Годинник на Спаській башті Кремля б'є північ.
Звучить гімн Росії.
Потім Перший канал розпочинає 2023 рік попсовою піснею: “Я росіянин, я йду до кінця… Я росіянин усьому світу на зло”.
Далі лунає: “Я народився в Радянському Союзі, я створений в СРСР!”
Перемикаю канали. На новорічній вечірці “Росія-1” один із найвідоміших воєнних кореспондентів телеканалу тримає в руках келих шампанського, проголошує тост за 2023 рік і бажає “з передової більше хороших новин, ніж поганих”.
З ним сидять люди у військовій формі. Поставлений Москвою чиновник з окупованої Росією території України заявляє: “Я бажаю всім нам миру. Але мир настане лише після нашої перемоги”.
Ви зрозуміли суть. Цьогорічні святкові феєрії на російському ТБ — це дивна суміш “нумо веселитися” і “нумо перемагати на полі бою”.
У торішньому зверненні Володимира Путіна до російського народу не було нічого “нормального”. Під час своєї щорічної промови президент зазвичай стоїть один біля Кремля. Цьогоріч за ним стояли чоловіки та жінки у бойових одностроях.
Минулого року у новорічній промові очільник Кремля зазначив, що “новорічна ніч буквально сповнена гарного настрою і радісних думок”.
Цього разу гарного настрою та радісних думок забракло.
Президент Путін використав своє звернення, щоб вкотре пропагувати альтернативну реальність Кремля: у цьому конфлікті Росія герой, а Україна та Захід — лиходії.
“Роками західні еліти лицемірно запевняли нас у своїх мирних намірах,… але насправді всіляко заохочували неонацистів”, — сказав він.
“Захист Батьківщини — наш священний обов'язок перед нашими предками і нащадками”.
Проте коли Кремль говорить про “захист Батьківщини”, то треба пам'ятати, що це Росія вторглася в Україну, й аж ніяк не навпаки.
Автор фото GETTY IMAGES
Президент Росії стверджує, що його країна отримує величезну користь від драматичних подій 2022 року: “Це був рік… важливих кроків до повного суверенітету Росії”.
“Ми закладаємо фундамент нашого спільного майбутнього, нашої справжньої незалежності”.
Твердження про те, що в цій війні Росія бореться за свій суверенітет і незалежність, м'яко кажучи, викликає здивування.
Для початку Росія вже давно є суверенною, незалежною державою. Навіть якщо прийняти тезу Володимира Путіна про те, що Росія ніколи не досягла “повного суверенітету”, виникає запитання: а чому? Путін перебуває при владі 23 роки. Досить довго, щоб вирішити це питання.
Також Путін у своєму новорічному зверненні ділить росіян на “нас” і “них” — на тих, хто підтримує його “спецоперацію”, і тих, хто не підтримує.
“Це був рік, який розставив багато речей на свої місця, — сказав очільник Кремля, — і провів чітку межу між мужністю та героїзмом, з одного боку, та зрадою та боягузтвом — з іншого…”
У 2023 році ми, ймовірно, побачимо, як Кремль проводить цю лінію ще чіткіше. Російська влада мобілізувала всі ресурси країни для “спецоперації”.
Немає місця для дебатів і дискусій: влада очікує, що громадськість згуртується і підтримає президента. Тих росіян, які цього не зроблять, змусять відчути, що вони зраджують свою Батьківщину.
Стів РОЗЕНБЕРГ, редактор з питань Росії, Москва
Что скажете, Аноним?
[15:06 24 ноября]
[11:45 24 ноября]
[08:15 24 ноября]
15:45 24 ноября
12:30 24 ноября
12:00 24 ноября
11:30 24 ноября
10:00 24 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.