Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Тягнибок. “За” и “против”

[15:58 05 апреля 2012 года ] [ День, № 60, 5 апреля 2012 ]

От КСД требуют прекратить сотрудничество со “Свободой”. КСД — против.

В адрес “Дня” поступило открытое письмо к лидерам Комитета сопротивления диктатуре. Письмо, в частности, подписали главный редактор Независимого культурологического журнала “Ї” Тарас Возняк, ведущий канала TVi, обозреватель журнала “Український тиждень” Юрий Макаров, политические аналитики Остап Кривдык, Евгений Магда, представитель украинской диаспоры в Канаде и США. Всего около сорока человек. Все эти люди требуют, чтобы комитет приостановил любое сотрудничество с ВО “Свобода”.

“Партия Тягнибока называет себя “Свобода”. В то же время, это принципиально антилиберальная партия, которая часто, открыто и недвусмысленно, отрицала ключевые политические и экономические свободы, — идет речь в письме. — Представители “Свободы” часто представляют себя в медиа как толерантных демократов. Впрочем, многое указывает на то, что фундаментальные убеждения партии отличаются нетерпимостью к меньшинству и стремлением к исключительной форме этнократии.

“Свобода” утверждает, что является проевропейской партией. Но ее этноцентричное и гомофобное мировоззрение прямо противоречит принципам, на которых проходила европейская интеграция.

“Свобода” заявляет, что является типично европейской партией. Впрочем, она принадлежит к ультранационалистическому Альянсу европейских национальных движений, который включает некоторые наиболее экстремистские праворадикальные партии ЕС, которые вызывают замешательство, брезгливость и стыд у большинства европейцев.

Партия Тягнибока выступает как наиболее решительный защитник Украины против российского ирредентизма и колониализма. Однако она не напрямую помогает московским неоимпериалистическим схемам, поскольку ее общественная деятельность и открытые заявления, как правило, углубляют отчуждение и способствуют сепаратистским настроениям в Западной и Юго-Восточной Украине.

“Свобода” позиционирует себя как наиболее последовательный противник полуавторитарному режиму Януковича. Невзирая на это, ее лидеров часто приглашают выражать свою точку зрения на телеканалах, которые связаны с Партией регионов.

“Свобода” заявляет о своей поддержке украинской демократии и интеграции с Западом. Однако ее амбивалентная позиция относительно украинской либеральной традиции, еврейского наследия, отношений с Польшей, мультикультурного общества и пакета других вопросов свидетельствует о том, что понимание “Свободой” демократии и Запада, по меньшей мере, имеет специфический характер.

В силу этих причин мы считаем, что “Свобода” не может входить в Комитет сопротивления диктатуре, и предлагаем лидерам украинской демократической оппозиции пересмотреть вопрос партнерства с этой партией”.

Впрочем, в КСД это письмо комментируют очень осторожно. Вячеслав Кириленко вообще отказался. Мол, это должно быть только общее решение комитета. Обычно решительный Тарас Стецкив в этот раз смутился и стушевался:

— Даже не знаю, что сказать. Украинские интеллектуалы к “Свободе” действительно относятся с большим недоверием, считая ее организацией, которая дискредитирует националистические ценности. Но я не знаю, как КСД на это отреагирует. Во всяком случае, если такое письмо есть, то это должно быть предметом для разговора в КСД. И думаю, КСД сам должен отреагировать на это письмо и максимально быстро определить формат своего участия. И не исключено, что “Свобода” сама решит идти самостоятельной колонной. Но я не думаю, что сейчас немедленно нужно исключать “Свободу”. Не думаю, что в этом заключается проблема и это актуально.

А вот бютовец Сергей Соболев без всяческих экивоков абсолютно четко встал в защиту Тягнибока.

— Задачей КСД не является пропаганда национализма или либерализма. КСД объединился против сегодняшнего режима, который не дает развиваться демократии в стране. Он построен на четком принципе фашистской партии, которая проникала во все органы власти. Поэтому мы сегодня готовы объединяться со всеми политическими силами, что стремятся отстранить от власти эту силу. Только тогда мы сможем говорить, что в стране есть открытые, прозрачные выборы, что между собой будут бороться националисты, социалисты, либералы.

Так же, когда была акция “Украина без Кучмы”, никто никого не делил на левых и правых. Главное тогда было свалить режим, который навязывал темники, который запрещал действия оппозиционных партий, фальсифицировал выборы. А сейчас ситуация намного серьезнее, чем была тогда”.

Очевидно, в стране есть запрос на определенную националистическую силу. Эту нишу заняла “Свобода”. Насколько это удачный выбор? Есть ли эта сила европейской партией? Хорошо это или плохо? Есть смысл продолжить разговор.

Полный текст письма (на языке оригинала):

Відкритий лист до лідерів української демократичної опозиції щодо участі партії “Свобода” у Комітеті опору диктатурі

Ми, громадяни України та громадяни інших країн українського походження, є групою дослідників, журналістів, редакторів, публіцистів, експертів, активістів, викладачів тощо. Ми професійно займаємося моніторингом, аналізом та роз’ясненням української політики. Упродовж останніх років ми стежимо за заявами та діями колишньої Соціал-націоналної партії України, яка зараз називає себе Всеукраїнським об’єднанням “Свобода”. Грунтуючись на власних спостереженнях і дослідженнях, а також на думках інших експертів, ми закликаємо лідерів української демократичної опозиції переглянути питання щодо участі партії “Свобода” у Комітету опору диктатурі і щодо подальшої співпраці з цією партією.

Партія Тягнибока називає себе “Свобода”. Водночас, це принципово антиліберальна партія, яка часто, відкрито і недвозначно заперечувала ключові політичні та економічні свободи.

Представники “Свободи” часто видають себе у медіа за толерантних демократів. Утім, багато ознак вказують, що фундаментальні переконання партії відзначаються нетерпимістю до меншин і прагненням до виняткової форми етнократії.

Тягнибок і команда демонстративно плекають історію спротиву УПА нацистській окупації України. Попри це, деякі члени “Свободи” проявляють інтерес до праць представників фашистського руху Німеччини, що виходить за рамки винятково академічних зацікавлень.

“Свобода” стверджує, що є проєвропейською партією. Але її етноцентричний і гомофобний світогляд прямо суперечить принципам, на яких відбувалася європейська інтеграція.

“Свобода” заявляє, що є типово європейською партією. Втім, вона належить до ультранаціоналістичного Альянсу європейських національних рухів, що включає деякі найбільш екстремістські праворадикальні партії ЄС, які викликають збентеження, відразу і сором в більшості європейців.

Об’єднання “Свобода” називає себе “всеукраїнським”. Тим не менше, воно залишається регіональною партією, що розділяє, а не об’єднує Україну і про що свідчить невідповідність здобутих нею результатів на виборах у Галичині, з одного боку, та на решті території України, з іншого.

Партія Тягнибока виступає як найбільш рішучий захисник України проти російського іредентизму та колоніалізму. Проте вона непрямим чином допомагає московським неоімперіалістичним схемам, оскільки її громадська діяльність та відкриті заяви, як правило, поглиблюють відчуження і сприяють сепаратистським настроям у Західній та Південно-Східній Україні.

“Свобода” позиціонує себе як найбільш послідовний противник напівавторитарному режимові Януковича. Попри це, її лідерів часто запрошують висловлювати свою точку зору на телеканалах, які пов’язані з Партією Регіонів.

“Свобода” заявляє про свою підтримку українській демократії та інтеграції з Заходом. Проте її амбівалентна позиція стовно української ліберальної традиції, єврейської спадщини, відносин із Польщею, мультикультурного суспільства та низки інших питань свідчить про те, що розуміння “Свободою” демократії і Заходу має, щонайменше, специфічний характер.

З цих причин ми вважаємо, що “Свобода” не може належати до Комітету опору диктатурі і пропонуємо лідерам української демократичної опозиції переглянути питання партнерства з цією партією.

Нам нічого сказати тим виборцям, які голосують за “Свободу” і підгримують цю партію через свої расистські, антисемітські чи ксенофобські погляди.

Проте ми хочемо звернутися до тих українських виборців, хто підтримує європейську перспективу України. Ми усвідомлюємо, що ви можете віддати свій голос за “Свободу” на знак протесту антиєвропейській політиці Віктора Януковича. Утім, зростання політичної підтримки “Свободи” не допоможе, а лише перешкоджатиме процесу включення України в Європу, поглибить міжнародну ізоляцію нашої країни і буде наносити шкоду її іміджеві у світі. Це ускладнить внутрішню консолідацію, геополітичну стабілізацію та міжнародну інтеграцію молодої української держави.

Якби “Свободи” не існувало, Кремль змушений був би винайти таку партію: “Свобода” є найкращим інструментом для ворогів України у діях, спрямованих за правилом “divide at impera” (“розділяй та владарюй”).

Підтримка кандидатів від “Свободи” демократичними опозиційними партіями на майбутніх парламентських виборах може бути використана владою та Партією Регіонів з метою дискредитації української демократичної опозиції, а відповідно — для відновлення втраченої підтримки Януковича та його партії у східній та південній частинах України. За таким сценарієм, будь-яка форма співпраці з “Свободою”, швидше за все, призведе не до зміцнення, а до втрат, і навіть поразки демократичної опозиції у жовтні 2012 року.

Ми закликаємо українських політиків утриматися від підтримки кандидатів від “Свободи” у мажоритарних округах і від формування єдиних виборчих списків із представниками цієї партії. Хоча участі у спільних протестних акціях із “Свободою” буде важко уникнути, ми закликаємо всіх відповідальних політичних лідерів України утримуватися від постійного партнерства і тіснішої співпраці з цією політичною силою, яка шкодить фундаментальним національним інтересам України.

Ми закликаємо усіх українців висловити свою незгоду з ідеологією “Свободи” заради демократичного, толерантного, відкритого і рівноправного українського суспільства.

Наталя Амельченко, к. філос. н., доцент Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Україна

Максим Буткевич, журналіст, співкоординатор Проекту “Без кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія”, Україна

Тарас Возняк, головний редактор Незалежного культурологічного журналу “Ї”, Україна

Катарина Вольчук, д-р філос. (пол.), доцент університету Бірмінгема, Сполучене Королівство

Кирило Галушко, к. і. н., голова Всеукраїнського наукового гуманітарного товариства, Україна

Сергій Гірік, аспірант Інституту української археографії і джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України

Олександр Дем’янчук, д. пол. н., професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Україна

Володимир Дубровський, старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE, Україна

Володимир Єрмоленко, д-р філос. (пол.), старший викладач Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Україна

Сергій Жук, д-р філос. (iст.), доцент Державного університету Болла, США

Тетяна Журженко, к. філос. н., стипендіат програми ім. Шкляра Гарвардського університету, США

Олександр Івашина, старший викладач Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Україна

Сергій Кисельов, к. філос. н., доцент Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Україна

Оксана Кісь, к. і. н., старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України

Карина Коростеліна, д. психолог. н., доцент університету Джорджа Мейсона, США

Олег Коцюба, аспiрант Гарвардського університету, США

Надія Кравець, д-р філос. (пол.), стипендіат програми ім. Шкляра Гарвардського університету, США

Остап Кривдик, політичний аналітик, член Комітету Київської незалежної медіа-профспілки, Україна

Сергій Куделя, д-р філос. (пол.), дослідник університету iм. Джорджа Вашингтона, Вашингтон, США

Тарас Кузьо, д-р філос. (пол.), старший науковий співробітник університету Торонто, Канада

В’ячеслав Ліхачев, директор програми Конгресу національних громад України

Євген Магда, к. пол. н., політичний аналітик, Україна

Юрій Макаров, ведучий каналу TVi, оглядач журналу “Український тиждень”, Україна

Юрій Мацієвський, к. пол. н., стипендіат програми ім. Фулбрайта Інституту ім. Кеннана, Вашингтон, США

Михайло Мінаков, д. філос. н., доцент Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Україна

Андрій Мокроусов, відповідальний редактор часопису “Критика”, Україна

Світлана Оксамитна, к. соц. н., доцент Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Україна

Олексій Полтораков, к. пол. н., старший консультант Ради національної і регіональної безпеки України

Олександр Полянічев, аспірант Європейського університету в Санкт-Петербурзі, Росія

Кирило Савін, к. е. н., керівник представництва фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні

Інна Совсун, старший викладач Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Україна

Іван Сойко, к. філол. н., доцент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Україна

Вікторія Сюмар, журналіст, виконавчий директор Інституту масово інформації, Україна

Ігор Тодоров, д. і. н., професор Донецького національного університету, Україна

Вадим Трюхан, аспірант Національної академії державного управління, Україна

Євген Фінкель, аспірант університету Вісконсин-Медісон, США

Олександр Фісун, д. пол. н., професор Харківського університету ім. В.Н. Каразіна, Україна

Джон-Пол Хімка, д-р філос. (iст.), професор університету Альберти, Канада

Валерій Хмелько, д. філос. н., професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Україна

Василь Черепанин, к. філос. н., старший викладач Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Україна

Оксана Шевель, д-р філос. (пол.), доцент університету Тафтс, Медфорд, США

Антон Шеховцов, к. пол. н., співробітник університету Нортгемптону, Сполучене Королівство

Олена Яцунська, к. пол. н., директор Центру розвитку місцевого самоврядування, Миколаїв, Україна

Алена ЯХНО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.