Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Як підвищити енергоефективність

[13:07 13 сентября 2011 года ] [ Економічна правда, 13 сентября 2011 ]

Зазвичай при виробництві електроенергії струм і тепло отримують окремо, при цьому велика частина енергії первинного палива не використовується, а просто розсіюється в навколишньому середовищі.

Використання в практичних цілях тепла, що виділяється при конденсації відпрацьованої водяної пари, є відмінною особливістю малих ТЕЦ.

Впровадження когенераційних установок для ТЕЦ, що працюють на біомасі, дозволить заощадити невідновлювані викопні ресурси і дасть можливість розвивати альтернативну енергетику на основі малих електростанцій.

Сьогодні на існуючих теплоелектроцентралях мають місце значні втрати тепла. Тепло втрачається разом з газами, що виходять з котлів, а також в конденсаторах паротурбінного устаткування.

Комплексний підхід у виробництві електроенергії, при якому енергія, відведена в контурі конденсації відпрацьованої водяної пари, не викидається в навколишнє середовище, а направляється в ті чи інші установки для подальшого використання, є перспективним напрямком підвищення енергоефективності генеруючих підприємств.

Як правило, при виробництві електроенергії струм і тепло отримують окремо, при цьому велика частина енергії первинного палива не використовується, а просто розсіюється в навколишньому середовищі.

Така сировина для малих ТЕЦ як біомаса є доступним і важливим поновлюваним джерелом енергії. Для досягнення максимального економічного ефекту доцільно використовувати біомасу при комбінованому виробництві тепла та електроенергії.

У малих ТЕЦ застосовується принцип утилізації побічного тепла, що утворюється в результаті виробництва струму. Органічний цикл Ренкіна — Organic Rankine Cycle — відомий поширений спосіб виробництва енергії, в основному з біомаси.

Ефективний і надійний спосіб отримання електроенергії в режимі когенерації в період підвищення вартості викопних видів палива і зростання екологічних проблем, пов'язаних із зміною клімату, знаходить застосування у всьому світі.

Завдяки цим перевагам міні-електростанції, що використовують ORC-технології, швидко поширюються по всьому світу.

Відновлювана енергетика в Україні з кожним днем стає все більш популярною. Нафта і газ дорожчають, і йде активний пошук альтернативних джерел енергії.

Як паливо використовуються вторинні джерела, біомаса, все, що раніше вважалося відходами. У рамках “Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 роки” планується замістити не менше 15 мільярдів кубометрів газу за рахунок впровадження альтернативних джерел енергії в енергобалансі країни.

Олексій БУТЕНКО, голова ради директорів компанії “Східна інвестиційна група”

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.