Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Якій бути гривні в нинішньому році

[10:44 11 января 2013 года ] [ Голос України, 11 січня 2013 ]

У першому півріччі курс долара буде обмежений коридором 8,10—8,15 грн.

Про це завив 9 січня президент Асоціації “Дніпровський банківський союз” Володимир Косюга на прес-конференції в інформагентстві Дніпропетровської філії Інституту Горшеніна. Експерт радить не поспішати кидатися у валютні спекуляції і не розраховувати на дешеві кредити.

Курс не перевищить 8,15 грн./дол.

На думку експерта, 2012 рік минув під знаком ручного керування курсом, і Нацбанк довів свої силу й можливості в плані адміністрування валютного курсу. Певною мірою це було навіть усупереч економічним прогнозам, що обіцяли девальвацію гривні.

“За це було заплачено чималу ціну. Утримання курсу дуже дорого коштує. Резерви НБУ “схудли” як мінімум на $7 млрд. і на сьогоднішній момент становлять близько $24,5 млрд., — зазначив Владимир Косюга. — Що стосується першого півріччя 2013 року, то аналітики дають різні прогнози. Але всі вони єдині в думці, що курс не сягне 9 гривень за 1 долар у жодному разі. В першому півріччі курс буде обмежений коридором 8,10—8,15 грн. за 1$”.

Експерт переконаний, що різкого подорожчання долара не буде. Стрибки курсу можливі, коли необхідність у доларі виникне всередині ринку. А економіка сьогодні перебуває в досить млявому стані, щоб дозволити собі згенерувати велику гривневу масу, яку потім поміняти на долари. “У другому півріччі курс долара залежатиме від політичної волі, — заявив він. — Поки в уряду й Нацбанку достатньо ресурсів, щоб утримувати гривню”.

Своя валюта в дефіциті

Це зумовлено тим, що нинішнього року на економіку України чекає важке навантаження — виплата за зовнішніми боргами. Загалом має бути виплачено близько $9 млрд. сукупних корпоративних держборгів. І поки, крім валютних резервів НБУ, інших джерел погашення ззовні не проглядається. Нічого не свідчить і про зміцнення гривні стосовно долара.

“За останні півроку населення України неабияк поповнило свої валютні запаси. За різним даними, було куплено майже $5 млрд. готівкою, — наводить цифри Володимир Косюга. — Й частину грошей буде витрачено в 2013 році. Тож, у НБУ поки що немає необхідності викидати валюту на ринок. Більше того, можливо, в січні—лютому Нацбанку доведеться викуповувати надлишок долара, для того щоб не допустити зайвого зміцнення гривні. Є імовірність, що в короткостроковій перспективі валютні резерви поповнюватимуться. Сьогодні на ринку відчувається дефіцит гривні”.

Іпотека поки що не світить

На думку експерта, на відродження іпотеки в Україні в 2013 році розраховувати не доводиться, оскільки кредитування в Україні перебуває на дуже низькій фазі активності. Значно подорожчали кредитні ресурси, реальний бізнес не може “переварити” 25—40% річних ставок. Найімовірніше, банки обмежаться короткостроковими, у межах 3—5 років, кредитами — переважно вони будуть невеликими споживчими.

“Банки охоче надаватимуть кредити на купівлю пральних машин, холодильників, телевізорів тощо. Тобто, тих покупок, які досягають піврічної заробітної плати пересічного українця”, — заявив президент Асоціації “Дніпровський банківський союз”.

Владимир РИБАЛЬЧЕНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.