Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Привіт, старший брате!

[11:13 09 марта 2010 года ] [ Україна молода, №43, 6 березня 2010 ]

Віктор Янукович здійснив свій другий закордонний візит у статусі Президента — в Росію.

Раніше Віктор Федорович частенько їздив до Москви як лідер опозиції — отримати пораду, підтримку чи вказівку. Але вчора, коли його як високого гостя нарешті шанобливо зустрічала почесна варта, Янукович виглядав особливо вдоволеним та гордим.

Поїздка Віктора Януковича в Москву мала дати відповідь на запитання, наскільки проросійською буде політика адміністрації нового Президента. Візит Віктора Федоровича у Брюссель був радше піаром та виявом дипломатичної поваги; ніхто в Євросоюзі нічого особливого від “регіонала” й не чекав. З Росією все інакше: хлопці мають більше конкретних тем для розмови. І Янукович таки здійснив кілька виразних проросійських жестів...

Бандера — не Герой і для Медведєва, і для Януковича

Одна з найбільш резонансних заяв Януковича стосується наміру скасувати укази попередника про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері та Роману Шухевичу. Президент заявив, що влада ухвалить відповідні рішення ще до 65—го Дня Перемоги, тобто вже за два місяці. “Є певний правовий і політичний процес, Україна його проходить. І це рішення буде прийняте до Дня Перемоги”, — пообіцяв Янукович, фактично заанонсувавши постанови судів, які мали б бути незалежними.

Новачок президентського посту зазначив, що укази Віктора Ющенка “не сприймаються ні в Україні, ні в Європі”. Щоправда, “втішну” новину Янукович виголосив не в Європарламенті, через який поляки провели відповідну резолюцію, і не в Україні, яка мала повне право почути про такий намір першою. Віктор Федорович таким чином підреагував на “підказку” російського колеги Дмитра Медведєва й озвучив потрібну відповідь на спільній із президентом РФ прес—конференції. Ну і як це сприймати, як не підлабузництво перед російською стороною?!

Удруге Янукович потішив росіян (і значну частину своїх прихильників в Україні), коли підтвердив намір розширити права російської мови. Офіційно це звучить як турбота про російськомовне населення України. “Ми приймемо всі необхідні закони. І це програмне моє рішення я виконаю перед українським народом. Це питання буде вирішене найближчим часом”, — цитує московську заяву Януковича “Інтерфакс”.

Медведєв у відповідь трохи здивував: за його словами, задля симетрії в мовній політиці Росія теж може щось зробити для України. Президент РФ відзначив, що в рамках розвитку цифрового телебачення у Росії буде налагоджено мовлення одного—двох українських каналів. “Це буде, по суті, тим пакетом, яким зможе скористатися найширше представництво української діаспори та в цілому всі, хто хоче отримувати інформацію в Росії українською мовою”, — сказав Медведєв. Не уточнивши, що українські телеканали — значною мірою російськомовні.

Дружба по—флотськи

Ще одне питання, відповіді на яке з острахом чекає патріотично налаштована частина України, — статус ЧФ у Севастополі після 2017 року. Наразі чіткої заяви з цього оприводу не пролунало. Янукович домовився з Медведєвим про продовження консультацій щодо перебування чужого в українському місті. “Ми говорили про чутливі питання нашої співпраці, зокрема, про перебування Чорноморського флоту РФ в Севастополі. Всі консультації на основі чинних угод, укладених у 1997 році, будуть продовжені”, — зазначив Дмитро Медведєв. Але саме формулювання — “продовження консультацій” — має насторожувати, бо Конституція України компромісів не передбачає і дозволяє російському флотові перебувати в Криму лише до 2017 року.

Віктор Янукович, який працюватиме на посаді Президента до 2015 року, підтвердив, що флотська тема стоятиме на порядку денному під час його каденції. “По Чорноморському флоту, а він має багато різних особливостей, це питання... Я думаю, що дуже скоро отримаємо на них відповідь таку, що влаштує Україну і Росію”, — загадково повідомив він.

Росії теж посмакували вибори

Починаючи нову історію двосторонніх взаємин, Віктор Янукович і Дмитро Медведєв ще раз публічно потішилися підсумками виборів в Україні. “Це позитивний сигнал для розвитку наших стосунків. Мільйони людей, які взяли участь у голосуванні, голосували за розвиток відносин між Росією та Україною”, — заявив Медведєв. Янукович підтримав російського колегу, заявивши, що “добре розуміє виборців”. “Тому що мені, як простому громадянинові України, а не тільки як політикові, було неприємно спостерігати за всім, що відбувається у цій сфері, і ми ніколи не думали, що таке колись взагалі може бути у наших взаємовідносинах”, — зізнався Янукович.

Віктор Федорович зізнався, що саме Росія для нього — орієнтир. “Моє завдання — у хорошому сенсі слова — наздогнати Росію, підтягнути рівень життя, пенсійного забезпечення, соціальних умов до російського”, — каже лідер поки що нібито європейської держави. “Ми живемо поруч, люди між собою спілкуються і знають умови життя наших сусідів”, — цитує В. Я. прес—служба Президента.

Загалом, двом президентам учора було весело. Віктор Федорович нагадав, що Україна завжди була житницею й мусить використовувати цей потенціал і зараз. А Дмитро Анатолійович уточнив: Україна — не лише житниця, але й здравниця та кузня. “Пам’ятаєте, як говорили у фільмі [“Кавказька полонянка”]”, — нагадав Медведєв. Слово “всесоюзна” поки що вголос не згадують.

P. S. Надвечір Януковича прийняв і реальний лідер РФ — Володимир Путін. З цього приводу український політолог Віктор Небоженко висловив думку, що на цій зустрічі Янукович погоджуватиме з Путіним кандидатуру майбутнього Прем’єр—міністра. “Путін — сноб, він не з кожним Прем’єром працюватиме”, — вважає Небоженко.

Показово, що лідери РФ вирішили не обговорювати з Януковичем ціну на газ до формування нового уряду в Україні.

Історія “дружби”

Востаннє Президенти України та Росії бачилися в червні 2008 року. Дмитро Медведєв був главою держави третій місяць і приймав у Санкт—Петербурзі Віктора Ющенка. То було перше й останнє високе побачення Медведєва та Ющенка в ранзі глав держав. Через два місяці після зустрічі розпочалася грузинсько—російська війна. Україна рішуче засудила поведінку Москви, після чого взаємини Кремля й Банкової ще більше охололи. Медведєв мав відвідати Україну, однак візит кілька разів переносився, поки не стало очевидно: російський президент уникає візиту.

Ще одне побачення відбулося на саміті СНД у жовтні минулого року в Молдові, але тоді президенти зустрілися у юрбі собі подібних і просто поручкались.

Іван ДІДУШОК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.