Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

У інвестора Макіївського метзаводу глобальні плани

[16:00 09 февраля 2007 года ] [ Урядовий кур’єр, 9 лютого 2007 ]

Реанімувавши в останні роки один з флагманів вітчизняної металургії — Макіївський МК, що донедавна практично перебував у виробничій комі, стратегічний інвестор підприємства започатковує вже глобальну реконструкцію його основних фондів.

Найближчим часом інвестор ММЗ “Смарт-груп” мас намір, зокрема, збудувати власну аглофабрику, ще одну сучасну доменну піч, а також здійснити докорінну модернізацію сталеплавильного виробництва, взявши при цьому курс передусім на енергозберігаючі технологи. На думку експертів, тим самим “Смарт-груп” розпочала етап створення вертикально-інтегрованого виробничого ланцюга, який вже в недалекому майбутньому дасть змогу позбутися нинішнього цінового диктату двох найбільших споживачів залізорудного концентрату Інгулецького ГЗК.

Підсумки роботи ММЗ за минулий рік свідчать, що плани ці зовсім не наполеонівські, а базуються на чіткому економічному розрахунку та стратегічному мисленні. Судіть самі. Протягом 2006 року Макіївський металургійний завод випустив 1 млн 294,4 тис. тонн чавуну, 1 млн 566,4 тис. тонн сталі, 1 млн 289,3 тис. тонн товарного прокату. Багато це чи мало? Якщо порівнювати з 1996 роком, 1999-м чи 2003-м, то це майже удвічі більше.

Такий без перебільшення виробничий прорив вдалося зробити передусім за рахунок визначення та реалізації ряду пріоритетних напрямків. По-перше, в ЗАТ “Макіївський металургійний завод” оптимізована загальна система управління виробництвом, що дало змогу підняти рівень ефективності стратегічного й оперативного планування на всіх щаблях виробництва і логістики, поліпшити якість продукції та віддачу роботи служб менеджменту персоналу. По-друге, першочерговий статус було надано розв'язанню проблеми забезпечення ефективної експлуатації агрегатів основного виробничо-технологічного ланцюжка, енергозбереження і технічного розвитку підприємства. На сьогодні обсяг інвестицій у відновлення основних фондів і модернізацію виробництва заводу становить понад 300 гривень у розрахунку на одну тонну продукованого товарного прокату, перевищивши тим самим у 2,5-3 рази середньогалузевий рівень. Цьому сприяє передусім та обставина, що вперше за останні 12 років на підприємстві чітко дотримується регламент проведення капітальних та поточних ремонтів, а також штатного обслуговування устаткування.

Не на словах, а на ділі реалізується, окрім того, широкий спектр організаційно-технічних заходів, спрямованих на зниження енергомісткості виробничих процесів. Скажімо, якщо торік найкращий показник виробництва катанки (стан 150) не перевищував 52,3 тис. тонн на місяць, то нині Макіївські металурги домоглися стійкого виробництва цього виду продукції на рівні 57-58 тис. тонн. Показовим є і той факт, що коли на початку 2005 року щодоби підігрівало повітря 120-130 тис. кубометрів доменного газу, то сьогодні він цілком утилізується в котлах, даючи можливість заощаджувати щодоби до 80 тис. кубів природного газу. І, по-третє, за рахунок цих та інших факторів за останній рік бюджетну ефективність товариства вдалося збільшити майже в півтора раза. При цьому не за рахунок оптимізації кількості працюючих, а радше навпаки — на підприємстві створено понад півтори тисячі робочих місць. Стабільно зростає також заробітна плата металургів: якщо на початку минулого року їхня середня зарплата перевищувала 1000-1100 гривень, то в грудні вона вже становила 1797 грн. Не цурався інвестор і розв'язання соціальних проблем, що нині для багатьох трудових колективів, на жаль, вже виглядає анахронізмом.

Натомість для поступального розвитку вперед потрібен ще один “залізний” металургійний прорив, що виведе завод з колишнього аутсайдера у провідного гравця на вітчизняному ринку металопродукції, розв'язавши йому руки від дорогих проміжних послуг. Адже через відсутність власної аглофабрики заводчани втрачають вже на першому технологічному переділі 30-35 дол. США на одній тонні чавуну. Натомість, за словами генерального директора — голови правління ЗАТ “Макіївський металургійний завод” Ігоря Сміяненка, вже визначений закордонний партнер, що займатиметься будівництвом аглофабрики. “їх фахівці вже приїжджали до нас і зробили висновок, що нову аглофабрику можна побудувати без припинення основного виробництва, — наголосив генеральний директор заводу. — Вона дасть змогу виробляти 5 млн 300 тис. тонн агломерату, що цілком задовольнить попит доменників навіть з урахуванням запуску нової доменної печі”.

До речі, намічається спорудити доменну піч вмістом 2400-3000 куб. м. Для її вибору нещодавно делегація “Смарт-Груп” та ММЗ відвідала ряд підприємств в Австрії, Німеччині та Люксембурзі. Зокрема її фахівцям, побувавши на підприємствах “Тіссен-Крупп”, сподобалась робота доменних печей фірми “Пауль Вюрт”. Вони дуже високопродуктивні, а найголовніше економічні: 270-280 кг коксу на 1 тонну чавуну, зауважив Ігор Сміяненко, додавши, що нинішні заводські витрачають відповідно 530-540 кг. Окрім того, печі фірми “Пауль Вюрт” працюють з обов'язковим використанням пиловугільного палива (близько 160 кг на 1 тонну), що дає можливість істотно знизити собівартість чавуну, а отже і кінцевої продукції.

У планах “Смарт-Груп” також спорудження конвертерного цеху, головним надбанням якого стануть два конвертори ємністю 180-220 тонн, агрегати позапічної обробки і безперервного розливання сталі. Відповідно вдасться забезпечити високоякісною заготовкою стан 150 і стан 390, будівництво яких планується завершити вже у першому півріччі 2007 року. Докорінна реконструкція найближчим часом передбачається і щодо розгалуженого енергетичного господарства заводу. Відтак, переконаний Ігор Сміяненко, буквально за 3-4 роки Макіївський металургійний завод значно оновиться. Впевненості у цих прогнозах додає те, що акціонери готові інвестувати в модернізацію близько мільярда доларів.

Леонід САМСОНЕНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.