Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Спланована фальсифікація: зі слабких — по нитці, сильним — по сорочці

[12:53 19 января 2012 года ] [ Українська правда, 19 січня 2012 ]

За результатами опитування, проведеного з 9 по 16 грудня Центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, 5% бар'єр подолають 5 партій: “Батьківщина”, яку підтримали 15,8% опитаних, Партія регіонів з підтримкою на рівні 13,9%, “Фронт змін” — 9,6%, КПУ — 5,3% і “УДАР” — 5,1%.

Разом ці партії набирають 50% голосів виборців, тобто, за пропорційною складовою нового депутатського корпусу вони реально отримали б у Верховній Раді 112 місць.

Але, оскільки за новим виборчим законом для депутатів, обраних за партійними списками, у парламенті передбачено 225 місць, то ще 113 місць згадані партії отримають у якості бонусу від партій, які братимуть участь у виборах, але не подолають 5% виборчий бар’єр.

Іншими словами, за партійними списками у парламент пройдуть 113 депутатів, за яких ніхто не голосував!

У даній ситуації, коли “прохідні” партії виражають волю лише половини виборців, це є нічим іншим як спланованою фальсифікацією виборів мінімум на 25%!

Адже, якщо рейтинги головних політичних гравців до виборів суттєво не зміняться, то принаймні чверть складу депутатського корпусу не відповідатиме волевиявленню громадян!

Хтось може заперечити: бонуси переможцям надавалися і раніше. Але, для порівняння: на минулих парламентських виборах 2007 року за 3%-го прохідного бар’єру у Верховну Раду пройшли 5 партій, які в сумі набрали без бонусів 88,7% голосів виборців. Це означає, що на той час були враховані політичні уподобання майже всіх виборців.

Зважаючи на те, що мажоритарні округи ділитимуть між собою все ті ж “рейтингові” партії, кандидатам від інших політичних партій нічого “не світить”.

Це, знову ж таки, посилить спотворення народного волевиявлення, що разом у пропорційній та мажоритарній складових може скласти 30-40 відсотків.

Звичайна технологічно-підрахункова фальсифікація зі своїми 5-10 відсотками “відпочиває”, хоч і допомагає довести ймовірний загальний відсоток викривлення волі народу до 35-50%! Хто там щось шептав про чесні вибори?

Решта потенційних учасників виборів, за результатами згаданого опитування, набрали б менше 5% голосів виборців. 12,1% опитаних проголосували б проти всіх, 12% — не взяли б участі в голосуванні, 13,1% — не змогли відповісти.

Ці 37% представників протестного ( і такого, що не визначився) електорату і стануть жертвою закладеної в законодавстві фальсифікації результатів виборів. Їм не дадуть змоги віддати голоси за свої політичні уподобання. Ці голоси за будь-яких обставин будуть подаровані іншим.

До речі, за результатами попереднього соціологічного дослідження Центру Разумкова (червень 2011) 36% українців (порівняйте з вищенаведеним відсотком протестного електорату) готові проголосувати за нову політичну силу, якої наразі немає і яка, зрозуміло, не фігурує в рейтингах.

Але їм кажуть: того, що ви хотіли б купити, у нас немає, отож купуйте те, що є, голосуйте за “першу п’ятірку”, або не купуйте нічого.

Націонал-демократам, електоральна ніша котрих наразі є оголеною, зокрема через розчарування “Нашою Україною”, варто було б зважити на це, припинити ігри і, доки не пізно, об’єднатися в одну політичну силу, в якої, як не дивно, вже є істотний прихований рейтинг.

Михайло РОЛЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.