Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Попов почав убивати дракона

[10:58 10 января 2011 года ] [ Тиждень, 30 грудня 2010 ]

А медіа-холдинг Бориса Ложкіна за 2 мільйона пояснить киянам, як це круто, що відтепер кожен мешканець столиці митиметься під струменями головного олігарха України.

Нещодавно фактичний мер Києва Олександр Попов розповів, що на нашому сайті працюють брехуни. На запитання журналіста УП “навіщо київська влада витратила 2 мільйони гривень на замовні матеріали про себе в ЗМІ?”, Попов відповів лаконічно, але впевнено: “Ми не виділяли”.

Наступна відповідь мала би розірвати журналістові мозок:

“ — Ось газета “Комсомольская Правда в Украине” за 3 грудня цього року. Тут інтерв'ю з вами. Автор — Ірина Ковальова. Ми з'ясували в редакції — такої людини не існує. Також нам сказали, що цей матеріал їм надіслали з КМДА. За чиї кошти ви розміщуєте “джинсу”?

— (Пауза). Ми жодних рішень стосовно цього не приймали. У нас в бюджеті, здається, є стаття витрат: “Про висвітлення діяльності КМДА”, може, це малося на увазі, що у нас є якісь договірні відносини з іншими виданнями.

Але цілеспрямовано у нас така робота не проводилася. Краще ці кошти, звісно, направити на соціальний захист, ніж витрачати їх на це.”

Оскільки про 2 мільйони на “джинсу від КМДА” Інтернет почав писати з подачі Тижня, ми приречені захистити свою цноту. Але спершу — слайди.

Слайди взяті із “Вісника державних закупівель”, відтак коментувати тут нічого. Як кажуть у Комсомольську — sapienti sat.

Більш важливо, що останнє інтерв’ю Олександра Попова виставило його перед спільнотою якимсь геть безпорадним.

Спершу він зізнався, що поняття не має про росіян, яким віддадуть ЖКГ Виноградаря, потім — що не знає, як формуються тарифи в Києві по теплу. А ще переконував журналіста, що сесія Київради не виділяла 11 мільйонів гривень на новий храм УПЦ МП, плутався у тому, чи платить “Київенерго” орендну плату за комунікації і стверджував, що 650 000 — це нормальна сума для апгрейду сайту.

А родзинкою інтерв’ю стало те, що мер Києва поняття не має, хто володіє структурою, яка дає киянам тепло і світло. Варто вслухатись в музику його слів:

“- Ви казали якось в інтерв'ю, що зустрічалися з власниками “Київенерго”. Хто вони?

— Ця компанія наполовину державна.

- Більш, ніж наполовину.

— Так. Щодо решти, то думаю, десь чотири приватні компанії є власниками інших 49% акцій. Я їх не можу назвати, бо навіть не пам'ятаю — вони переважно іноземні”.

- 40% “Київенерго” володіє Ринат Ахметов, ви думаєте йому сподобається інша генеруюча компанія? На вас можуть натиснути через це?

— Я не можу стверджувати відносно власника, я просто цього не знаю, бо є декілька компаній, може воно й так. Але ми спілкувалися з керівництвом “Київенерго”, у нас з ними є порозуміння.

Мало того, поняття не маючи, хто власники, Попов збирається віддати цим щасливим невідомцям в концесію київські тепломережі. Років так на 15. При чому сам же й розповів, чим це загрожуватиме:

“Мережі — це головне. Ми можемо поруч з нинішніми ТЕЦ поставити інші, більш сучасні і це може зробити будь-яка інша кампанія — японська, американська чи канадська.

Стратегічно — це те, хто володіє мережами. А хто володіє генерацією — це не головне... Ну і звісно, щоб була конкуренція. Наприклад, в Чехії будь-хто може поставити свою генерацію і віддати тепло в мережі. Таким чином генеруючі компанії між собою конкурують. І від цього виграє територіальна громада, тому що ціна зменшується”.

Найкумедніше те, що Попов і його нові заступники вже перестали натякати про те, що 12% пакет “Київенерго” був вкрадений у міста ще 2007-го року і “незбагненним” чином опинився в 40-відсотковому пакеті Ахметова (джерела Тижня подейкують, що він сягнув вже 44%).

Мало того мер виявив бажання, аби держава віддала частину своєї власності місту. Процентів 10, певно, вистачить. Щоби міноритарні “невідомі іноземні компанії” заволоділи підприємством не тільки де-факто, а й де-юре. Потім залишиться передати їм мережі. А медіа-холдинг Бориса Ложкіна за 2 мільйона пояснить киянам, як це круто, що відтепер кожен мешканець столиці митиметься під струменями головного олігарха України.

Коротше кажучи, усе інтерв’ю Попова складалось або з відвертої брехні, або з “не знаю”. Загалом стає сумно, що Олександр Попов свого часу, в’їхавши в Київ на герць і перемігши дракона, сам потроху почав покриватись лускою. Єдине питання, яке тепер залишилось: коли закінчиться трансформація.

Олексій ШАЛАЙСЬКИЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.