Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

ЄБРР: Криза завершилася, але потрібні реформи

[14:15 17 февраля 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 17 лютого 2011 ]

Європейський Банк реконструкції та розвитку, який є найбільшим інвестором у посткомуністичних країнах Центральної та Східної Європи, повідомив, що його прибутки зросли, і за минулий рік становили 1,4 млрд. євро, що може свідчити про видужання економік країн регіону.

Віце-президент ЄБРР Манфред Шеперс сказав в інтерв’ю Українській службі Бі-Бі-Сі, що Центральна і Східна Європа в цілому вийшла з кризи порівняно добре, зокрема, Україна завдяки зростанню в металургії. Водночас він застеріг, що “не треба тішити себе ілюзіями, що все гаразд”, і наголосив на потребі реформ.

— Регіон в цілому вийшов з кризи порівняно добре — частково це пояснюється видужанням глобальної економіки, що у свою чегу пояснюється видужанням видобувних галузей — в Україні економіка видужала через покращення ситуації в металургійній галузі.

Також була підтримка з боку Міжнародного Валютного Фонду та Європейського Банку реконструкції та розвитку фінансовій галузі — вони підтримали банки в регіоні. Була підтримка валют країн регіону. На тлі цього не варто забувати й про потенціал регіону до зростання, доступ країн до ринку Європейського Союзу зі своїм експортом — все це вплинуло на те, що посткомуністичні країни подолали кризу вправно.

- Тобто, криза вже завершилась у центрально-східній Європі та в нових незалежних державах колишнього СРСР? Але ж багато хто говорить про вразливість економік цього регіону.

— Так. Один з моментів, який має місце в регіоні, це те, що криза мала вплив на зміни, які ми б хотіли бачити в цьому регіоні у плані більшої реформи в певних галузях, більше активних реформ. Насправді, під час кризи реформи в регіоні дещо уповільнились. До того ж, політичний клімат у деяких країнах регіону ускладнився під час кризи, а відтак, і реформи стали повільнішими. Тобто, реформи уповільнились, але економічне видужання також відбулося. Проте не варто тішити себе фальшивими ілюзіями, що все в регіоні гаразд. Криза завершилась, але потрібно пришвидшити реформи.

- А що ви думаєте про українські реформи, які декларує українська влада, яка відзначає рік?

— Я думаю, що ключовою є політична стабільність. І це те, що ми бачили протягом останнього року в Україні. Але потрібно бачити й реформи, проведення яких потрібно в усіх галузях економіки. Гадаю, потенціал таких галузей як агропромислова, чи важка індустрія, чи фінансовий сектор, чи легка промисловість є надзвичайно великим, але нам би хотілося бачити продовження реформ. Нас хвилює те, що швидкість українських реформ часом не є зависокою, хоча уряд має для цього усі важелі.

- ЄБРР все більше переорієнтовується на надання кредитів приватному секторові у країнах з перехідними економіками. Чому це так важливо для банку?

— Ключовим завданням банку є підтримка ринкової економіки, а це означає, що приватний сектор відіграє ключову роль у цьому. Тому більшість наших інвестицій є саме в приватний сектор — як в цінні папери, так і в кредитування приватних компаній. За минулий рік в таких країнах, як Україна, через труднощі в економіці ми надавали підтримку інфраструктурним проектам та проектам у транспортній галузі, але нам потрібно продовжувати надавати підтримку приватному сектору в Україні.

- Коли говорять про потенціал України, то багато кажуть саме про потенціал, а вже потім про те, чи вдається його реалізувати чи ні. Як вам бачиться ця проблема?

— На мою скромну думку, потенціал України — феноменальний. Географічне положення, потенціал аграрного сектору чи важкої промисловості... Україна має також висококваліфіковану робочу силу і розташована поруч із Західною Європою. Вона має широкий вихід до Чорного моря. Себто, є багато причин, чому Україна стане надзвичайно важливою економічною потугою регіону. Але щоб досягти цього, Україна має взятися за системі реформи в усіх галузях. Також часом треба, аби було меншим втручання уряду в економіку — себто, лібералізація повинна бути активнішою.

Ростислав ХОТИН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.