Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“ТАС уполномочен заявить”

[15:56 26 мая 2008 года ] [ Автограф (Кременчуг), 15 мая 2008 ]

Для нас тема металобрухту досить важлива. Б Україні на нього існує дефіцит і надалі планується лише його збільшення.

Нагадаємо, 28 квітня на зборах акціонерів у Дніпропетровську відбулася зміна правління підприємства та спостережної ради ВАТ “КСЗ”, Новим головою правління став колишній міністр машинобудування України Дмитро Черненко.

У неділю, 11 травня, сталеливарний завод відвідав член спостережної ради ВАТ “КСЗ” керівник фінансово-промислової групи ТАС Сергій Тигіпко. Він зустрівся з працівниками заводу, яким представив стратегію розвитку підприємства, а потім на прес-конференції відловів на запитання журналістів.

- Ви заявили, що тепер продаж продукції підприємства буде здійснюватися напряму, а як це відбувалося до цього?

— З того, що ми побачили, продаж продукції здійснювався через посередницькі фірми, зокрема, на Росію. Тепер усі операції здійснюватимуться безпосередньо зі сталеливарного заводу.

- Керівництво фірм-посередників пов'язані з колишнім керівництвом КСЗ?

— Я не володію такою інформацією. Але тут важливий сам принцип роботи, бо він призводить до великих ризиків для самого заводу. Ти виробляєш, а хтось продає. Тут можуть бути значні втрати. Ми ще не розібралися з усіма цифрами, але я впевнений, що такі втрати були. З іншого боку, саме підприємство не прозоре. І це призводить до зменшення його вартості. Завод виробляє, але не продає продукцію. Воно не виконує одну з найважливіших своїх функцій.

- Ви говорите про прозорість підприємства, що збільшить його ціну. Чи не ведете ви до того, що завод можна буде продати за більш вигідною ціною?

— Тут ви абсолютно праві. Але, з іншого боку, подивіться, як працюють провідні групи в Україні — СКМ, Приват. Вони платять великі податки, платять дивіденди, знову платять податки за дивіденди і так далі. Бо всі прекрасно розуміють, що час працювати через посередників уже пройшов. Насправді витрати майже однакові. Ну, можливо, працюючи не напряму, хтось щось і може собі “викрутити”. Але великого фінансового, економічного сенсу немає.

- Чи будете ви проводити аудит фінансового стану заводу?

— Так, аудит буде здійснено вздовж і впоперек, однозначно.

- Чи вибачите ви колишньому керівництву кримінал, якщо його буде виявлено внаслідок аудиту?

— Ні, ми не готові вибачати.

- Чи будуть здійснені інвестиції у виробництво СЛЗ?

— Я розумію, що деякі вузли і механізми заводу вимагають серйозних інвестицій. Тому, в першу чергу, буде профінансовано те, на що вкажуть технічні служби, ремонтники.

- Ви плануєте впроваджувати енергозберігаючі технології на заводі?

— У цьому напрямі буде розроблена програма. Це завдання № 1 для енергозатратного підприємства. Адже не проблема вистояти зараз. А що далі? Ми повинні зберегти і робочі місця, і відрахування до бюджету, тож енергозбереження тут є ключовою позицією.

- Чи створить СЛЗ конкуренцію майбутній металургійний комбінат, який будується під Кременчуком?

— Що стосується продукції — ні, адже у меткомбінату трохи інший профіль. А що стосується металобрухту — так. Для нас тема металобрухту досить важлива. Б Україні на нього існує дефіцит і надалі планується лише його збільшення. А виробництво металу з нього набагато економічніше і екологічно безпечніше. Усі хочуть брати металобрухт, і обсяги його споживання лише збільшуватимуться. Деяка конкуренція можлива у напрямі залучення фахівців. Але конкуренція -це хороша річ.

- Як ви оцінюєте нинішній фінансовий стан підприємства?

— Він стабільний. Але якщо почати інвестування, то без кредитів не обійтися. Хоча якщо підприємство не прозоре, то жоден західний банк не буде й розмовляти про співпрацю. А вони, між іншим, пропонують найнижчі кредитні ставки. Звичайно, непрозорому підприємству може надати кредит український банк, але під високі відсотки. Адже за ризики потрібно платити.

Як ви співпрацюєте з урядом, і чи не плануєте повернутися у велику політику?

— Ні не збираюся, коли це відбудеться, обов'язково скажу. Але у багатьох складається враження, що коли ти не в політиці то країні вже нічим не можеш допомогти. Насправді мені здається, інколи журналіст, який добре виконує свою роботу, більше допомагає країні ніж поганий політик. Я зі своїм досвідом можу допомогти і без політики. Тож коли Прем'єр Юлія Тимошенко запропонувала мені створити аналітичну групу для генерації ідей економічного розвитку країни, у мене не було мотивів відмовлятися. Ми формуємо рішення і віддаємо їх у Кабмін для відпрацювання. До речі у багатьох країнах такі структури були дуже ефективними. Спробуємо це зробити і в Україні.

Кременчуцький сталеливарний має двох основних акціонерів: фінансові групи ТАС і Приват. Вони, за повідомленням керівництва, мають однакову кількість акцій. Це сталося після продажу банком “Форум” свого пакету акцій фінансовій групі ТАС.

ТАС, крім того, володіє 100% акцій Дніпродзержинського вагонобудівного заводу і понад 26% акцій Крюківського вагонобудівного заводу (також після продажу пакету акцій банком “Форум”). ТАС має намір взяти участь у приватизації підприємства “Луганськтепловоз” і запропонувати на аукціоні ціну більшу, ніж інші учасники. 8 майбутньому, маючи такі активи, не виключено, що ТАС створить холдинг, спроможний конкурувати на міжнародному рівні, наприклад, з таким як “Сіменс”.

О. МИХАЙЛЕНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.