Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Ширвжиток” вузького вжитку

[09:42 02 июня 2009 года ] [ Україна молода, №97, 2 червня 2009 ]

Тимошенко і Янукович уже домовилися про створення “широкої коаліції” та переписування Конституції.

Чи може їх щось стримати?

Після кількох невдалих підходів Юлія Тимошенко та Віктор Янукович досягли—таки порозуміння. Лідери двох найбільших політичних сил домовилися про створення коаліції та внесення змін до Конституції. Підсумок переговорів достатньо твердий і наразі скидається на те, що БЮТ і Партія регіонів підуть саме “широким шляхом”. Презентація мегакоаліції може відбутися вже цього тижня.

А свічку тримала Москва?

Джерела стверджують, що фінальний раунд переговорів проходив за сприяння Москви. Віктор Янукович буцімто особисто їздив у столицю Росії, а Юлія Тимошенко наприкінці тижня провела телефонну розмову з Володимиром Путіним — не виключено, якраз про створення коаліції БЮТ і ПР.

Принципова згода на “широкий” проект буцімто є. Що­правда, досі не погоджено багато нюансів. Зокрема, БЮТівці з “регіоналами” не вирішили, чи влаштовувати шлюб офіційно — зі створенням коаліції, збором підписів і так далі, — чи лишитися в громадянських стосунках: коаліції ніби й нема, але домовленості про переписування Конституції та підтримку Президента—Януковича й Прем’єра—Тимошенко збе­рігаються.

Домовленості передбачають унесення змін до Конституції (відтак наступного Президента пропонують обрати у Верховній Раді, до речі, із підсиленням низки повноважень), а також перенесення парламентських виборів: є ідея подовжити термін роботи Верховної Ради на 2—3 роки, тобто до 2014—го або 2015—го. Таким чином ПР і БЮТ застраховують себе від вотуму недовіри, який на виборах висловили б люди.

“Поки що...” — не заперечення

Наразі жоден із причетних політиків не підтвердив існування домовленостей між Блоком Тимошенко і ПР. Голова фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що “нічого на цю тему не знає”. “У вівторок ми виступатимемо від фракцій і говоритимемо: “Не смішіть країну страшилками”. Нічого і в згадці немає на цю хвилину”, — цитує Кириленка УНІАН.

Відповідаючи на запитання, наскільки ймовірно, що про створення коаліції домовилися безпосередньо Тимошенко з Януковичем, Кириленко зауважив, що “на ці ризики ніхто так просто не піде”. За його словами, коаліція за участю ПР може бути лише в тому випадку, якщо “регіонали” долучаться до існуючої більшості. “Але я сумніваюся, що “регіони” захочуть приєднатися. Вони захочуть створити, а не приєднатися”, — зазначив Кириленко.

“Регіонал” Олександр Єф­ремов заявив, що ПР веде переговори з усіма фракціями, “в тому числі й про створення дієвої структури політичного управління нашої держави”. “Рішення може бути ухвалено тільки після того, як воно буде ухвалено або на політраді партії, або на засіданні фракції. Ні першого, ні другого рішення поки не було”, — сказав депутат.

Щоб “відмитися”, потрібен Литвин

Завдання Партії регіонів та БЮТ — якомога більше “відмити” свою коаліцію. Такого результату можна досягти, залучивши до “ширки” політиків з інших сил — скажімо, представників коаліційної частини “НУНС” та Блок Литвина. Володимира Михайловича вирішили спокушати посадою, до якої він уже звик, — спікер­ством у Верховній Раді протягом усієї каденції.

Сьогодні відкривається сесійний тиждень, тож позиція Володимира Литвина обов’язково проявиться. Але наразі виглядає так, що спікер “клюнув”. Минулого тижня Голова ВР висловлював достатньо різкі заяви з приводу “широкої” коаліції, а вчора говорив уже значно стриманіше. “Я говорив, що це є акт змови, і я від цього не відмовляюся. Разом з тим, я бачу, що відбувається у стінах Верховної Ради і країні. І я вважаю, що має бути спільна відповідальність. Я далекий від думки, що зараз треба знову ділити країну. Зараз треба її об’єднувати, і якщо це буде — я буду це вітати”, — відзначив після погоджувальної ради спікер.

Відповідаючи на запитання, чи братиме фракція Блоку Литвина участь у створенні або переформатуванні коаліції, спікер сказав: “На цьому тижні буде робота, і це мене турбує в першу чергу. Буде, як домовляться, — мене це не хвилює”.

Голова ж фракції “НУНС” Микола Мартиненко заявив, що його соратники не ведуть переговори про коаліцію. “Ми до сьогоднішнього дня працюємо в тій коаліції, яка існує”, — сказав Мартиненко. Він додав, що, зважаючи на останні чутки, слід винести “широке” питання на засідання ради коаліції. “Не може двох коаліцій існувати одночасно. Це перше питання, яке ми будемо ставити на порядок денний”, — відзначив депутат.

Іван ДІДУШОК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.