Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Смертельна газодинаміка

[11:56 26 мая 2008 года ] [ Україна молода, №95, 24 травня 2008 ]

Внаслідок вибуху на одній із шахт Донеччини четверо гірників загинули, а доля ще сімох не відома.

Так зване “газодинамічне явище” на шахті “Краснолиманська” у місті Родінське сталося у п’ятницю, а точніше — о 3.31 ранку. За попередньою інформацією територіального управління Держгірпромнагляду, на момент раптового викиду вугілля, породи та газу в шахті перебували 399 гірників. Десять із них працювали у небезпечній зоні, на яку миттю перетворився один із підготовчих вибоїв. Троє шахтарів, попри отримані різноманітні травми, зуміли вийти на поверхню самотужки. Тіло одного загиблого перегодя відшукали й вивезли гірничорятувальники.

Проте згодом з’ясувалося, що постраждалих, на жаль, більше. Як уточнили “УМ” у центральному штабі Державної воєнізованої гірничорятувальної служби, під час аварії у небезпечній зоні перебували 14 гірників. Трьом вдалося виїхати на поверхню — нині вони перебувають у реанімаційному відділенні Донецької обласної лікарні імені Калініна. Без ознак життя під землею знайшли чотирьох гірників. Ще сімох людей учора намагалися відшукати гірничорятувальники.

Державне підприємство “Вугільна компанія “Краснолиманська” — порівняно молода копальня, що “гриміла” трудовими рекордами в часи СРСР, а потім складала гідну конкуренцію флагманам вітчизняного вуглевидобутку. Досить пристойними темпами тут піднімають вугілля на—гора й нині. Приміром, за чотири місяці поточного року “краснолиманці” видобули 620 тисяч тонн коксівного вугілля при плановому завданні 590 тисяч тонн. У колективі шахти, який очолює Зіновій Парстернак, працюють майже 5 тисяч осіб. Середній заробіток складає 4 тисячі гривень.

Проте лихом із лих для порівняно стабільного вугільного підприємства залишаються складні геологічні умови, адже шахта вважається однією з найнебезпечніших у галузі за викидами вугілля та газу. “Чорними” датами в трудовій біографії “Краснолиманської” вважають 2001 та 2004 роки, коли внаслідок підземних вибухів загинули, відповідно, 9 та 37 гірників. Минулорічного травня схожа трагедія забрала життя ще чотирьох шахтарів. А всього, починаючи з 1999 року, на підприємстві сталося 5 резонансних аварій, під час яких загинуло 55 гірників, а 73 було травмовано.

А що стало причиною “газодинамічного явища” у вентиляційному ходку другої західної лави на світанку 23 травня, тепер має з’ясувати спеціальна комісія, яка вже розпочала свою роботу. Від уряду розслідування очолить керівник Мінвуглепрому Віктор Полтавець, який у п’ятницю прибув на підприємство (до речі, на суботу був запланований візит міністра з іншої нагоди — відновлення роботи на одній із “приречених” копалень. — Авт.). Також свої висновки мають дати і правоохоронці, адже за фактом загибелі людей порушено кримінальну справу. А поки фахівці та слідчі намагаються з’ясувати причини аварії, 11 відділень гірничорятувальників продовжують шукати шахтарів.

Павло КУЩ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.