Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Хлібна війна: переможців не буде

[12:30 16 июля 2008 года ] [ Україна молода, №129, 16 липня 2008 ]

Поки держава планує отримати рекордний урожай зернових, столиця і область до кінця тижня можуть залишитися без хліба.

Монополіст хлібопекарського ринку столиці ВАТ “Хліб Києва” висунув Київміськдержадміністрації ультиматум: негайно “відпустити” ціни на хліб, оскільки виробництво пройшло вже всі межі рентабельності зі знаком “мінус”. Водночас пекарі звернулись до уряду з вимогою припинити регулювання цін на хлібопродукти, особливо ціни на так звані соціальні сорти. Невиконання вимог може призвести до дефіциту хліба в Києві, а то й узагалі до його зникнення зі столичних прилавків, попереджають хлібовиробники. Вже зараз обмежено на 30 відсотків вивіз хлібобулочних виробів за межі столиці.

Збитки через занадто низькі ціни лише за перше півріччя цього року становлять понад 100 мільйонів гривень. Відтак немає коштів на поповнення запасів борошна, яке майже закінчилося, на оплату праці робітників, на впровадження інноваційних технологій, які знизили собівартість виробництва хліба.

Гендиректор державного підприєм­ства “Хліб Києва” Ігор Мазурика погрожує із 15 липня припинити відвантажувати хліб. У відповідь міністр аграрної політики України Юрій Мельник парирував, що Аграрний фонд і Держкомрезерв “займаються інтервенцією зерна в регіони — варто лише звернутися”. Від київських пекарів звернень не надходило. Але говорити про підвищення цін, не скориставшись послугами державного агента, неправильно й не зовсім економічно, вважають в уряді.

Як повідомляють київські пекарі, у столиці борошна вистачить лише на найближчі п’ять днів, тобто до кінця тижня. На елеваторах уже не залишилося зерна. “Ми не можемо дозволити собі залишити жителів столиці без хліба. Щодня за межі Києва вивозять понад 100 тонн хлібної продукції. І якщо цей хліб залишатиметься в столиці, то ми зможемо деякий час утримувати ситуацію”, — заявив гендиректор ВАТ “Хліб Києва” Ігор Мазурика.

Водночас уже сьогодні на столичних прилавках відчувається нестача так званого “соціального хліба”. Якщо великі торговельні мережі ще більш—менш тримаються, то дрібні магазини вже отримують борошняний товар із затримками. На запитання ж, як пояснюють постачальники відсутність хлібобулочної продукції, один із торговців заперечив кореспонденту існування проблеми з наявністю хліба. “Постачальники лише відтерміновують завезення — з ранку на обідню пору, з обіду не вечір і так далі, — каже він. — Та відсутність виробів із борошна на прилавку не свідчить про їх дефіцит”.

Учора відбулася прес—конференція за участю керівників столичних дер­жавних підприємств—виробників хліба. Питання цін на хліб київські можновладці розглядатимуть у четвер на засіданні Київської міськради. Зокрема, на порядок денний винесено шляхи вирішення ситуації. Перший передбачає виплату компенсацій виробникам (ціни залишаються на старому рівні), другий — компенсація киянам росту вартості хліба (цільові виплати для малозабезпечених громадян). Наразі в КМДА не змогли відповісти, який саме варіант більше влаштовує керівництво столиці.

Геннадій БИКОДІР

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.