Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Пінчук продасть Дніпроспецсталь?

[15:36 26 марта 2008 года ] [ Економічна правда, 26 березня 2008 ]

Щоб забезпечити електрикою приватний завод Віктора Пінчука “Дніпросталь”, уряд Януковича зобов'язав ВАТ “Дніпроенерго” та НАК “Укренерго” профінансувати будівництво системи енергопостачання.

Уряд Тимошенко на початку 2008 року планував скасувати це рішення, проте зараз, здається, плани прем'єра змінилися...

Імовірність того, що колись скасують розпорядження уряду Віктора Януковича, яким передбачається фінансування за державний кошт системи енергопостачання на заводі “Дніпросталь”, що його будує Віктор Пінчук, із кожним днем стає все примарнішою.

Нагадаємо, пункт про скасування розпорядження КМУ від 14 листопада 2007 р. №1000 “Про механізм розподілу фінансових зобов'язань, пов'язаних із приєднанням до електропостачання заводу “Дніпросталь” був винесений на розгляд уряду ще 30 січня 2008 року.

Відбулося це відразу після голосних публічних обіцянок нового прем'єра провести ревізію “лобістських” рішень колишнього уряду. Серед таких, мабуть, опинився і згаданий документ. Він передбачає проектування і будівництво за державний кошт приміщень відкритого розподільного пристрою напругою 330/150 кВ, а також ділянки магістральної смуги електропередачі напругою 330 кВ, по якій електрика має подаватися на Дніпросталь.

Гроші планують одержати від ВАТ “Дніпроенерго” (за рахунок інвестиційної складової оптового тарифу на електричну енергію) та від НАК “Укренерго” (за рахунок цільової надбавки до чинного тарифу на електричну та теплову енергію). І все це — для того, щоб забезпечити енергопостачання окремого приватного підприємства. Автором проекту розпорядження стало Міністерство палива та енергетики, очолюване на той момент Юрієм Бойком.

Однак питання про скасування розпорядження №1000 Кабмін Юлії Тимошенко досі так і не розглянув. Як пояснює новий голова Мінпаливенерго Юрій Продан, він зняв цей пункт із порядку денного “для доопрацювання”. З того часу вже минуло два місяці, однак “доопрацювання” все ще триває, як повідомив сам міністр.

Таким чином, можна припустити, що Віктору Пінчуку все ж вдалося за допомогою визначеного набору аргументів переконати нове керівництво країни в необхідності державної підтримки свого проекту. А той факт, що спершу питання все ж винесли на Кабмін, дозволяє думати, що до останнього часу власник групи “Інтерпайп” не погоджувався використовувати їх удруге. Мовляв, один раз уже переконав — і досить. Проте коли стало зрозумілим, що розпорядження цілком можуть скасувати, вирішив піти на компроміс.

Довідка. Електрометалургійний завод “Дніпросталь” побудують на проммайданчику Нижньодніпровського трубопрокатного заводу (НДТЗ), що входить до “Інтерпайпу”. Проектна потужність Дніпросталі дозволить щорічно отримувати 1,35 млн т безперервної литої заготовки, що надалі використовуватиметься як сировина для чотирьох підприємств трубно-колісного дивізіону групи.

Крім згаданого НДТЗ, це — Новомосковський трубний завод, а також Нікопольський завод безшовних труб Niko Tube і Нікопольська трубна компанія. Два останніх підприємства були створені під час реструктуризації і приватизації Нікопольського південнотрубного заводу і наразі перебувають у процесі злиття. Сировиною для Дніпросталі буде металобрухт, стосовно якого “Інтерпайп” має досить сильні позиції.

Латання старого піджака чи пошиття нового костюма?

Цікаво, що будівництво Дніпросталі, заплановане на 2008-2009 роки, може означати відмову Віктора Пінчука від іншого його підприємства, розташованого в Запоріжжі, що використовує схожу технологію електроплавки металу, — заводу “Дніпроспецсталь” (ДСС).

Відповідно до інформації джерел із підприємства, зараз там почав працювати так званий виїзний відділ кадрів, який набирає робітників на Дніпросталь. Їм обіцяють кращу зарплату і проїзд із Запорожжя до Дніпропетровська коштом роботодавця. При цьому слід зазначити, що Дніпроспецсталь і так має складності з трудовими ресурсами.

У 2007 році через різні причини з підприємства звільнилися 1400 осіб, більшість, як стверджують самі колишні працівники, — через низьку зарплату. В таких умовах вербування персоналу на ДСС видається логічним тільки якщо від цього активу незабаром хочуть позбутися.

На це вказує також той факт, що другий рік поспіль загальні збори акціонерів річний чистий прибуток майже цілком спрямовують на виплату дивідендів. Наприклад, за підсумками 2007 року, з 344,68 млн грн чистого прибутку на виплату дивідендів піде 344,009 млн грн. Ще 673,684 тис. грн виділено на поповнення обігових коштів.

Аналогічна картина була і за підсумками 2006 року: 194 млн грн зі 195 млн грн чистого прибутку також пішло на виплату дивідендів. Таким чином, коштів на модернізацію виробництва фактично не виділяється. Хоча стверджувати, що побудований у 1933 році завод не має потреби в реконструкції основного виробництва, було би, м'яко кажучи, перебільшенням.

Звичайно, крім чистого прибутку підприємства, джерелом фінансування для модернізації можуть бути кредити. Однак, зважаючи на затверджену на 2008 рік інвестпрограму, про масштабну реконструкцію виробництва зовсім не йдеться.

От деякі її пункти: заміна акумуляторної установки на підстанції (606 тис. грн), заміна апарата повітряного охолодження, що вийшов із ладу, установки газокисневого рафінування (702 тис. грн), заміна зношеного насоса вакууматора (369 тис. грн), заміна вантажного автомобіля МАЗ (50 тис. дол.), придбання кранових вагів (18 тис. дол.). Це нагадує радше латання старого поношеного піджака, що, знову ж, наводить на певні висновки щодо подальшої долі заводу.

Начальник інвествідділу компанії Bonum Group (Київ) Олександр Спасиченко згоден, що для “Інтерпайпу”, сконцентрованого на трубно-колісному бізнесі, Дніпроспецсталь, по суті, є непрофільним активом. Однак продати його можливо не раніше, ніж сам “Інтерпайп” вийде на IPO.

“Це дозволить краще оцінити ринок і збільшити стартову вартість Дніпроспецсталі”, — вважає експерт. Як приклад такої стратегії він наводить інше запорізьке підприємство, “Мотор-Січ”, що після розміщення акцій на Франкфуртській біржі значно підвищило капіталізацію.

Що ж стосується потенційного покупця Дніпроспецсталі, то ним може стати ЗАТ “Русспецсталь”, у засновниках якого фігурує Рособоронекспорт, зацікавлений у марках спецсталей, які виробляються на ДСС. Раніше в ділових ЗМІ проходила інформація про переговори щодо входження на ДСС цієї компанії.

Ігор ВОРОНЦОВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.