Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Заповідну територію сільради перетворюють на кар’єр

[15:35 14 августа 2008 года ] [ Голос України, №152, 13 серпня 2008 ]

Відкрито лобіюються інтереси з розробки гранітного кар’єру та відкриття при ньому дробильно-сортувальної фабрики.

Шановна редакціє газети “Голос України”!

Звертаються до вас мешканці сіл Недайвода та Тернуватка Криворізького району Дніпропетровської області з приводу організації гранітного кар’єру на території заповідного фонду “Інгулецький степ”. Вказана територія площею 60 га зарезервована для першочергового створення пам’яток природи загальнодержавного значення (Указ Президента України №79/94 10 березня 1994 року). Починаючи з 1990 року, наукова група та вчителі Недайводської школи досліджували цю територію — землі, що лежать на лівому та правому берегах річки Інгулець на південний захід від села Недайвода і тягнуться на 4-5 кілометрів до села Раєво-Олександрівка. А 20 квітня 1992 року з’явився акт обстеження комісії з охорони природи цілинних ділянок. На біду, геологи відшукали тут великі запаси залягання гранітів та уранових руд.

Останнім часом вже немає чим більше торгувати (крім основного багатства — землі та надр України). Чи не тому в міністерстві охорони навколишнього середовища України видали спеціальний дозвіл на користування надрами. Підписали його люди, головне завдання яких — покращувати екологічний стан в Україні. Зокрема, й шляхом залучення іноземних інвестицій. Але, очевидно, цей процес проходить некеровано. Тобто не контролюється, тому що інвестиції використовуються не за призначенням, а для руйнування природи. Відкрито лобіюються інтереси з розробки гранітного кар’єру та відкриття при ньому дробильно-сортувальної фабрики. І це при тому що місце має не тільки географічну цінність, тут існують популяції багатьох рідкісних видів рослин і тварин, зокрема занесених до Червоної книги України.

А історична спадщина! Тут скіфські кургани, земляні оборонні споруди періоду Великої Вітчизняної (за різними даними, тут загинули від 17 до 24 тисяч воїнів, яких досі не перепоховано).

Нагадаємо, що річка Інгулець є джерелом питної води для мешканців Кривого Рогу. Отже, за законом, не можна відкривати гранітний кар’єр в зоні загальнодержавного заказника. Та обласна рада приймає зміни до свого ж таки рішення “Про затвердження програми формування та розвитку національної екологічної мережі Дніпропетровської області на 2006-2015 роки” про те, щоб виключити із зазначеного рішення територію, на якій розташоване Недайводське родовище гранітів між селами Раєво-Олександрівка та Тернуватка.

Далі цікавіше. Сільський голова ігнорує своє ж таки рішення, в якому сказано: розпочати процедуру громадських обговорень відповідно до вимог чинного законодавства України,.. виготовлену містобудівну документацію після обговорення подати на затвердження сесії сільради, за наявності всіх необхідних висновків і державних експертиз, проведених згідно з чинним законодавством. Без громадських обговорень, без належного ознайомлення присутніх з документацією питання виноситься на голосування.

Прозвучало: мовляв, незалежно від думки депутатів, кар’єру все одно бути. І на сесії ухвалили дати згоду на попереднє погодження місця розташування земельної ділянки площею 120 га для розробки гранітного кар’єру та будівництва дробильно-сортувальної фабрики із земель запасу (пасовища). Але все таємне рано чи пізно стає явним, бо ж деякі сільські депутати голосували “проти”. І мешканці сіл Недайвода, Тернуватка та власники дачних ділянок почали вимагати зібрання сільської громади. Група депутатів, які зрозуміли свою помилку, під тиском громади змушені були оголосити про сход. Хоча зацікавлені намагалася не допустити цього — зривали оголошення, навзамін вивішували свої, де був указаний інший час проведення зборів — сход таки відбувся.

Не подіяли на людей навіть розповіді присутніх “захисників навколишнього середовища” про безпечність вибухів та користь від такого кар’єру для всього села. Реакція на такі обіцянки була вибуховою, бо всі знають, що таке кар’єри. Але через деякий час відбулась позачергова сесія, на якій більшість депутатів знову дали дозвіл на розробку кар’єру (навіть ті, що були категорично “проти”).

Як можна назвати такі речі? Хіба — підкупом? Кому подарували футбольні м’ячі, кому газ безкоштовно підвели, кому дах пообіцяли відремонтувати. А народ що — кріпаки, які не мають права власного голосу? Такий підхід до вирішення питання лише створює соціальну напругу в районі, породжує недовіру до органів влади. Вважаємо, за таких обставин потрібне втручання Президента України як гаранта Конституції.

депутат сільської ради села Недайвода Криворізького району Дніпропетровської області Степан КАЗИМИРОВИЧ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.