Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Клюєвим дали тиждень на ПІБ

[10:08 17 декабря 2008 года ] [ Економічна правда, 17 грудня 2008 ]

До Нового року “Промінвестбанк” продовжить жити на гроші Нацбанку.

Після цього, з високою ймовірністю, банк буде проданий уряду, спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку та Міжнародною фінансовою корпорацією.

Крапку в історії ще не поставлено, але виглядає так, ніби депутати Андрій і Сергій Клюєві втратили шанс викупити ПІБ.

У вівторок голова тимчасової адміністрації банку Володимир Кротюк розповів, що НБУ виділить “Промінвестбанку” ще 1 мільярд гривень, збільшивши загальний розмір стабкредиту до 7 мільярдів гривень.

За його словами, інвестори, брати Клюєві, не виконали своїх зобов'язань.

Вони не знайшли 900 мільйонів гривень для викупу акцій додаткової емісії та 3,6 мільярдів гривень для внесення депозиту. Тепер в уряді готується нова пропозиція щодо збільшення капіталу ПІБу. На цей раз це відбуватиметься від імені держави, ЄБРР і МФК.

Втім, Клюєві ще можуть повернути собі банк. Як повідомив Кротюк, для цього потрібно-таки перерахувати 900 мільйонів гривень на збільшення статутного фонду банку, а також розмістити в ньому кредити та депозити, але вже на суму не менше 4,4 мільярдів гривень.

Санатор зазначив, що йому вже повідомили, що російський “Внешекономбанк” наприкінці тижня може перерахувати необхідні суми, однак сам входити до складу акціонерів не стане. “Краще було б, щоб скоріше зайшли акціонери”, — підкреслив Кротюк.

Як розповіло поінформоване джерело в Нацбанку, існує дві чутки, які частіше за все згадуються по відношенню до ПІБу. Перша стосується депозиту братів Клюєвих. Нібито в “Промінвестбанку” обслуговуються структури депутатів, і на їх рахунках знаходяться приблизно 800 мільйонів гривень

“Ці гроші вони хотіли не витратити на купівлю акцій, а залишити у вигляді депозиту. А за акції запропонувати зовсім символічну суму. Тобто хотіли банк забрати, але нічого не заплатити і далі шукати покупця”, — відзначили у Нацбанку.

Згідно з другою чуткою, нещодавно в Україну приїжджав юридичний радник МВФ. Дізнавшись, що ситуація з “Промінвестбанком” другий місяць знаходиться у завислому стані, він влаштував скандал, який з часом владнали.

“За великим рахунком, якщо проблема не вирішена, угода про надання кредиту МВФ накривається “мідним тазом”, — підкреслило джерело..

Очевидно, саме тому Кротюк заявив, що питання перспективи ПІБу повинне бути вирішено до середини січня 2009 року, коли в Україну знову приїде місія Фонду.

“Справа в тому, що ПІБ був і залишається основним дестабілізатором в банківській системі. З нього почалася криза, а сьогодні він провокує масові неплатежі. Податківці накладають величезні штрафи на підприємства, які банально не можуть розморозити свої залишки на рахунках у “Промінвестбанку”, — розповіли в НБУ.

Він уточнив, що націоналізація, до якої схиляються сьогодні, відбудеться також за гроші НБУ. Умовно, уряд зажене в капітал ПІБу облігації внутрішньої держпозики, а потім під їх заставу Нацбанк видасть рефінансування. Якою може бути роль МФК та ЄБРР, поки сказати важко.

Одночасно з невиконанням зобов'язань братами Клюевимі активізувалася супротивне їм угруповання, що вже майже зазнало поразки. Відомо, що до нього відносяться особисто президент Віктор Ющенко, екс-спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк, голова Ради НБУ Петро Порошенко і навіть РНБО.

Всі вони виступають за націоналізацію ПІБу шляхом продажу одному з двох держбанків: швидше за все, це буде “Укрексімбанк”, що не має великої мережі філіалів.

Вчора майже одночасно із заявою Кротюка з'явилася інша — від Секретаріату президента. Керівник головної служби соціально-економічного розвитку секретаріату Роман Жуковський повідомив, що заява про прискорене виділення фінансування російським ВЕБом є спробою затягнути процес капіталізації ПІБу.

Також він фактично підтвердив слова джерела в НБУ: на його думку, це загрожує достроковим припиненням програми з МВФ.

“Зараз із цієї ситуації є єдиний вихід — швидко націоналізувати ПІБ, використовуючи механізм, передбачений президентським антикризовим законом”, — заявив Жуковський.

Разом з тим, він розписав інший варіант націоналізації — шляхом продажу акцій “Промінвестбанку” Мінфіну. На думку експерта, за участю ЄБРР і Світового банку ПІБ може бути перетворений в банк розвитку — установу, що реалізує державні програми.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.