Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Посуха загрожує врожаю в Україні та Європі

Українські метеорологи попереджають, що через брак дощів ярових цього року буде менше. Скорочення врожаю через спеку очікують і в Європі.

Спекотна та суха погода триває в Україні від початку травня, і, очевидно, протримається принаймні до середини червня, і це може негативно вплинути на врожай ярових культур, повідомила керівник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

За її словами, дефіцит опадів в Україні спостерігається вже 5 місяців поспіль, а у деяких регіонах “недобір” опадів становить до 20%.

Як твердить метеоролог, дощі, які можуть таки піти в Україні десь від середини червня, вже не вплинуть на формування ярових, але ще можуть врятувати озимі.

Раніше прогнозувалося, що цьогорічний врожай буде більшим, ніж минулого року, коли після посухи вдалося зібрати близько 38 мільйонів тонн, тоді як за рік до цього в Україні зібрали 48 мільйонів тонн збіжжя.

Посуха і очікування меншого врожаю в Європі

Скорочення врожаю через спеку та посуху очікують і у Європі.

Прогнозують, що найбільших втрат зазнає Франція — провідний європейський виробник зерна, яке є другим за важливістю аграрним продуктом Європи після вина.

Загальне виробництво зерна у Європі складає п’яту частину від загальносвітового, а його варість оцінюється у 5 мільярдів доларів на рік.

Нинішню весну там називають найпосушливішою за останні 20 років, і однією із найспекотніших від 1953 року.

Через посуху та пожежі минулого літа, Росія та Україна отримали значно менший врожай зернових. Через це російський уряд заборонив, а український — обмежив експорт зерна.

Оглядачі називали це однією із причин різкого зростання цін на зерно на світових ринках, адже у 2009 році Росія та Україна поділили 3 місце серед світових експортерів зерна, продавши на ринку понад 20 мільйонів тон зерна кожна.

Цього тижня ООН також попередила про подальше породожчення харчів у світі через спеку у головних сільськогосподарських регіонах.

Про те, що вже до 2030 року харчі можуть подорожчати удвічі, заявила днями і британська благодійна організація Oxfam.

Погано не тільки хлібові, а й вишням

Вчені також попереджають, що потепління призводить не тільки до скорочення врожаю таких головних харчів, як зерно, — вже незабаром вишні, та горіхи, особливо, фісташки, також можуть зникнути.

Згідно із висновками Світового агролісничого центру, особливо глобальне потепління відіб’ється на виробниках фруктів та горіхів у Каліфорнії та Автралії, а через незвично теплі зими в Ізраїлі, Марокко і Тунісі можуть скоротитися врожаї фісташок, вишень та персиків.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.