Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Городяни чекають від “Запоріжсталі” реального зменшення шкідливих викидів

[16:59 14 февраля 2008 года ] [ Запорізька січ, 9 лютого 2008 ]

У середу 6 лютого депутатська комісія міськради з питань екології провела своє виїзне засідання на металургійному комбінаті “Запоріжсталь”.

Комісія працювала у такому складі: Людмила Завгородня, Олександр Мунтянов, Людмила Огород-нік, Василь Полюсов, Костянтин Сілін, Галина Туліна та Євгеній Черняк. Окрім того, до участі у роботі комісії долучилися також депутати з інших комісій міськради: Андрій Іванов, Володимир Кузенко, Михайло Молчанов, Геннадій Рекалов, Роман Таран.

За даними Державної екологічної інспекції в Запорізькій області, сьогодні на підприємстві 328 стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин, і лише 123 з них обладнані газоочисними установками. Основними джерелами викидів є шість агломашин, чотири доменні та дев'ять мартенівських печей. В атмосферу міста від виробництва комбінату потрапляють такі речовини, як сірчистий ангідрид, діоксид азоту, оксиди заліза та кальцію, пил з вмістом діоксиду кремнію, коксу, сірководень, бензапірен та інші. Загальна кількість викидів за 2007 рік склала більше 77 тисяч тонн.

На початку зустрічі голова постійної комісії Людмила Завгородня повідомила технічного директора ВАТ “Запоріжсталь” Олександра Путнокі про те, що у Верховній Раді України, за ініціативи запорізьких депутатів В'ячеслава Богуслаєва та Ярослава Сухого, зареєстровано проект закону, який дасть можливість промисловим комбінатам залишати значні кошти на підприємствах для проведення реконструкції та виконання природоохоронних заходів.

Людмила Завгородня, депутат міськради:

— Я вважаю, якщо ми всі об'єднаємося задля прийняття цього законопроекту, це надасть промисловцям реальну можливість отримати значні кошти для поліпшення стану екології у Запоріжжі до 2012 року. Адже чого приховувати той факт, що “Запоріжсталь” сьогодні — це 50-60 відсотків валових викидів обласного центру. Саме від цього комбінату в більшій мірі залежить якість запорізького повітря та здоров'я жителів. Безумовно, треба визначити прагнення промисловців до змін у екологічному плані, однак ті темпи зменшення шкідливих викидів, які існують на сьогодні, ні депутатів, ні запоріжців не влаштовують. Кількість, а головне, швидкість виконання потрібно збільшувати.

Ігор Бройде, начальник управління з питань екології:

— Обласна рада прийняла рішення про укладання трьохсторонньої угоди з промисловими підприємствами Запоріжжя. У ньому будуть прописані чіткі строки виконання природоохоронних заходів, а головне, реальні джерела фінансування екологічних програм. Від “Запоріжсталі” ми цього також чекаємо.

Олександр Путнокі, технічний директор ВАТ “Запоріжсталь”:

— Треба сказати, що за останні роки відбулося зростання виробництва на нашому комбінаті, при цьому кількість викидів зменшилася. Нам вдалося виконати ряд екологічних заходів як з “Програми по виходу М.Запоріжжя з екологічної кризи”, так і додаткові. У жовтні 2007 року введена в експлуатацію система очистки аспераційних викидів агломашин, що дало змогу зменшити викиди пилу на 2,5 тисячі тонн. Безумовно, наші основні об'єкти викидів — агломашини та мартенівські печі потребують реконструкції, але це дуже затратні заходи, які за оборотні кошти підприємства ніхто не вирішує. Якщо у країні все буде спокійно як у політичному, так і у економічному плані, то до 2012 року провести основну реконструкцію цілком реально.

За даними міської СЕС, за 2007 рік на підприємстві двічі проводилась перевірка. За даними обстежень надано 14 пропозицій щодо усунення недоліків, при цьому грубих порушень, які можуть привести до підвищення викиду забруднюючих речовин, СЕС не виявлено.

Разом з тим, представники СЕС зазначають, що проведені за 2007 рік лабораторні дослідження якості атмосферного повітря у зоні впливу підприємства, у тому числі у нічний час та святкові дні, виявили перевищення гігієнічних норм у 40-100 відсотках випадків.

Впливає виробнича діяльність “Запоріжсталі” і на стан Дніпра. Якість стоків після шламонакоплювача у балці Капустянка не відповідає санітарним нормам. У ґрунтових водах поряд з цим об'єктом встановлена присутність таких небезпечних речовин, як нафтопродукти, залізо, мідь, марганець, феноли, роданіди, фториди.

На думку спеціалістів, причина такого процесу в тому, що основне технологічне та пилегазоочисне устаткування підприємства застаріле і не забезпечує якісного очищення шкідливих викидів, атому потребує якомога швидшої заміни.

Олександр ХІЛЬКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.