Поширення коронавірусу спричинило революцію в управлінні людським капіталом та навчанні працівників. Перехід на дистанційну роботу з метою самоізоляції несподівано вплинув на підвищення продуктивності праці робітників, які можуть виконувати свою роботу з дому. Інструменти онлайн-взаємодії, такі як Zoom і Microsoft Teams, де-факто зробили стандартом процес, в якому віддаленим працівникам потрібно показувати реальний результат щодня, щоб виправдати свою роботу.
Інновації робочого процесу вже не є явищем, характерним суто для американського суспільства або якоїсь окремої нації. Це вивільнення нових можливостей організації та виконання роботи глобального масштабу. За даними опитування консалтингової компанії BCG, з вибіркою 12,000 працівників в різних секторах економіки, 75% опитаних зазначили, що протягом перших кількох місяців пандемії вони змогли зберегти або підвищити продуктивність своїх індивідуальних задач та 51% респондентів відповіли, що вони змогли зберегти або поліпшити свою продуктивність у командних задачах.
Джозеф Шумпетер стверджував, що кризи є фундаментом для інновацій та підприємництва. Період великої депресії 1930-х років, коли чверть робочої сили США була безробітна, також був періодом найшвидшого росту продуктивності праці та підприємництва в американській історії. Теперішня криза не є виключенням. Інновації, розроблені під час криз, є “дизрапторами”, які запускають нові технології, переробляють існуючі галузі та породжують цілком нові етапи економічного зростання.
За результатами іншого дослідження компанії Deloitte: 61% керівників у світі та 63% в Україні визначили трансформацію робочих процесів як пріоритет на наступні 3 роки. Треба зауважити, що цей показник зріс вдвічі від початку пандемії. Очевидно, що в умовах економічної турбулентності не всім буде вистачати ресурсів для інвестицій у нові навички, навчання працівників чи автоматизації бізнес процесів. Однак ті компанії, які проінвестують — можуть стати переможцями у довгостроковій перспективі.
Локдаун легітимізував способи роботи, які ми раніше вважали не продуктивними в глобальному масштабі. Наприклад, спростував припущення, що за людьми постійно потрібно спостерігати фізично, щоб досягти їхньої максимальної продуктивності. Протягом тривалого часу компанії з культурами віддаленої роботи, такі як GitHub, Zapier, InVision відрізнялись своєю продуктивністю. Недивно, що все в тому ж дослідженні Deloitte: 7 із 10 керівників відзначили, що перехід на віддалену роботу позитивно вплинув на добробут їхніх співробітників.
Віддалена робота вже не є нішевою — вона скрізь. В 2019 році американська компанія Zapier проводила опитування спеціалістів, які працюють дистанційно з метою виявити, що було ключовим вибором для них працювати саме віддалено. 42% опитаних відповіли, що вони найпродуктивніші працюючи вдома, порівняно з трохи менше третини (32%), які вважають, що вони продуктивніші в офісі. Серед найпоширеніших причин, через які люди хочуть працювати вдома опинились:
заощадження грошей
гнучкість вибору робочої локації
можливість проводити більше часу з родиною
краща продуктивність вдома
Робоча сила майбутнього може також змінитися з демографічної точки зору. Роботодавці зможуть наймати працівників, які найкраще відповідають потребам їхніх бізнесів, а не тільки найкращих людей, які мешкають локально. При віддаленій роботі немає значення, де ми фізично перебуваємо, грає роль тільки швидкість та якість продукту, який ми генеруємо в результаті цієї роботи. Великі компанії також зможуть перейти до гібридних моделей праці або віддаленої роботи для більшості працівників.
З моменту закриття офісів і введення обмежень окремі команди і компанії почали пошук нових способів взаємодії та креативних способів співпраці заради збереження своєї діяльності. Пандемія довела те, що ми і так знали раніше: підприємці, компанії та окремі працівники, які сприймають зміни як необхідність та пристосовуються до нових умов, технологічних рішень зможуть рости та розвиватись у майбутньому, щодалі віртуальнішому, світі.
Наслідки пандемії корона вірусу вже призвели до економічної та соціальної криз глобального масштабу, але також створили безпрецедентну можливість: провести найбільший у світі експеримент з переосмислення робочого місця. Відомий економіст Крістофер Фрімен стверджував, що темпи інновацій насправді відносно постійні — інновації творяться під час криз та впроваджуються в міру відновлення економічних умов.
Сьогодні країни світу є частиною глобальної інноваційної системи. Одні організації фокусуються на дослідженні та пошуку інновацій, інші впроваджують їх одні з перших та отримують винагороду “першопрохідця”. Проте ця криза подарувала унікальну можливість, яка трапляється раз у житті — сфокусувати зусилля багатьох організацій на перевинаходженні робочого місця. Враховуючи дані росту продуктивності праці для дистанційних працівників впровадження інновацій робочого місця дозволить компаніям ставати більш конкурентоспроможними в періодах економічної нестабільності та покращити добробут їхніх працівників.
Євген КЛИМЕНКО, викладач на програмах бізнес-освіти Київської школи економіки
Что скажете, Аноним?
[23:15 15 января]
[11:49 15 января]
[10:40 15 января]
23:35 15 января
23:00 15 января
18:00 15 января
16:50 15 января
16:40 15 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.