Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Закон є, грошей — катма

[16:35 05 ноября 2010 года ] [ Україна молода, № 207, 5 листопада 2010 ]

Із третьої спроби Верховна Рада України прийняла Закон “Про повернення у державну власність цілісного майнового комплексу ТОВ “Херсонський машинобудівний завод” (ХМЗ).

За ухвалення цього закону проголосували 318 депутатів з 427, зареєстрованих у залі. Однак уже зараз всім зрозуміло, що коштів під реалізацію закону просто немає.

Майже півтора року треба було нашим народним обранцям, щоб вирішити долю одного з найбільших підприємств України (підприємство є єдиним у нашій країні виробником зернозбиральних комбайнів “Славутич”). Раніше закон по ХМЗ двічі відкладали. Основна заковика — фінансування процесу націоналізації. Зокрема, Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що парламент буде змушений звернутися до Генеральної прокуратури з проханням визначити, хто саме буде повертати державі кошти за проведення процесу націоналізації.

“На цьому заводі висять величезні борги. Вони ляжуть на рахунок держави. Потрібно, щоб їх відшкодували ті люди, які їх зробили”, — зазначив Володимир Литвин перед початком голосування.

А ось народний депутат від “НУНС” Олександр Бондар вважає, що прийняттям спеціального закону про націоналізацію ХМЗ Україна відштовхне від себе потенційних інвесторів, адже це суперечить нормам, прийнятим у цивілізованому світі. Він вважає, що в Україні існують більш продумані механізми — наприклад, той самий закон про приватизацію, згідно з якими Генеральна прокуратура і Кабінет Міністрів могли б повернути Херсонський машинобудівний завод у державну власність.

“Раніше об’єкт був вилучений iз держвласності через процедуру банкрутства, — зазначив Олександр Бондар. — Мені абсолютно не зрозуміло, яким чином будуть визначені кошти, які потрібно повернути для нормальної роботи підприємства”.

Нагадаємо, ідею про націоналізацію підприємства нардепам підкинули самі робітники Херсонського підприємства, які з початком кризи в країні потрапили під скорочення. Кілька місяців машинобудівний завод простоював через втрати ринку збуту і більше нагадував поле бою, де робітники намагалися відстояти своє право не бути звільненими. З початку лютого 2009 працівники ХМЗ проводили неодноразові акції протесту, вимагаючи виплати 5,5 млн. грн. боргів із зарплати. Доведені до відчаю робітники захоплювали адміністративну будівлю заводу, а також одне з приміщень ОДА. Однак, коли стало ясно, що власник підприємства не в змозі вирішити накопичені проблеми — лідери робітничого руху написали звернення до уряду країни з пропозицією про націоналізацію підприємства.

Ірина КИРПА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.