Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Нове життя “Дзержинки”

[15:46 24 февраля 2005 года ] [ Голос України, №34 ]

На Дніпровському меткомбінаті імені Дзержинського, котрий ще донедавна був проблемним підприємством галузі, відбулася технічна рада за участі виробників металургійного обладнання світового класу — компанії Voest-Alpіnе (VAІ).

До приходу на комбінат нового власника тут могли лише мріяти про серйозні інвестиції в розвиток виробництва і реконструкцію обладнання. А зношення основних фондів зашкалювало за 60%, в окремих агрегатах — до 90%. У лютому минулого року 98,81% акцій "Дзержинки" в держави купила корпорація "Індустріальний союз Донбасу", котра зобов'язалася вкласти в капітальні ремонти основного технологічного та енергетичного обладнання комбінату щонайменше 150 мільйонів гривень до кінця 2004 року, піднявши планку капіталовкладень більш як уп'ятеро.

Новий хазяїн слова дотримав. Уже в середині 2004 року "ІСД" залучив фахівців всесвітньо відомої компанії в галузі виробництва метобладнання — VAІ й одного з найшанованіших металотрейдерів на світовому ринку — Dufferco. Останній, до речі, є давнім діловим партнером "ІСД". Спільними зусиллями після інжинірингових робіт та узагальнення технічних пропозицій була затверджена "Програма технічного переозброєння та реконструкції комбінату", розрахована до 2009 року.

На її реалізацію "ІСД" готовий витратити приблизно мільярд євро — справляє враження. За рахунок власних коштів профінансувати таку масштабну реконструкцію "Дзержинка" не може, однак учасники технічної ради сповнені оптимізму і впевненості в майбутньому Дніпродзержинського металургійного гіганта.

Головною відмітною рисою плану реконструкції комбінату є відновлення аглодоменного виробництва фактично з чистого аркуша. Необхідність цього очевидна — агломераційні машини і доменні печі "Дзержинки" надзвичайно зношені і практично всі працюють наднормативно. Саме тому реконструкція агломераційного й доменного виробництв є пріоритетним напрямом роботи. Вирішено будувати нові агрегати за останнім словом науки і техніки, а не реконструювати старі. Мають побудувати й нову аглофабрику з двома сучасними високопродуктивними агломашинами, а також дві нові високотехнологічні домни. Паралельно на комбінаті проходить капітальний ремонт із реконструкцією доменної печі №10, вартість якого, за найскромнішими оцінками, — майже 150 мільйонів гривень (55 мільйонів з них "ІСД" уже інвестував). Інвестори розраховують, що вже на початку 2006 року домну №10 буде здано в експлуатацію і вона дасть перший чавун.

Крім того, поточного року на комбінаті стане до ладу нова установка позапічної обробки сталі "піч-ківш", а також буде закладено фундамент третьої за ліком машини безперервного лиття заготовок (відповідний контракт був підписаний між "ІСД" та VAІ в жовтні 2004 року). У комплексі з новою машиною працюватиме ще одна установка "піч-ківш" і вакууматор, котрі виготовить для "Дзержинки" та-таки VAІ. Паралельно буде здійснено капітальні ремонти двох працюючих тут машин безперервного лиття заготовок, а також побудовано новий конвертер для виплавки сталі. Чималий обсяг робіт передбачається виконати й у прокатному виробництві. Зокрема, нині проробляють питання про реконструкцію рейкобалкового цеху з налагодженням випуску довгомірних рейок і прокатного стану-350 для розширення виробництва арматурного прокату. Остаточний список заходів у цій сфері поки що не підготовлений — він перебуває у стадії проробки.

Після виконання всіх масштабних заходів виробництво чавуну на оновленій "Дзержинці" зросте майже в 1,7 разу — до 5,1 мільйона тонн, а виплавка сталі становитиме майже 6 мільйонів тонн на рік, що зробить її одним з безперечних лідерів металургійного комплексу України. За словами технічного директора VAІ Йоганна Штокера, виробництво продукції на "Дзержинці" відповідатиме всім європейським стандартам, сортамент металу високої якості буде значно розширений. А це означає, що продукція дніпродзержинців гарантовано матиме стабільні ринки збуту.

Начальник управління технічного переозброєння "ІСД" Володимир Дорофеєв особливо відзначив, що на сьогодні корпорація є однією з небагатьох компаній, котрі вкладають величезні кошти в переозброєння своїх підприємств. За прикладом далеко йти не доведеться — крім ДМК імені Дзержинського, "ІСД" володіє в Україні Алчевським металургійним комбінатом у Луганській області, де нині також реалізують масштабні проекти вартістю сотні мільйонів доларів за участю VAІ.

Прикметно, що реконструкція "Дзержинки" відбуватиметься в умовах діючого виробництва, тобто не лише без зупинки, а й без зменшення обсягів виробництва.

Сергій ВЛАД

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.