У такий спосіб українці висловили свій протест проти виступу Навальної на одній з найбільших зустрічей айтівців, що зібрала понад 70 тисяч учасників і відвідувачів.
“Зупиніть Росію”, “Зупиніть війну”, — кричали люди, коли гул тривоги в застосунку здавався недостатньо гучним.
Юлія Навальна сказала в мікрофон, що не може розчути викриків із залу і запросила людей на сцену.
Одна з учасниць погодилася вийти, щоб запитати, чи підтримує спікерка війну Росії проти України.
Після цього українці гуртом покинули залу, а Навальна продовжила свій виступ.
BBC Україна поспілкувалася з очевидцями події.
Про те, що Юлія Навальна стане “новим обличчям технологічної конференції” стало відомо ще наприкінці липня 2024 року. Але через обурення українців її виступ тоді начебто скасували.
“За день до виступу, 11 листопада, профіль Юлії Навальної знову з'явився на двох панелях”, — розповідає BBC підприємець Мартин Ковалко, учасник конференції.
Українська технологічна спільнота прийняла рішення реагувати на це флешмобом.
“Ми вирішили одночасно включити сигнал тривоги, а тоді гуртом вийти із зали”, — пояснює BBC Христина Жук, яка була однією із ініціаторок флешмобу.
Розробник застосунку “Повітряна тривога”, що теж був на саміті, зумів зробити так, щоб сповіщення ввімкнулося в усіх охочих в один і той самий час.
Але, за словами Христини, звук виявився недостатньо гучним. Тож присутні почали вигукувати слогани з місця.
“Ми включили сирени, щоб нагадати про війну”, — розповідає BBC учасниця саміту Надія.
Саме Надія відгукнулася на пропозицію Навальної вийти на сцену.
“Я не планувала цього робити. Але на запрошення ніхто не реагував. Я відчула, що найгірше було, якби ніхто так і не вийшов. Тому наважилися я”, — розповідає Надія.
“Я хочу запитати у вас як лідера російської опозиції, чи ви підтримуєте війну в Україні”, — сказала Надія зі сцени.
Українка також згадала слова Навальної, що “українські ракети летять в Росію”. Натомість 11 листопада в Кривому Розі від російської бомби загинул о троє дітей з матір'ю.
У відповідь на це Навальна подякувала за титул “лідера російської опозиції” і сказала, що її називають так завдяки зусиллям чоловіка Олексія Навального, “який боровся з режимом Путіна багато-багато років” і який у лютому 2024 року помер у російській колонії.
“Я не підтримую війну, — заявила Навальна у відповідь. — Я це кажу в кожній промові. Я не підтримую війну і не підтримую режим Путіна. Цю війну треба негайно зупинити. Всі російські війська мають повернутися в Росію. Навіть не сьогодні. Це мало відбутися вчора”.
“Не намагайтеся боротися з ворогами серед своїх друзів”, — додала наостанок Юлія Навальна.
Коли почав лунати сигнал повітряної тривоги, багато іноземців не розуміли, що відбувається, розповідають очевидці.
“Ми шуміли, це виглядала незрозуміло для багатьох іноземців із різних куточків світу, — пояснює Надія. — Тому я вийшла, мені хотілося прояснити ситуацію, щоб ми виглядали більш дипломатично.”
Учасники та учасниці в цілому акцією задоволені.
“Ми нагадали про себе, — каже Христина Жук. — Надіюся, що люди в Україні, особливо військові, побачать, що їх не забувають”.
“Я запитала, чи засуджує Навальна російську війну, і вона сказала, що так. Це було важливо почути”, — поділилася з ВВС Україна Надія.
Юлію Навальну, вдову російського опозиціонера Олексія Навального, у ЗМІ часто називають “першою леді” російської опозиції.
Після смерті чоловіка Навальна заявила, що продовжить його справу. Наразі вона є головою Фонду прав людини, а також очолює Фонд боротьби з корупцією, який Навальний заснував у 2011 році.
У квітні 2024 року Навальна ввійшла в топ-100 впливових людей світу за версією американського Time.
У своєму першому інтерв'ю після смерті чоловіка вона, зокрема, говорила про “помилку України”.
Навальна зазначила, що українська влада має пам’ятати про росіян, які не налаштовані проти Києва, тому що “це вочевидь не війна Росії, це війна Путіна”. А війну підтримує “агресивна меншість”.
“Хороші росіяни” — дуже погана фраза”, — сказала Навальна.
На думку Навальної, “звичайні українці” розуміють, що не всі росіяни налаштовані проти них. “Але коли йдеться про український уряд, думаю, було би правильно, якби він згадав про цих людей. Це очевидно не війна Росії. Це війна Путіна”.
В інтерв'ю німецькому виданню Die Zeit Юлія Навальна заявила про сумніви, що Захід діє правильно, надаючи озброєння Україні, оскільки, за словами російської опозиціонерки, “бомби влучають і по росіянах”.
3 червня 2024 року вона отримала премію з прав людини від Oslo Freedom Forum від імені свого покійного чоловіка. У своїй промові вона сказала, що “я б хотіла, щоб ця премія не була потрібна. Але диктатори в усьому світі продовжують вбивати борців за свободу”.
21 жовтня 2024 року, напередодні виходу мемуарів Олексія Навального “Патріот”, Навальна дала інтерв'ю BBC, де заявила, що балотуватиметься в президенти Росії, коли Путін буде не при владі.
Вона також сказала, що хотіла б побачити Путіна за ґратами, покараного за злочини. Навальна наголосила, що у Фонду протидії корупції, яким вона наразі керує, є докази злочинів очільника РФ, які оприлюднять, коли будуть зібрані всі деталі.
Что скажете, Аноним?
[21:26 21 ноября]
14:50 22 ноября
14:20 22 ноября
12:30 22 ноября
12:00 22 ноября
11:30 22 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.