Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Звернення

[11:48 24 июля 2008 года ] [ Україна молода, №135, 24 липня 2008 ]

Відкритий лист—звернення Ради директорів Будівельної палати України...

Президенту України В. А. Ющенку,

Голові Верховної Ради України

А. П. Яценюку, Прем’єр—міністру України

Ю. В. Тимошенко, голові Національного банку України В. С. Стельмаху

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

Працівники будівельної галузі, члени Будівельної палати України висловлюють занепокоєння соціально—економічною ситуацією в країні, в першу чергу в будівельній галузі.

На будівельному ринку складається загрозлива ситуація для національної безпеки. Будівельна галузь на сьогодні є першою з галузей, де спостерігається рецесія.

У січні—червні 2008 року підприємствами країни вперше за останні роки виконано будівельних робіт на 1,2% менше проти відповідного періоду попереднього року.

Уповільнення темпів будівельних робіт відбулося майже за всіма основними видами будівельної діяльності. За перші п’ять місяців 2008 року обсяги будівництва скоротили підприємства 15 регіонів країни. Серед них найбільше — будівельники Закарпатської області — на 22,3 %, Запорізької — на 20,6% , Кіровоградської — на 12,8 %.

На тлі значного здорожчання енергоносіїв та будівельних матеріалів спостерігається зниження попиту на готову будівельну продукцію.

Загрозлива ситуація склалася на ринку будівництва житла. Ринок нерухомості падає прискореними темпами. Зменшується кількість угод на купівлю нерухомості. В деяких регіонах у кілька разів. Через жорсткі умови іпотечного та поточного кредитування погіршується фінансовий стан будівельних організацій.

Не реалізується програма “Доступне житло”. Подорожчали кредити для будівельників та населення. Відбулося скорочення обсягів іпотечного кредитування. Не ухвалений Закон України “Про доступне житло”.

Різко погіршилося забезпечення забудовників земельними ділянками з вини органів місцевого самоврядування, які виділяють основну частину земельних ділянок не безпосередньо забудовникам, а перекупникам, що значно збільшує вартість будівництва житла та змушує будівельників переходити з житлового будівництва в інші сфери будівельної діяльності.

В Україні значно уповільнилися темпи будівництва метрополітенів. В окремих великих містах воно фактично зупинилося або не починалося.

Украй незадовільна ситуація з будівництвом мостів та доріг.

Є загроза зростання обсягів незавершеного будівництва, що призведе до обвалу цін на житло та виникнення соціальних конфліктів у зв’язку з можливою появою нових “Еліт—центрів”.

Україна перебуває на порозі серйозної фінансово—економічної кризи, до якої підходить з відсутністю адекватної бюджетної, монетарної та економічної політики.

Основним питанням, яке потребує негайного вирішення, є стабілізація фінансово—економічної ситуації в Україні. Необхідно розглянути питання фінансової кризи та рецесії будівельної галузі на засіданні Ради національної безпеки та оборони та доручити Кабінету Міністрів України розглянути питання щодо покращення умов діяльності будівельників. Слід внести зміни до валютно—курсової і кредитної політики з метою зупинення іпотечної кризи, затвердити зміни до Державного бюджету 2008 року. Слід знизити соціальне навантаження на бюджет.

Має бути запроваджена більш гнучка та реалістична політика Національного банку України. Бюджетна стратегія повинна бути пов’язана з курсовою політикою. Валютно—курсові та бюджетні показники мають бути узгоджені з економічними процесами. На рівні держави необхідно розробити державну програму сприяння житловому будівництву.

Будівельна палата України пропонує Національному банку України внести корективи у грошово—кредитну та валютно—курсову політику, спрямовані на підтримку системи іпотечного кредитування будівництва та купівлі житла та вжити заходів щодо:

1. Підвищення норми покриття ризиків за кредитами на будівництво житла майновими правами на житло з 50% до 70% вартості, як це встановлено для іпотечних кредитів “вторинного ринку”;

2. Зняття дворічного обмеження на врахування майнових прав на житлову нерухомість для забезпечення кредиту;

3. Запровадження рефінансування банків під заставу майнових прав за іпотечними кредитами на будівництво житла у сумі не менше 50% вартості цих прав;

4. Недопущення обмеження обсягів рефінансування банків, які здійснюють кредитування будівництва житла розміром їх регулятивного капіталу;

5. Заборонити включення в умови кредитних договорів як критеріїв визначення категорії кредитних операцій періодичності платежів за іпотечними кредитами та згоди позичальника на передачу інформації до Бюро кредитних історій.

Текст звернення—відкритого листа ухвалено на засіданні Ради директорів Будівельної палати України та підтримано народними депутатами України, керівниками трудових колективів, ветеранами праці.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.