Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Усі на пошуки грошей!

[14:57 27 ноября 2008 года ] [ Україна молода, №224, 27 листопада 2008 ]

Прогалину в державному бюджеті має заповнити Світовий банк, а також курці, автомобілісти та... Чорноморський шельф.

Криза неплатежів в Україні набирає обертів. Учора Держкомстат повідомив, що розміри невиплачених заробітних плат станом на 1 лис­топада зросли майже на 23 відсотки і становлять понад мільярд гривень. Найгірша ситуація у східних промислових регіонах — Донецькій, Луганській, Харківській областях. Залишившись без грошей, люди не сплачують комунальні послуги — борг на початок листопада становить понад 7 мільярдів гривень, паралізуючи житлово—комунальну сферу. Поряд із цією проблемою кожної миті може вибухнути “кредитна” бомба: банки вже вимагають від уряду спростити для них процедуру вилучення квартир, автомобілів, для придбання яких вони видавали кредит. Залишившись без заробітків, люди не можуть платити відсотки, які банки до того ж постійно збільшують.

Закурив цигарку — поповнив бюджет

Утім Прем’єр—міністр Юлія Тимошенко не втрачає притаманного їй оптимізму. Відкриваючи вчорашнє засідання Кабміну, вона повідомила чергову радісну звістку — уряд узяв черговий кредит. Цього разу — у три мільярди гривень у Світового банку. Угоду підписали на 30 років, а сплачувати за користування грішми доведеться п’ять відсотків річних. “Це найкраща позика, яку брав уряд на покриття дефіциту бюджету”, — скромно повідомила Юлія Володимирівна і додала, що вона сподівається за допомогою цих скромних грошей стабілізувати бюджетну політику.

Родзинкою вчорашнього засідання мало стати ухвалення макроекономічних показників, на основі яких готуються зміни до державного бюджету на 2009 рік. Як відомо, попередні показники, на яких наполягав Кабмін, виглядали так, ніби автор писав ці цифри, не знімаючи рожевих окулярів: інфляція — 9,5% (експерти ведуть мову про 25%. — Авт.), зростання ВВП — 6% (оптимістичні сподівання — плюс 1%, гірші — мінус 2,5%), зростання промислового виробництва 5,7% (за останній місяць маємо падіння промвиробництва на 20 відсотків). Аналітики навіть не наважувалися прогнозувати, що може запропонувати Прем’єр, аби її план не був надто відірваним від життя та водночас не показав опонентам, як усе погано в нашій економіці. Зрештою, ясність внесла сама Прем’єрка після засідання уряду: “Змінені макропоказники затвердити не вдалося”.

Вірна своєму новому курсу — заощаджувати й заробляти гроші всюди, де тільки можна, леді Ю презентувала кілька своїх нових ініціатив. Отже, державну казну відтепер поповнюватимуть власники “легковиків”. Кабінет Міністрів планує втричі (!) збільшити збір за користування транспортним засобом. Скажімо, власники авто економ—класу з двигуном від 1000 до 1500 “кубиків” платитимуть 12 гривень за сто кубічних сантиметрів. Нелегким буде життя тих, хто курить: уряд пропонує вкотре збільшити ставки акцизного збору на тютюнові вироби — у середньому в півтора раза. Очікуваний ефект — бюджет має одержати додатково 1 мільярд 200 мільйонів гривень. Якщо, звичайно, цим планам не перешкодять контрабандисти.

І хоч у повітря його випускай — ніхто не купує!

Ще один план Юлії Тимо­шен­ко — активніше розробляти Чорноморський шельф. Вислухавши звіти міністрів, Прем’єр зробила висновок: “Вважаю, що це один із найперспективніших напрямів, який має забезпечувати країну додатковими обсягами природного газу”. При цьому не повідомила громадськості, яким чином вона пропонує фінансувати пошукові роботи на морському дні, які вимагають десятків і сотень мільйонів доларів.

Тим часом керівник “Нафтогазу України” Олег Дубина повідомив дійсно добру новину: “Газпром” уперше запропонував перейти на формульне формування ціни за газ — враховуючи прив’язку до цін на мазут, газойл та котирувань міжнародних індексів. На брифінгу в Кабміні пан Дубина заявив, що перемовини з російськими партнерами продовжаться з першого грудня — після того, як “Нафтогаз” заплатить обіцяну суму за російські поставки у вересні та жовтні.

За словами Олега Дубини, газовий борг виник через об’єктивні причини — падіння обсягів споживання газу українською промисловістю. “У вересні зменшення використання газу становило 300 мільйонів кубометрів, у жовтні — 1 мільярд 50 мільйонів кубометрів, — поінформував він. — І ми прогнозуємо, що в листопаді ця цифра становитиме 2 мільярди кубометрів”. То ж “Нафтогаз”, виконуючи свою місію, ударно закачує газ до сховищ, готуючись до зими, а реалізація блакитного палива підвела.

Ще одна проблема повернення боргів — дефіцит долара на внутрішньому ринку. “Вчора ми “загнали” на біржу 600 мільйонів [гривень], але валюту так і не купили, — сказав Олег Дубина. — Тому нині це питання, яке треба вирішувати спільно з НБУ”.

Юрій ПАТИКІВСЬКИЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.