Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чому Маск, техногіганти і криптовалютники підтримують Трампа

[16:35 24 июля 2024 года ] [ BBC News Україна, 24 липня 2024 ]

Хоча під час свого президентства Дональд Трамп став вигнанцем у більшості ділових кіл, у своїй новій передвиборчій кампанії йому вдалося завоювати симпатії серед багатьох технологічних лідерів.

 

Цього місяця Ілон Маск підтримав колишнього президента, долучившись до збору коштів на його кампанію.

 

Цей крок став кульмінацією у підтримці з боку технологічного світу, яка активно зростала останнім часом.

Впливові венчурні капіталісти та технологічні гіганти, як-от колишній донор від Демократичної партії Еллісон Хейн, інвестори Марк Андріссен та Бен Горовіц, а також гравці у світі криптовалюти брати Вінклвосси публічно згуртувалися навколо Трампа.

Вочевидь, Трампа підтримують далеко не всі.

Дональд Трамп, Нью-Джерсі, позов

Автор фото GETTY IMAGES

Дональд Трамп оголошує про колективний позов проти великих технологічних компаній 7 липня 2021 року в Нью-Джерсі

 

Але різкий поворот у порівнянні з тим, що було лише кілька років тому, цілком помітний. Тоді, після бунту на Капітолії у січні 2021 року, великий бізнес відвернувся від колишнього президента.

Ці зміни особливо вражають з огляду на те, що підтримка заборони на одностатеві шлюби — ініціатива республіканців — колись коштувала одному з босів Кремнієвої долини посади.

На заході, присвяченому криптовалютам, на національному з'їзді Республіканської партії в Мілуокі, штат Вісконсин, 27-річний Ніколас Лонго з компанії з управління капіталом Fortuna Investors сказав, що, голосуючи за Трампа чотири роки тому, він відчував стигму.

“У 2020 році мені не радили вголос казати про підтримку Трампа”, — сказав він. Тепер усе змінилося.

Лонго з Fortuna Investors

Лонго з Fortuna Investors каже, що раніше йому радили мовчати про свою підтримку Трампа

 

 

Зміна політичної конʼюнктури вже помітна в соціальних мережах, де Ілон Маск та інвестор Девід Сакс регулярно публікують зневажливі пости про президента Джо Байдена.

Але рішення підтримати кампанію Трампа грошима може розширити їхній вплив за межі свого традиційного кола — із серйозними наслідками для виборів.

Підтримка технологічних лідерів допомогла Трампу закрити прогалину у зборі коштів, з якою він зіткнувся кілька місяців тому.

“Наприкінці квітня він відставав і мав проблеми, — каже Сара Брайнер, директорка з досліджень OpenSecrets. — За останні вісім тижнів це геть інша кампанія”.

Дані OpenSecrets показують, що демократи претендують на більшу частку пожертвувань венчурних капіталістів на останніх виборах, і очікується, що рішення Байдена відмовитися від участі в перегонах викличе додатковий інтерес.

Однак нові друзі Трампа залишаються відданими.

За даними Wall Street Journal, Маск пообіцяв виділити 45 мільйонів доларів на кампанію Трампа, що зробило б його одним із найбільших донорів цього року.

Хоча мільярдер заперечив цю суму, він визнає, що фінансово підтримує кампанію колишнього президента.

“Я вірю в Америку, яка максимізує індивідуальну свободу та заслуги. Раніше це була Демократична партія, але тепер маятник хитнувся до Республіканської партії”, — написав Маск у соцмережі X після того, як Байден зняв свою кандидатуру.

Аналітики кажуть, що підтримка ключових фігур у світі технологій свідчить про те, що Трамп розширює свою привабливість.

“Він переконав республіканців, що він не такий поганий, як вони говорять... і тепер ми бачимо, що це поширюється”, — каже Сал Руссо, ветеран-консультант республіканців у Каліфорнії.

“Чи думаю я, що він переможе в окрузі Санта-Клара [центр Кремнієвої долини. — Ред.]? Може й ні, але він покаже кращий результат”, — сказав Руссо.

Ілон Маск та лідери бізнесу з Трампом у 2017 році

Автор фото GETTY IMAGES

Ілон Маск та інші лідери бізнесу з Трампом у 2017 році

 

Ілон Маск і його критика Байдена

Техлідери заявляють, що вони стурбовані жорсткими заходами адміністрації Байдена щодо криптовалюти та обережним підходом до штучного інтелекту.

Наприклад, нещодавній виконавчий наказ вимагає від фірм дотримуватись державних стандартів безпеки ШІ.

“Погана державна політика зараз є загрозою номер один для Little Tech”, — написали нещодавно у великому пості в соцмережі X Андріссен і Горовіц, чия фірма інвестує в стартапи та є великим гравцем у криптографії та ШІ.

“Настав час повстати”

Рішення Маска підтримати Трампа може здатися різкою зміною для людини, яка завжди уникала політичних пожертвувань.

Розповідали, що колись він простояв у черзі шість годин, щоб потиснути руку Бараку Обамі, а нещодавно у 2018 році назвав себе політично поміркованим.

У 2017 році він був одним з перших членів ділової ради Білого дому, яка розійшлася з Трампом через його політику щодо змін клімату.

Його компанія Tesla виробляє електромобілі, які Трамп неодноразово критикував як дорогі та непрактичні.

Водночас Маску давно не подобається нагляд з боку фінансових регуляторів.

Його критика Байдена посилилася два роки тому, після того, як він не отримав запрошення на ділову зустріч у Білому домі. Тоді мільярдер сказав CNBC, що  відчув несправедливе “ігнорування”.

У соцмережах Маск усе частіше висловлював відмінну від демократів думку щодо карантину через Covid, війни в Україні, політики Китаю та проблем трансгендерності.

Маск, чия фірма SpaceX займається державним бізнесом на мільярди доларів, також має інтерес у стосунках із потенційно майбутньою адміністрацією Трампа.

Криптовалюта. Особистий інтерес Кремнієвої долини

Демократи заявили, що зміна поглядів серед техгігантів керована особистим інтересом, адже Байден запропонував нові податки для мультимільйонерів і нереалізований приріст капіталу.

Він також відштовхнув багатьох своєю підтримкою організованої праці та переслідуванням компаній в антимонопольних та інших справах.

Бізнесмен Марк К’юбан, який підтримує демократів, припустив, що підтримка Трампа також завʼязана на “грі з біткойнами”. Боси роблять ставку на те, що вартість криптовалюти може підвищитися через високу інфляцію та політичний хаос, який, на думку демократів, виникне за адміністрації Трампа.

Венчурний капіталіст Девід Сакс

Автор фото GETTY IMAGES
Венчурний капіталіст Девід Сакс

 

 

Технологічний поворот

Професор Стенфордської бізнес-школи Ніл Малхотра, який вивчав політичні погляди засновників технологічних компаній, сказав, що було б помилкою змішувати “найголосніших людей у ​​твіттері” з індустрією загалом або навіть з її елітами, погляди яких історично суперечили обом партіям.

Опитування, яке він і його колеги провели в 2017 році, показало, що технологічні лідери були одностайні з демократами в таких питаннях, як гей-шлюби та аборти і навіть податки. Але вони завжди були проти державної регуляторної політики.

Він зазначив, що після опитування на перший план вийшли нові соціальні проблеми, як-от робота поліції, навчання в школах і права трансгендерів. Сан-Франциско стало ключовим полем битви в цих дебатах, що викликало негативну реакцію у світі технологій.

“Річ у тім, що більшість людей у ​​венчурному капіталі все ще лівоцентристи”, — сказав професор Малготра. Але він додав: “Рух до Республіканської партії точно є”.

PayPal, TikTok, ШІ

Еван Шварцтраубер, радник аналітичного центру Foundation for American Innovation, сказав, що технологічні лідери роблять ставку на те, що Трамп дасть більше свободи у галузях криптовалют та ШІ.

Але азартна гра не позбавлена ​​ризику.

На посту президента Трамп завоював прихильність бізнес-спільноти, знизивши податки та давши більше свобод у питаннях регулювання праці.

Але він також помітно більше втручався в економіку — і технології — у порівнянні з попередніми адміністраціями, почавши торгову війну з Китаєм, наказавши заборонити TikTok і розпочавши деякі поточні антимонопольні позови проти технологічних компаній.

Відтоді він ще більше підштовхнув Республіканську партію в цьому напрямку, водночас пом’якшуючи чи змінюючи свої позиції щодо таких питань, як заборона TikTok і криптовалюта.

Дженніфер Хаддлстон, старша наукова співробітниця лібертаріанського Інституту Катона з технологічної політики, сказала, що Трамп, можливо, змінить свою позицію щодо деяких технологічних питань, зазначивши, що тепер він є власником платформи соціальних мереж.

Джей Ді Венс, обраний Трампом на посаду віцепрезидента, також раніше працював у венчурному капіталі та отримав ключову підтримку від Пітера Тіля з PayPal під час своєї кампанії в Сенат 2022 року.

Трамп і Венс

Автор фото GETTY IMAGES

Джей Ді Венс раніше працював технологічним інвестором. Він закликав розбити Google

 

Девід Брукман, професор політології Каліфорнійського університету в Берклі, сказав, що Трамп досяг успіху в діловому світі, представляючи себе більш поміркованим, ніж інші члени його партії, щодо соціальних питань, як-от аборти.

Трамп нещодавно хвалився тим, що він не підтримає заборону абортів на національному рівні, яку просувають багато консерваторів, а залишить це питання на розсуд штатів.

Але професор Брукман зауважує, що Трамп також проводив відносно помірковану передвиборчу кампанію в 2016 році, але після приходу на посаду провадив більш радикальну політику.

Це зашкодило його суспільній підтримці та зрештою послабило зв’язки республіканців з Волл-стріт, традиційним джерелом підтримки партії.

Окрім технологій, Трамп підтримав радикальні зміни, як-от масову депортацію іммігрантів без документів, різке скорочення штату державних службовців і 10% мито на всі товари, що надходять до країни.

Але Ґаррет Джонсон, співзасновник Фонду американських інновацій, а зараз керівник технологічної фірми, сказав, що, на його думку, з часом все більше технологічної та бізнес-еліти прийняли погляди Трампа.

“Трамп одноосібно зробив національною темою загрозу, яку становить Китай для нашої країни, — сказав він. — Він мав рацію, і всі інші повинні були піти разом”.

“Я вважаю, що це частина динаміки, зміни настрою, — сказав він. — Чи був він правий у всьому? Ні, але в багатьох важливих питаннях Трамп мав рацію”.

Наталі ШЕРМАН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.