Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

СБУ допитає Турчинова про РосУкрЕнерго

[09:40 28 сентября 2010 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 27 вересня 2010 ]

Ініціативна група українців у шведському суді оскаржує рішення Стокгольмського арбітражу.

Відповідний позов ініціативна група подала до Апеляційного суду округу Свеа що у Стокгольмі. Автори документу просять шведський суд визнати недійсним рішення Стокгольмського арбітражу у справі про “РосУкрЕнерго”, яким Україна зобов’язується компенсувати вилучений у компанії газ та надати неустойку.

На підтримку позову під будинком шведського посольства у Києві у понеділок був організований пікет.

Як розповіла одна з активісток в інтерв’ю ЗМІ, під позовом підписалися близько 100 тисяч людей з різних частин України. Листа із підписами передали послу Швеції в Україні.

Учасники акції висловили незадоволенням не лише самим рішенням Стокгольмського арбітражу, але й діями української влади, яка, на їхню думку, не відстоювала свої інтереси, а погодилася із аргументами, наведеними представниками компанії “РосУкрЕнерго”.

Зокрема, учасники акції вказували на зв’язки між Дмитром Фірташем, якого вважають одним із власників “РосУкрЕнерго”, та президентом України Віктором Януковичем.

Стокгольмським арбітражем називають Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма.

СБУ теж займається справою “РосУкрЕнерго”

Служба безпеки України вчетверте викликає на допит заступника лідера партії “Батьківщина” та “праву руку” Юлії Тимошенко — Олександра Турчинова.

Раніше СБУ спілкувалася з екс-віце-прем’єр-міністром в рамках розслідування так званої справи “РосУкрЕнерго”.

Йдеться про розмитнення Україною 11 мільярдів кубометрів газу, що належав цій компанії, яке згодом було визнане незаконним Стокгольмським арбітражем.

Нині під вартою перебувають кілька колишніх високо посадовців митниці та НАК “Нафтогаз України”, які мали стосунок до ухвалення рішення про розмитнення газу.

Юлія Тимошенко, яка тоді перебувала на посаді прем’єр-міністра, не раз заявляла, що колишні чиновники діяли за її вказівкою та в інтересах України.

Рада також розслідує?

Раніше, Верховна Рада відмовилася підтримати законопроекти, які запропонувала опозиція, що забороняють уряду використання бюджетних коштів для погашення боргу “Нафтогазу України”, зокрема, 5,4 млрд. доларів для “РосУкрЕнерго”.

Депутати Верховної Ради України від блоку Юлії Тимошенко, прихильники екс-прем’єра, блокували засідання парламенту 8 липня, протестуючи проти затримання екс-голови Митної служби Анатолія Макаренка.

Ще раніше у парламенті була створена тимчасова слідча комісія для розслідування обставин, пов’язаних з ухваленням Стокгольмським арбітражним судом рішення про повернення компанії Росукренерго 11 мільярдів кубометрів природного газу. Результати розслідування невідомі.

В понеділок почалося висунення кандидатів у депутати на місцевих виборах 31 жовтня. Деякі члени ЦВК та громадські організації кажуть, що у складі виборчих комісій більшість належить провладним партіям.

Згідно з планом ЦВК, висунення кандидатів має завершитися до 3 жовтня.

На місцевих виборах обиратимуться депутати до Верховної Ради Криму і місцевих рад, а також сільські, селищні і міські голови.

Згідно з новим законом, вибори відбудуться за мажоритарно-пропорційною системою: 50% депутатів обиратимуться за партійними списками, 50% — в мажоритарних округах. Участь у місцевих виборах блоків партій не передбачена.

Депутатів Верховної Ради Криму, обласних, районних і міських рад обиратимуть за змішаною системою. Сільські та селищні ради сформують після голосування за мажоритарною системою.

Право висувати кандидатів мають лише місцеві організації політичних партій.

Тим часом лідер “Народної самооборони” Юрій Луценко повідомив цими вихідними, що кандидати на виборах від його партії будуть іти за списками партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко.

Рівні можливості

На минулому тижні чотири члени Центральної виборчої комісії заявили про те, що на виборах до місцевих органів влади не всі політичні сили отримують рівні можливості. У відкритому листі до президента Віктора Януковича члени ЦВК вказали, що склад територіальних виборчих комісій надає переваги провладним партіям.

Ці дані у інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі підтвердила голова громадської моніторингової організації “Опора” Ольга Айвазовська. В ефірі програми “Ранок з Бі-Би-Сі” вона повідомила, що загалом 53% членів територіальних виборчих комісій — це представники партій, що підтримують владу.

- Перша проблема — це виборче законодавство, яке дійсно надало право коаліційним парламентським політичним партіям підготувати по три подання. Тобто, по три члени територіальної виборчої комісії було сформовано від Комуністичної партії, Народної партії, яка входить в Блок Литвина (а зараз, нагадую, Блок Литвина складається тільки з цієї політичної партії тому, що партія “Трудова Україна”, яка йшла з ними на вибори, зараз перейменована в “Сильну Україну”, яку очолює Тігіпко, і вони окремо ідуть на ці вибори) і, крім того, Партія регіонів.

Тобто, ці три політичні сили згідно закону мали право на подання трьох кандидатур до членів територіальних виборчих комісій, що вони й зробили. Інші дві фракції (нагадую, це блокові фракції) “Наша Україна — Народна самооборона”, в яку входять 9 політичних сил, 9 політичних партій, отже, кожна з них готувала подання, і членам ЦВК потрібно було вибрати. А в кого їх взяти, в якої з політичних сил? І “Наша Україна — Народна самооборона” і БЮТ, до якого входять 3 політичних сили, теж готували подання таким чином.

Відповідно, загалом 53% членів територіальних виборчих комісій — це представники провладних політичних сил.

- А що якщо говорити про ті партії, які не входять до парламенту, але які йдуть на вибори? Скільки їх, цих партій?

— Ті, які не входять до парламенту, а загалом подання готували 74 політичних партії, мали право подати тільки одну кандидатуру. Відповідно, 53%, яких я назвала (а це майже 6 тисяч членів територіальних виборчих комісій з 10700 — це дуже велике число), — це коаліційні провладні. І ще можна говорити про відсутність корпоративної культури між ними.

Тобто, блокові політичні сили між собою жодним чином не могли поділити місця. Але загалом кількість членів — це одна справа. Тому що дійсно такий у нас закон, такий його прийняли і за такий проголосували парламентарі. Інше питання — це керівництво територіальних виборчих комісій. А там загалом набагато гірша ситуація. Тому, що 1042 керівника територіальних виборчих комісій представляють саме ці три провладні політичні сили, а менше 500 — це опозиційні.

- Що це означає?

— Це означає те, що територіальні виборчі комісії сформовані з серйозною перевагою в бік коаліційних провладних політичних сил. А так як їхні повноваження доволі таки серйозні, і ці ТВК створені не тільки на ці місцеві вибори, а будуть працювати протягом 5 років на інших місцевих виборах, будуть встановлювати результати і оголошувати волевиявлення — це серйозна проблема.

 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.