Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Що нового в законопроекті про олігархів

[08:00 18 сентября 2021 года ] [ Бизнес Цензор, 17 сентября 2021 ]

Перший розбір тексту законопроекту #5599 про олігархів до другого читання.

Кажуть, що саме ця редакція буде прийнята (спойлер: там стільки юридичних помилок, що можна тільки побажати успіхів).

Зібрав перелік того, що змінилося порівняно з першим читанням:

Додається новий суб'єкт — представник олігарха. Тобто особа, яка проводить зустрічі (розмови) з публічними службовцями від імені та/або в інтересах олігарха. Але, крім визначення, інших згадок про нього в законі немає.

Додане пояснення, що таке ознака участі у політичному житті — “фінансувала діяльність політичної партії, політичну агітацію або проведення мітингів чи демонстрацій з політичними вимогами”. Однією з ознак участі у політичному житті тепер буде виплата грошових коштів, здійснення робіт, надання товарів або послуг на користь учасників політичної агітації, мітингів чи демонстрацій з політичними вимогами або членів їхніх сімей. Фактично під такі критерії може потрапити чи не кожен громадянин.

Рішення, кого визначати олігархом, буде приймати, як і в 1 читанні, РНБО. Але тепер додано обов'язок викликати потенційних олігархів на засідання РНБО. Обов'язок членів РНБО аргументувати, чому вони відносять особу до олігархів, і розглядати заперечення самих олігархів.

В реєстрі олігархів тепер буде також інформація про юридичних осіб, бенефіціаром яких є олігарх, та про осіб та партії, на політичну діяльність яких олігарх давав кошти.

Олігархам також забороняється фінансувати будь-яку політичну агітацію, проведення мітингів або демонстрацій з політичними вимогами та гаслами.

Уточнюється, що контактом з олігархом є також телефонна розмова.

Обов'язок декларувати контакти з олігархом поширено на керівників держпідприємств, голову АРМА, держслужбовців категорії “б”, патронатних службовців ОП, ВРУ (в тому числі, помічників депутатів).

Додано підставу для звільнення голови Антимонопольного комітету, держуповноважених АМКУ, голови та заступників голови Фонду державного майна України, Генпрокурора та його заступників . Тепер цих посадовців можна буде звільнити за неподання чи несвоєчасне подання декларації про контакт з олігархами.

Прибрався обов'язок подавати антикорупційні декларації олігархів.

Втім, виглядає так, що це випадкова технічна помилка, оскільки в таблиці вказано “підпункт “г” викласти у такій редакції:”, але редакції далі немає, де було про подачу декларацій. До того ж, далі у таблиці є посилання на цей підпункт і зазначено, що ті особи, які там написані, мають подавати декларацію.

Уточнено, що декларації про контакти з олігархами будуть подаватися із дня набрання чинності законом, але протягом 14 днів із дня введення його в дію.

Ярослав ЖЕЛЕЗНЯК, народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.