Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Віктор Янукович відкрив виборчу кампанію у Києві

[16:07 27 мая 2011 года ] [ Українська правда, 27 травня 2011 ]

У четвер у Києві презентували стратегію розвитку столиці до 2025 року, яку на гроші фонду “Ефективне управління” Ріната Ахметова розроблятиме “Бостон Консалтинг Груп”.

Якщо владі нічим похвалитися у своїй діяльності, то вона має вигадати щось таке, щоб цю діяльність імітувати.

У четвер у Києві презентували стратегію розвитку столиці до 2025 року, яку на гроші фонду “Ефективне управління” Ріната Ахметова розроблятиме “Бостон Консалтинг Груп”.

І хоча самої стратегії, як такої, ще не існує, це не завадило освятити подію присутністю трьох головних осіб держави — президента, прем’єра і спікера Верховної Ради.

Про намір високих гостей відвідати мерію на Хрещатик, 36 стало зрозуміло з того, що зранку його частину відгородили залізним парканом. А деякі мешканці головної вулиці написали в Інтернеті, що в їх домівки навідалась доблесна міліція та попросила з 13 до 17 носа з вікон не висовувати.

Попри те, що захід мав розпочатися о 14:30, президент не поспішав з появою на люди. В очікуванні Януковича депутати теревенили про партійні справи, а журналісти намагалися отримати офіційну інформацію щодо подій навколо Десятинної церкви. Як відомо, в ніч на четвер туди завезли будівельні вагончики, що виглядало як намір почати зводити там храм для Московського патріархату.

— Чого ви хвилюєтесь? Від концепції до проекту — велика дорога, — вражала своїм спокоєм Лариса Скорик — Ніхто там нічого поки не будуватиме. І звідки ви знаєте — може, то вагончики археологів?

Версія Скорик на диво збігалася з інформацією від головного архітектора Києва Сергія Целовальника.

— Я, коли вранці дізнався, що там завезені вагончики, в мене волосся стало дибки на голові. Ми направили туди взвод революційних моряків з фотоапаратами, вони зробили зйомку, і ми готові були доповідати Олександру Павловичу, але ситуація не дозволяла, — заявив він.

— Але я потім подзвонив Олександру Гері, це керівник реставраційного управління, і він сказав, що зараз повинні працювати археологи, щоб вони могли скласти свої інструменти, бо в них немає приміщення, — повідомив Целовальник.

На питання, чи є гарантія, що фундамент Десятинної музеїфікують, Целовальник відповів:

— Я ж тільки для цього і існую.

Целовальник ще довго міг би розповідати про свої плани журналістам, але тут його попередили, що час звільняти місце, бо президент вже прибув.

Янукович з'явився у залі з усім почетом — його супроводжували Азаров, Литвин, глава столичної адміністрації Попов і нещодавно обрана секретар Київради Герега.

Крім них, у залі були Льовочкін, Акімова, Герман. А от про столичного мера Леоніда Черновецького ніхто й не згадав. Як і не було такого.

Захід проходив у кращих зразках соцреалізму, починаючи від заяв і закінчуючи поведінкою присутніх.

На початку свого виступу Янукович згадав, як ще за президента Кучмі зустрічався з тодішнім мером Омельченком і говорив про стратегію розвитку Києва.

— Олександр Олександрович тоді сказав мені: “Я готую, і колись це відбудеться”. Я думаю, що в цьому є і ваша заслуга, Олександре Олександровичу, і цієї молодої команди, яка взяла на себе відповідальність за Київ, — заявив президент.

Здається, це був один з двох експромтів Януковича цього дня. Далі він читав з папірця.

— У минуле відходять часи політиканства, і на перший план виходять інтереси суспільства, — зайшовся речитативом президент.

— Порядок у країні починається зі стану столиці. Від того, наскільки вдало та ефективно буде проведено зміни у Києві, залежатиме успіх модернізації всієї України, — читав він.

Спічрайтерів Януковича, які написали йому цей текст, обурили корупція та наслідки розкрадання майна й земель київської громади.

— Боротьба з цим ганебним явищем — корупцією — має вестися постійно, незважаючи на ранги. Я чекаю на відповідну позицію Київради. Ми разом наведемо тут порядок. Ми будемо викорінювати корупцію, як інколи кажуть, каленим залізом. І не лише у Києві, а й в усіх містах України, — пообіцяв Янукович.

Далі президент контуром окреслив головні завдання стратегії розвитку Києва — тунелі під Дніпром, перепрофілювання промзон, екологічні програми, збереження пам’яток. І головне — наздогнати ближніх і дальніх сусідів.

Саму стратегію довірили презентувати Олександру Попову. Майбутній кандидат в мери від Партії регіонів основним завданням для Києва назвав підвищення індексу комфорту проживання, щоб до 2025 року наздогнати Будапешт і Варшаву та залишити позаду Москву і Пітер.

Для цього київська влада ставить перед собою мету збільшити ВРП (валовий регіональний продукт) до 6,5% на рік, тобто наростити його в два рази на душу населення до 2025 року. Індекс комфорту життя має піднятися зі 100 пунктів до 173, тривалість життя — зрости з 72 до 79.

Кількість злочинів і шкідливих викидів має впасти, а число музеїв і квадратних метрів квартир на душу населення — зрости.

У реконструкцію тепломереж планують вкласти півтора мільярди євро в модернізацію водоканалів — 850 мільйонів євро, в модернізацію житлового фонду і ліфтів — 224 мільйони, в розвиток метрополітену — 944 мільйони, в будівництво паркінгів — 34 мільйони.

Тетяна НІКОЛАЄНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.