять років всією архітектурною вакханалією столиці керував Сергій Целовальник, уродженець Севастополя, ставленик Олександра Попова та великий лоббіст ряду проектів, які напряму асоціювалися з Олександром Януковичем.
Насправді, Целовальник не був ані хорошим ані поганим головним архітектором. Архітектором він був ніяким. Єдина хороша справа, яку він зробив за свій термін — не дав відбудувати Десятинну церкву. І це справді мужній поступок — в той час це був виклик адміністрації Януковича і всесильному на той час московському патріархату.
Отже, чим запам'ятався Целовальник?
В 2010 році, як тільки він прийшов до влади, відразу заявив, що скоро почнуть зносити хрущовки і на їх місці будувати нові будинки. Хрущовки, як відомо стоять і досі, адже ніяких стимулів для забудовників зносити їх просто не було створено.
Пізніше Целовальник озадачився розв'язкою на Бесарабці і запропонував знести Метроград. Нічого з цього не вийшло. Потім він планував змінити Майдан, але не змінив.
У скандалі навколо Гостинного двору Целовальник займав позицію “правильну” і говорив, що треба з Подолу зробити пішохідну зону. Ніхто звичайно не сперечався з цією ідеєю, але всі розуміли, що пробки виростуть в рази. Власне, ідея пішохідного Подолу виникла не просто так — вона була частиною пропозицій до генплану, який розробляв ахметівський “Фонд ефективного управління”. Тоді ж, багато хто говорив, що Ахметов разом з Олександром Януковичем мають на меті створити “подільський туристичний кластер” і саме під них підганяється вся реконструкція і зміни генплану Подолу. Чим це завершилося? Ахметов зніс приміщення фабрики на Андріївському узвозі, Кличко попікетував офіс Ахметова, а останній потім зробив реконструкцію узвозу і вифарбував всі будинки в один брудно-жовтий колір. Ну, а про Гостинний двір і говорити нічого — він як стояв розкурочений, так і стоїть.
Чим ще запам'ятався Целовальник? Хотів перенести діловий центр столиці на Лівий берег. Але нічого для цього не зробив. І ще він на днях вирішив знести арку Дружби народів біля філармонії. І її він би не зніс, аби залишився головним архітектором.
В цілому, вся робота Целовальника — це тиха підкилимна історія з багатьма “правильними” зустрічами і “правильними” рішеннями. Ще пару тижнів тому Кличко, при зустрічі з Целовальником радісно обнімався і нічого не передбачало змін.
Що ж відбулося? В мерії хтось натякає на те, що Целовальник чимось образив мера, хтось щось говорить про генплан міста. Насправді — Целовальник необхідна жертва перед виборами. Ну треба ж демонструвати боротьбу за ідеали революції? А кого звільнити, як не головного архітектора. Людям завжди можна щось розповісти про незаконну забудову. І, в своїй масі, люди ж, наприклад, не питатимуть, чому саме Целовальник, а не перший заступний Кличка Ніконов.
Александр КЛИМОВ
Что скажете, Аноним?
[19:13 22 ноября]
21:10 22 ноября
18:30 22 ноября
18:20 22 ноября
18:10 22 ноября
17:20 22 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.