Центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA) підрахував, скільки росія заробила на продажі викопного палива протягом 100 днів війни в Україні.
За перші 100 днів війни (з 24 лютого по 3 червня) росія отримала від експорту викопних палив 93 млрд євро. В тому числі 57 млрд євро (або 61% суми) за енергоресурси росія отримала від країн ЄС.
Частка ЄС в загальному експорті енергоресурсів з рф становила приблизно 30% для вугілля, 50% для сирої нафти, 75% для танкерного газу, 75% для нафтопродуктів і 85% для трубопровідного газу.
У розрізі країн найбільшими імпортерами були Китай (12,6 млрд євро), Німеччина (12,1 млрд євро), Італія (7,8 млрд євро), Нідерланди (7,8 млрд євро), Туреччина (6,7 млрд євро), Польща (4,4 млрд євро), Франція (4,3 млрд євро) та Індія (3,4 млрд євро).
Найбільші покупці російської нафти
Найбільше доходу кремль отримав від експорту сирої нафти — 46 млрд євро, на трубопровідному газі отримано 24 млрд євро, нафтопродуктів було експортовано на 13 млрд євро, танкерного загу поставлено на 5,1 млрд євро, а вугілля — 4,8 млрд євро.
З 24 лютого експортні доходи росії стабільно падають, але залишаються вищими порівняно з 2021 роком. У травні 2022 року обсяги імпорту російського викопного палива впали на 15%.
Скорочення попиту, а також все далі більша знижка на російську нафту, коштували росії 200 мільйонів євро на день у травні.
Водночас попри відмову багатьох компаній купувати російське паливо та велику знижку, через глобальний ріст цін на енергоресурси, доходи росії від такого імпорту зросли на 60% порівняно з 2021 роком.
Все частіше російська нафта експортується у більш віддалені країни. При цьому майже 70% нафти перевозилось танкерами компаній з ЄС, Великобританії та Норвегії.
Саме тому санкції на перевезення російської нафти танкерами ЄС та Великобританії будуть значним ударом по путінському режиму.
97% танкерів, що первозили російську нафту, були застраховані компаніями з Великобританії, Норвегії та Швеції. Судновласники та трейдери укладають страхові поліси, щоб захиститися від величезних потенційних витрат, пов’язаних із пошкодженням танкера, розливом нафти та іншими небезпеками.
Заборона європейським компаніям страхувати судна, які перевозять російську нафту, також зменшить обсяги експорту.
Найбільшим покупцем енергоресурсів рф став Китай, він обігнав Німеччину за обсягами імпорту російських енергоресурсів за рахунок незначного скорочення закупок останньою.
Відповідно Німеччина протягом 100 днів війни росії проти України стала другим найбільшим у світі покупцем енергетичної російської сировини (газ, нафта, нафтопродукти, вугілля) та першим у Європейському союзі.
За підрахунками Центру досліджень енергетики та чистого повітря CREA, за 100 днів війни німецькі компанії імпортували енергоресурсів на 12,1 млрд євро.
Хто найбільше скоротив імпорт енергоресурсів з рф
Німеччина, на пару з Нідерландами, є лідерами в ЄС серед країн, які найменше скоротили закупки енергоресурсів у росії — всього 8% та 5% відповідно.
Наприклад Іспанія в травні порівняно з березнем скоротила закупки російських енергоресурсів на 56%, Польща та Естонія — на 51%, Італія — на 13%.
Щодня росія витрачає приблизно 840 мільйонів євро на війну. Водночас дохід від експорту викопного палива в травні був на рівні 880 млн євро на добу. Це на 200 млн євро менше порівняно зі 1,1 млрд євро, які росія отримувала в січні-лютому.
Україні вдалося досягти певного прогресу у переконанні світової спільноти припинити фінансувати злочинний режим путіна. Наприклад Великобританія до кінця року припинить імпорт сирої нафти та нафтопродуктів з рф.
ЄС ввів ембарго на імпорт російського вугілля з серпня та на імпорт танкерної нафти з грудня — ці обсяги вони становлять 75% загального імпорту нафти в Європу. Німеччина та Польща пообіцяли припинити імпорт нафти до кінця року по нафтопроводу Дружба. А це вже 93% імпорту нафти в Європу.
Польща, Болгарія, Фінляндія, Данія та корпорація Shell відмовилися платити за російський газ “в рублях”, внаслідок чого “Газпром” відмовився їм його постачати.
Найбільші імпортери російського газу, нафти та вугілля
У травні, порівняно з лютим та березнем, експорт російського газу газопроводами впав на 25%. Таке падіння пов'язано із сезонним зменшенням споживання газу, збільшенням імпорту танкерного газу та поставками з Норвегії. Фізичні обсяги поставок нафти скоротилися лише 7%, водночас експорт нафтопродуктів впав на 25%.
Падіння обсягів російського енергетичного експорту
Найбільший внесок у скорочення обсягів імпорту енергоресурсів з рф внесли: Польща, США, Туреччина, Іспанія, Італія та Японія.
Хто скоротив, а хто наростив імпорт роснафтопродуктів
Імпорт газу в ЄС з росії скоротився на 23% протягом 100 днів після вторгнення в Україну. Проте дохід Газпрому все ще вдвічі вищий, ніж минулого року, через високі ціни.
Обсяги імпорту російського газу в ЄС
В травні ЄС скоротив імпорт сирої нафти на 18%. Проте росія компенсувала це зниження збільшенням поставок в Індією та Об’єднані Арабські Емірати.
Окрім них імпорт російської нафти збільшили Франція та Китай.
Проте значним імпортером стала Індія, яка наростила імпорт нафти на з 1% до 18% з великими знижками. Далі значна частка цієї нафти у вигляді очищеної нафти та нафтопродуктів реекспортуються в США та Францію, Італію та Великобританію.
У квітні-травні 67% поставок російської сирої нафти було здійснено суднами, що належать європейським та американським компаніям. Що стосується поставок до Індії та Близького Сходу, то частка була ще вищою — 85%.
Хто перевозить російську нафту
Проте найбільше російської нафти перевозять грецькі танкери — 75% обсягів і ця частка зростає.
Юрій ВІННІЧУК
Что скажете, Аноним?
[11:49 15 января]
[10:40 15 января]
[07:00 15 января]
12:20 15 января
12:00 15 января
11:30 15 января
11:20 15 января
11:10 15 января
11:00 15 января
10:20 15 января
10:10 15 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.