Росіяни масово вийшли на демонстрації до магазинів IKEA та банкоматів. Західний бізнес продовжує масовий бойкот російського ринку. Ті ж компанії, які цього не зробили зазнають втрат.
Війна та санкції особливо боляче вдарять по платоспроможності “простих росіян”: інфляція з’їсть їхні доходи та рублеві заощадження, а за купівлю валюти потрібно буде заплатити велику комісію.
Як над Росією закривається нова залізна завіса і як світ готується боротися проти Росії на енергетичному фронті?
У попередніх серіях:
Російські активи почали масово дешевшати на західних фондових ринках. Акції таких гігантів як “Сбєрбанк” та “Газпром” опустилися до 1-3 центів, а їхня капіталізація впала до кількох сотень мільйонів доларів.
Енергоімпортери почали масово відмовлятися від російської нафти, а танкери з російським СПГ бояться заходити до британських портів.
Велика кількість західних компаній почали відмовлятися від російського ринку, зупиняти експорт до цієї країни, закривати там свої сервіси, магазини, згортати інвестиції.
Новини ізоляції 3 березня
Міжнародні компанії спровокували росіян на масові демонстрації. Тисячі жителів країни-агресора вишукувалися у черги до кас IKEA, яка 3 березня працювала у РФ свій останній день. Шведська компанія, крім закриття для себе російського ринку, ще й пожертвувала 20 млн євро на підтримку України.
Ще один шведський бізнес, який вирішив вийти з Росії — H&M. Компанія припинила продажі по всій території РФ.
Перелік компаній, які вирішили припинити бізнес з Росією розширюється щодня. До нього вже приєдналися Jysk, Spotify та навіть Lego. Навіть російські компанії припиняють роботу з російським ринком. Поки що — тимчасово. Заводи в Тольятті та Іжевську не працюватимуть 5 березня та з 9 по 11 березня включно.
Ті західні компанії, які ще не проявили своєї позиції щодо війни в Україні, зазнають втрат. Капіталізація європейського бізнесу, який пов'язаний з РФ, скоротилася на 100 млрд доларів від початку загострення.
Водночас в Україні російські компанії вирішили націоналізувати. 3 березня Верховна Рада ухвалила відповідний закон.
Тим часом Японія запроваджує новий пакет санкцій проти РФ, який передбачає заморожування активів ще 4 російських банків: “ВТБ”, “Банк Відкриття”, “Совкомбанк” і “Новікомбанк”.
Нові санкції проти росіян запровадила і влада росії. Тепер росіянам, які бажатимуть придбати валюту через брокерів, доведеться заплатити комісію у розмірі 30%.
Нових втрат країна-агресор зазнала й на енергетичному фронті. Зокрема, президент США Джо Байден заявив, що не виключає запровадження ембарго на торгівлю російською нафтою.
Водночас Міжнародне енергетичне агентство закликало європейські країни якнайшвидше відмовитися від російського газу. Зокрема, у 2022 році закінчуються контракти з “Газпромом” у низки країн Європи, які купують понад 15 млрд кубометрів російського газу — близько 12% всіх російських поставок до Європи.
ЄС може збільшити імпорт газу з інших джерел. Зокрема, пише МЕА, завдяки газу з Норвегії та Азербайджану, а також зрідженого природного газу з таких країн, як Катар, на 30 мільярдів кубометрів протягом наступного року.
На тлі відмовок від російських енергоресурсів, а також санкцій проти найбільших російських фінансових установ зароджуються побоювання щодо платоспроможності російського уряду.
У березні він має заплатити 700 млн доларів іноземним кредиторам.Інвестори побоюються, що можуть не отримати ці виплати як через блокування частини російських резервів, так і через контрзаходи Росії, які забороняють виведення капіталу з країни.
Це не оминуло увагою й міжнародні кредитні агентства — Fitch Ratings понизило рейтинг РФ до В, адже впевненість у тому, що країна виплатить свої зобов'язання, стає дедалі меншою, а санкції — важчими.
Російська війна може дуже боляче коштувати усьому світу. Зокрема сотням мільйонів людей за кордоном, які покладаються на поставки української та російської агропродукції. Аналітики побоюються, що російське вторгнення в Україну може спричинити найгірший шок на ринку зерна за всю історію.
Ярослав ВИНОКУРОВ
Что скажете, Аноним?
[18:58 06 ноября]
[16:21 06 ноября]
[15:14 06 ноября]
18:00 06 ноября
17:40 06 ноября
17:30 06 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.