За словами Білла Ґейтса пандемія коронавірусу залишається “гіршою, ніж люди думають”. А ще ж війна в Україні, не говорячи вже про економічний спад і “політичний контекст, за якого глобальне мислення.
За словами Білла Ґейтса пандемія коронавірусу залишається “гіршою, ніж люди думають”. А ще ж війна в Україні, не говорячи вже про економічний спад і “політичний контекст, за якого глобальне мислення і виконання складних завдань здаються не в пріоритеті”.
Все це Ґейтс розповів напередодні оголошення про одну з найбільших пожертв у історії філантропії — $20 млрд, які він передасть до фонду, яким він управляє поки що спільно зі своєю колишньою дружиною Меліндою Френч Ґейтс.
Завдяки цій пожертві загальна кількість грошей, яку Ґейтси віддадуть на благодійність за життя, становитиме $55 млрд, а колишнє подружжя наразі носитиме звання найбільших благодійників усіх часів. Вони трохи випередять свого друга Воррена Баффета, який пожертвував $48 млрд, більшість з яких пішли у Gates Foundation.
Вплив цієї пожертви величезний: вона означає, що Gates Foundation, найбільший благодійний фонд у світі, до 2026-го збільшить свої річні витрати на 50% до $9 млрд. За підрахунками Ґейтсів, лише зо пʼять країн перевершують витрати фонду на благодійність.
“Це суттєво активізує усю нашу роботу”, — говорить співзасновник Microsoft в інтервʼю Forbes.
І справа тут не лише у додаткових $3 млрд на рік, які підуть, серед іншого, на боротьбу за гендерну рівність, битву проти різних хвороб і смертності серед немовлят. Це також і гучна заява про те, що дуже багатим треба активніше спрямовувати свої статки на благодійність, а не накопичувати їх на банківських рахунках, щоб покоління адміністраторів впродовж сторічь віддавали потроху від їхнього імені.
“Таке враження, ніби вони стараються, щоб фонд існував якомога довше, а не щоб здійснити реальні зміни тут і зараз”, — сказав Ґейтс.
Цей внесок зроблений у дусі принципу “віддавай за життя”, втіленням якого є приклад Чака Фіні, 91-річного засновника Duty Free, який віддав понад $8 млрд і тепер майже розорений. А колись він входив до списку 400 найбагатших людей світу за версією Forbes.
Ґейтс говорить, що не чекатиме своєї смерті, щоб передати гроші на благодійність. Натомість він цілком серйозно налаштований на те, щоб за життя віддати стільки грошей, що в списку найбагатших від Forbes його більше не було. (Завдяки цій своїй мегапожертві він опустився на пʼяте місце в списку найбагатших із приблизно $102 млрд.)
“Ще, скажімо, дві такі пожертви і я вже не буду на верхівці списку, — сказав Ґейтс. — Знадобиться більше часу, щоб зовсім випасти зі списку, але наразі мій напрямок руху зрозумілий”.
Ця пожертва також дає можливість зрозуміти стан стосунків між Ґейтсом і його колишньою дружиною. Тут все не так просто, як, скажімо, розлучення Джеффа Безоса і Маккензі Скотт — це колишнє подружжя швиденько розділило фінанси, свою частину з яких Скотт використала, щоб стати однією з найбільш впливових благодійниць цього десятиріччя.
А от стан стосунків колишнього подружжя Ґейтсів — це справа міжнародного значення, адже разом вони керували найбільшим у світі фондом, який є потужною силою, що стоїть за Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Gavi і боротьбою із поліомієлітом, малярією та іншими хворобами.
А невдовзі їм треба буде вирішити, чи зберігати статус-кво в питанні управління спільним фондом. Білл Ґейтс обіцяє підтримувати фінансово благодійну діяльність колишньої, якщо вона не захоче далі працювати із ним у їхньому фонді.
Та поки що, за словами Білла Ґейтса, все добре. “Наразі все вказує на те, що ми зможемо вічно керувати фондом разом”.
Він розповів, що з приводу пожертви у $20 млрд він спершу порадився із гендиректором фонду Марком Сузманом і колишньою дружиною ще три місяці тому, а потім залучим Баффета і раду фонду.
Економічна нестабільність в той час аж ніяк не збила його з наміченого курсу, частково завдяки підтримці Мелінди Френч Ґейтс.
“Хороша новина в тому, що навіть в складні часи розлучення ми змогли конструктивно працювати у фонді. Мене завжди дивує те, наскільки ми погоджуємося у всьому, що стосується фонду. Є кілька питань, на яких вона знається краще, і ми просто підтримуємо одне одного”.
“Вона може говорити сама за себе, але зі свого боку скажу, що все, що бачу я, — це те, що ми чудово разом управляємо фондом, і так було завжди”. Ґейтс розповів про нещодавню поїздку Мелінди до Африки.
“Вона поїхала до Руанди, де голови країн Співдружності зібралися разом. Вона поїхала до Сенегалу і писала мені щодня про те, що бачила, які думки у неї виникали”.
Отож, враховуючи все це, а також велику кількість проблем, які треба вирішити у світі, чому ж зупинятися на $9 млрд на рік? Ґейтс визнає, що $10 млрд — це красиве кругле число, але він почекає до 2026-го, щоб подивитися, як фонд впорається із цією сумою. “Я не кажу, що $9 млрд — це межа. Пізніше можна буде говорити про те, наскільки корисним було збільшення витрат”.
У Ґейтсів також є Воррен Баффет, який наказав, щоб гроші, які він дає фонду (він наразі віддав або відклав на благодійність $56 млрд), були повністю використані протягом десяти років після його смерті. “Нехай багаті люди майбутнього вирішують проблеми майбутнього”, — не раз казав Баффет.
Але є одне “але”: нещодавно Wall Street Journal написав, що Баффет може спрямувати останній благодійний транш, який може складати десятки мільярдів доларів, у фонд Susan Thompson Buffett Foundation. Цей фонд заснувала покійна дружина Баффета і він приділяє велику увагу праву на аборт.
Ґейтс сказав, що ніколи не хотів би “сприймати щедрість Воррена як належне”, але він впевнений, що частина благодійних грошей його друга все ж піде їхньому з Меліндою фонду. “У мене немає причин вважати, що це зміниться. Я попередив його про цю свою пожертву і він був у захваті від такої новини”.
Хай там як, а Баффет вже зробив чимало. “Воррен так на мене впливає, що навіть не можу приписати собі хоча б якусь оригінальну думку в питанні інвестицій чи загальному підході до філантропії”.
Хоч у Ґейтса немає чітких часових рамок для роботи фонду, як у Баффета для використання його благодійних грошей, він каже, що після 2025-го очікує зменшення активності фонду.
Найбільші перешкоди Ґейтс вбачає у отруйній політиці як в інших країнах, де є загроза демократії, наприклад, Ліван і Шрі-Ланка, так і вдома. Як приклад домашніх негараздів, він розповів про розмову за обідом із Біллом і Гілларі Клінтон та одним з його дітей, який запитав: “Як так сталося, що Арканзас із блакитного штату перетворився на червоний?”.
Хороша новина в тому, що навіть в складні часи розлучення ми змогли конструктивно працювати у фонді. Мене завжди дивує те, наскільки ми погоджуємося у всьому, що стосується фонду.
“Вони чудово пояснили що відбулося, але коли ми спитали, як його знову зробити блакитним, вони відповіли так: ʼМи раді, що є хтось молодий, у кого буде терпіння або нові погляди на американську політикуʼ”.
А загалом під час інтервʼю було видно, що Ґейтс намагається випромінювати позитив, коли світу це абсолютно необхідно. Він особливо серйозно ставиться до індивідуального підходу в питанні дистанційної освіти, над якою фонд працює не один рік зі змінним успіхом.
“З цього приводу я як ніколи сповнений надії. Із цими новими курсами з математики ми вже бачимо суттєві позитивні результати”.
Те саме і з туалетами, поширенням цифрових фінансових інструментів у світі та іншими сферами діяльності фонду.
“Я оптимістично налаштований з приводу багатьох речей”, — каже Ґейтс. Це і добре. А ми подивимося, чи більше витрат фонду принесуть більше користі.
Рендалл ЛЕЙН
Что скажете, Аноним?
10:30 26 ноября
10:00 26 ноября
09:50 26 ноября
09:30 26 ноября
09:10 26 ноября
09:00 26 ноября
08:50 26 ноября
08:40 26 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.