Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Дослідження PISA: українські школярі погано рахують

[11:20 04 декабря 2019 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 3 грудня 2019 ]

Українські школярі погано рахують і мають проблеми з читанням. Такі висновки можна зробити після оприлюднення дослідження якості освіти PISA, яке провели у 79 країнах світу.

За даними PISA, 36% українських учнів не можуть зробити базові розрахунки.

Ці результати спростовують міф про ефективність радянської математичної системи освіти, заявила на презентації дослідження міністерка освіти Ганна Новосад.

“36% наших 15-річних учнів не досягають навіть базового рівня знання з математики. Вони мають проблеми із завданнями, де потрібно використовувати прості стратегії розв'язування, процентні співвідношення, оперувати дробами й десятковими числами”, — наголосила Ганна Новосад.

Українські 15-річні школярі мають проблеми з вирішенням задач рівня 5-6 класу, де рахують відсотки і дроби. 

За математичними навичками українські школярі мають гірші показники, ніж їхні естонські, польські, білоруські однолітки, але кращі, ніж учні в Молдові та Грузії.

Копирайт изображения facebook.com/olena.pavlova 
В рейтингу математики Україна набагато нижче Естонії, але вища за Молдову

26% таких учнів не досягли базового рівня читання, що в середньому майже так само, як в країнах Організації економічного співробітництва, де проводили дослідження. Там показник — 22%.

Схожі показники і в природничих науках — 26% учнів не досягли базового рівня.

В Україні 63% учнів читають для задоволення, а 37% тільки тоді, коли потрібно отримати певну інформацію.

“Середній рівень українських учнів виявився нижчим, ніж нам хотілося б. Ми не маємо орієнтуватися лише на хороших учнів. Ми маємо підтягувати середній рівень”, — зазначила, представляючи результати PISA Інна Совсун, ексзаступниця міністра освіти і депутатка від партії “Голос”.

Копирайт изображения facebook.com/olena.pavlova 
Фото з презентації PISA

В середньому кожен четвертий учень в Україні має низький рівень сформованої читацької, математичної та/або природничої грамотності, йдеться у результатах дослідження.

Українські 15-річні школярі на 20% частіше прогулюють школу, ніж це роблять їхні однолітки в країнах Організації економічного співробітництва, де проводили дослідження.

Україна витрачає на освіту одного учня впродовж десяти років 27 тисяч доларів, коли найбільш ефективними, за даними PISA, є витрати у 50 тисяч доларів.

“Місце України у рейтингу PISA не стало сюрпризом, але з огляду на рівень фінансування української освіти, це ще відносно непогані показники. Це не означає, що треба задовольнятися поточним рівнем фінансування освіти, його необхідно підвищувати, але треба врахувати і сильні сторони, які допомагають досягати результатів”, — зазначила співзасновниця ГО Smart освіта, радниця міністерки освіти і науки Іванна Коберник.

Топ 20 країн і Україна у математиці

Хто краще вчиться?

У читанні українські хлопці відстають від дівчат на один рік навчання (різниця становить 34 бали), але випереджають їх на 7 балів із математики, хоча й неістотно.

Із природничо-наукових дисциплін різниці в успішності між хлопцями і дівчатами майже немає.

Учні, які навчаються у великих містах у ліцеях, гімназіях і спеціалізованих школах, мають істотно вищі показники, ніж їхні однолітки з інших шкіл. Максимальна різниця становить більше 2-х років навчання.

Яке місце України в рейтингу?

У загальному рейтингу 79-и країн, які взяли участь у PISA-2018, позиції визначаються з урахуванням похибок та порівнянь між країнами на схожих рівнях успішності. Тому загальний рейтинг подається у діапазоні позицій.

Україна — у середній частині рейтингу PISA, діапазони наступні:

— з читання — 37-42 позиції,

— з математики — 41-46 позиції,

— з природничих наук — 35-42 позиції.

Найкраще читають і рахують школярі в Китаї, Сінгапурі і Естонії. Найгірше — у Домініканській Республіці, на Філіппінах і у Косові. На повторний рік навчання в Україні залишається лише 1,6% учнів, що значно нижче порівняно із іншими країнами, де проводили дослідження.

Копирайт изображения oecd.org/pisa/PISA
Image caption Україна посідає середнє місце в рейтингу, вище за Грецію, але нижче за Росію. Кольорами позначено такі компентності: синій — читання, жовтий — математика, червоний — природничі науки. На фото — скріншот середньої частини рейтингу

Що досліджували?

PISA — це всесвітнє дослідження якості освіти, в якому Україна вперше взяла повноцінну участь у 2018 році.

Під час дослідження оцінювали 15-річних школярів. Всього під час дослідження опитали 600 тис. учнів у 79 країнах. Тести учні тривали дві години. В Україні опитали майже 6 тис. учнів у 250 закладах освіти. Тести українські учні проходили письмово.

PISA не перевіряє, чи засвоїли учні зміст освітньої програми, а оцінює, наскільки учні здатні використовувати здобуті знання, уміння та навички в реальному житті. Це дослідження показує слабкі та сильні сторони освітньої системи.

Image caption Топ 20 країн і Україна у природничо-наукових дисциплінах

У читацькій компетенції перевіряли здатність розуміти та інтерпретувати тексти, здатність пов'язувати кілька фрагментів інформації, робити висновки. У математиці — порівнювати довжини альтернативних шляхів або конвертувати ціни в іншу валюту.

Крім знань, досліджували також ставлення учнів до навчання і їхній емоційний стан. Так, в Україні 82% учнів/студентів задоволені життям і 89% часто відчувають позитивні почуття, що більше ніж у середньому у країнах Організації економічного співробітництва, де проводили дослідження.

Учні, які навчаються у сільських школах, задоволені життям більше, ніж ті, хто навчається у містах.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2019-12-05 12:20:40] [ Аноним с адреса 79.134.211.* ]

все эти глупости про рабство и пр. наверняка пишет дурачье необразованное, которое в украинских школах зубрило только пропаганду антисоветскую вместо точных наук и сейчас промывает мозг другим)) я учился в школе с 1986 по 1996, затем в вузе по 2001, а мой брат на 11 лет младше учился в той же школе и вузе, потом поя дочь в той же школе. есть возможность все сравнить)) комсомольские работники яросто топили за коммунизм в 1990х большинство из них быстро перекрасились и стали топить против коммунизма. были идейные но постарше, не сдались и убеждений не сменили сейчас они же вымерли. а те кто точные науки преподавал - на нищенскую з.п. незалежной украины не стали работать а пошли кто куда, хоть на рынки кеды продавать - это было выгоднее. инженером было непрестижно в 1990х и 2000х. да и сейчас. поэтому какое там качество образования и науки - в учебных заведениях при украине остались одни недоразвитые, которые больше ни на что неспособны, и не могли найти себе нормального заработка

[2019-12-05 11:53:38] [ Аноним с адреса 83.218.235.* ]

Это чистое очковтирательство - говорить о том, что нынешнее положение результат работы педагогов "украинского разлива". Независимости 28 лет, это значит, что даже те, кто родился в первый её год, только 5-6 лет как ВУЗы закончили. И что - это они за пятилетку всё уничтожили? "Простите, а часовню тоже я развалил?"(с) А куда же тогда делись все эти представители "самой читающей в мире нации" и "лучшей школы в мире"? Где эти "инженеры душ человеческих" и "представители самой гуманной в мире профессии"? Их что - Илон Маск на Марс вывез? Открою вам государственную тайну: эти моральные уроди, педагоги высшей категории, заслуженные учителя с 30-летним стажем, порождения гнилой советской системы сейчас как раз и работают в школах. Возьмите статистику - кто и в каком возрасте у нас директора школ? Именно эти люди и лишают нас будущего, просрав его для себя ещё в советское время. И причина нынешних бед одна - наследие рабского совка с его двуличием, приспособленчеством, завистью, лизоблюдством, приписками и моральной несвободой.

[2019-12-04 15:30:18] [ Аноним с адреса 79.134.211.* ]

при ссср школы были намного лучше и ученики имели больше знаний. учителя имели больше прав поддерживать дисциплину в классе. нето что сейчас - сидит на уроке мажор слушает музыку в наушниках, хамит учителю и никакой управы в ответ

[2019-12-04 15:02:23] [ Аноним с адреса 193.219.124.* ]

ахренеть, тридцать лет "незалежности", сто лет "незламной" и "подпильной" борьбы с режимом СССР, а теперь виноваты во всем "радянськи" стандарты. а шо ж таки эти гребаные националисты-преподы не смогли ничему научить? не внедрили новые методики? кишка тонка? тоже уровень не европейский?

[2019-12-04 14:14:11] [ Аноним с адреса 176.9.136.* ]

Шоб убирать клубнику в Польше университеты кончать не потрибно. Нерабы.

[2019-12-04 12:44:33] [ Аноним с адреса 83.218.235.* ]

Це як раз показники української системи освіти, а не радянської. Такої ганьби за радянських часів не було. Найстрашніше, що стан справ лише погіршується.

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.