Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Прикерченські пристрасті

[12:02 20 июня 2008 года ] [ Україна молода, №113, 20 червня 2008 ]

Чому Президент зупинив Прем’єрку в справі компанії “Венко”.

Навколо фірми “Венко” продовжують розпалюватися пристрасті. Президент і уряд мають відмінні погляди на її допуск до розробки національних надр. Нагадаємо, ця компанія готова брати на себе фінансові ризики з розвідки вуглеводнів на морському шельфі України. У 2006 році “Венко” виграла відкритий конкурс з освоєння морських родовищ неподалік Керчі й у жовтні 2007—го уклала з урядом Януковича угоду про розподіл продукції, яку видобуватимуть на шельфах. Згодом частину повноважень “Венко” передала своїй “доньці” “Венко Прикерченська Лтд.”.

Проте наприкінці травня 2008—го Кабмін Тимошенко скасував розпорядження попередників про діяльність “Венко” на прикерченському шельфі, доручивши Мінприроди анулювати видану ліцензію. Аргументація керівників уряду — за “Венко” стоять не американці, а наші бізнесмени та російський “Газпром”.

“Венко” почала міжнародну арбітражну процедуру проти українського уряду, заявляючи, що анулювання ліцензії є незаконним. Про загрозу втратити довіру інвесторів до України говорять і на Банковій, тож позавчора Президент своїм указом зупинив рішення Кабінету Міністрів і доручив Генеральній прокуратурі та Службі безпеки перевірити законність дій посадових осіб Міністерства охорони навколишнього середовища. У своєму указі глава держави спирався на висновки міжвідомчої робочої групи, яка вивчала умови розірвання угоди про розподіл продукції між “Венко” та Україною й можливими наслідками цього кроку, а також на відповідне рішення РНБО.

Коментуючи рішення Віктора Ющенка, заступник голови секретаріату Президента Андрій Гончарук сказав, що Президент виступив як гарант стабільності відносин України з міжнародним співтовариством і світовим бізнесом. “Такі договори не розриваються за один день. Якщо є питання, їх вирішують за столом переговорів. Можна дискутувати про умови перерозподілу продукції, але ми скільки років говоримо про те, що нам потрібні інвестиції в стратегічні галузі — там, де існує фінансовий дефіцит, а це насамперед енергетика і видобуток енергоносіїв”, — каже Гончарук.

У свою чергу, перший віце—прем’єр—міністр Олександр Турчинов під час засідання міжвідомчої комісії з розслідування укладення цієї угоди заявив, що уряд працюватиме на захист національних інтересів і стратегічних ресурсів. При цьому комісія прийняла рішення обмежити ділянки нафтогазоносних надр, які можуть надаватися для залучення іноземних інвестицій. Хоча, як стверджують деякі експерти, в умовах світової паливної кризи розробка надр за участі інвесторів могла б бути вигідною для України.

Віталій ЧЕПІЖКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.