Вільям Тейлор, колишній посол США в Україні, називає приватизацію “Дніпроенерго” Рінатом Ахметовим, типовим прикладом того, як зазвичай відбувається розпродаж держмайна в Україні.
В своїй депеші від 26 листопада 2007 року, опублікованій на сайті WikiLeaks, Тейлор характеризує спосіб, в який найбагатша людина України отримала 40 відсотків однієї з найбільших енергогенеруючих компаній України, зразком “непрозорої приватизації, що приносить зиск нечисленним впливовим інсайдерам”.
Згідно з повідомленням Тейлора, станом на вересень 2003 року, сума боргу “Дніпроенерго”, що вже тривалий час стикалось з фінансовими труднощами, досягла $275 млн. Як наслідок, суд призначив в компанію керуючого санацією, що до цього, згідно повідомлень преси, працював в раді директорів однієї з шахт, яка належала компанії ДТЕК. Ця компанія є частиною холдингової компанії “Систем Кепітал Менеджмент” (СКМ), що належить Ахметову.
В серпні 2007 року урядом Віктора Януковича було вирішено провести додаткову емісію акцій “Дніпроенерго” в обсязі 52 відсотків з метою уникнення банкрутства. Згодом, як пише Тейлор, ДТЕК виявилась єдиним кредитором “Дніпроенерго”, що отримав можливість викупити ці акції в обмін на погашення боргу.
Таким чином, сплативши близько $200 млн боргів енергокомпанії, ДТЕК збільшила свою частку власності в компанії з 9 до 40%. Додатково, ДТЕК зобов’язалась інвестувати в компанію $200 млн протягом наступних п’яти років. В той же час, ринкова вартість “Дніпроенерго” на той момент складала від $1.5 до $2.2 млрд, а це означає, що частка в компанії дісталась ДТЕК зі суттєвою знижкою, пише Тейлор.
Він зазначає, що в результаті Ахметов, найбагатша людина України, парламентар та основний спонсор Партії регіонів, чиї компанії на той час вже керували донецьким “Востокенерго”, отримав суттєвий вплив над підприємствами, які генерують майже половину теплової енергії країни. При цьому, за словами посла, уряд Януковича фактично проігнорував указ президента Віктора Ющенка, що заборонив розмиття державних часток акцій обленерго.
Водночас, Юлія Тимошенко звинуватила Януковича і Ахметова у змові, заявивши, що “Дніпроенерго” штучно було доведено до банкрутства з метою отримання контролю над компанією. Натомість, Янукович наполягав на тому, що завдяки цій угоді фінансовий стан компанії має поліпшитись, йдеться в депеші.
“Доля “Дніпроенерго” залежить від того, яка саме політична коаліція очолюватиме уряд. Якщо при владі залишиться Янукович — цю оборудку навряд чи піддаватимуть сумнівам. У випадку, коли прем’єром стане Тимошенко, легітимність угоди, скоріше за все, буде визначено через суд”, — підсумовує Тейлор.
Влад ЛАВРОВ
Что скажете, Аноним?
[14:43 19 января]
[07:00 19 января]
[20:41 18 января]
12:30 19 января
12:00 19 января
11:00 19 января
10:30 19 января
10:00 19 января
09:30 19 января
08:30 19 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.