Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Освіта — не товар!

[16:54 11 января 2012 года ] [ Україна молода, № 4, 11 січня 2012 ]

Щоб нагадати депутатам про своє негативне ставлення до законопроекту “Про вищу освіту”, студенти “захопили” парламент.

Учора під Верховною Радою група студентів весело розпила пляшку шампанського (дитячого). Свято, може, i вдалося б, якби до натовпу не припхався Дід Мороз у масці голови парламентського Комітету з питань освіти Максима Луцького та не витягнув із торби свій подаруночок — законопроект “Про вищу освіту” №9655. Власне, заради нього й був розіграний цей перформанс. Дізнавшись, що вже до кінця місяця цей законопроект може бути ухвалений, обурені студенти вийшли під стіни ВР. Незважаючи на свята, зимову сесію, а в когось — і канікули, організуватися київські спудеї зуміли досить швидко — завдяки соціальним мережам. “Покращення життя відчули на собі підприємці, “афганці”, “чорнобильці” та інші. Тепер прийшов час покращувати життя студентам, — йшлося у повідомленні громадського руху “Відсіч”. — І в цьому на допомогу гаранту прийшов цап—міністр. Але не сам, а зі своїм “новим” законопроектом “Про вищу освіту” №9655. Раніше подібний законопроект вносили депутати Луцький та Єфремов. Проте через студентські протести його зняли з реєстрації. Вдавшись до хитрощів: дочекавшись новорічних канікул, коли студенти роз’їхалися по домівках, міністр освіти вирішив протягнути свій законопроект, щоб чимшвидше прозвітувати про виконану роботу в напрямi “покращення життя вже сьогодні”.

На заклик у “Фейсбуці” та “Вконтакті” прийти у вівторок під стіни парламенту відгукнулося близько сотні студентів. Вигукуючи “Ганьба!”, “Освіта — не товар, універ — не базар!” і “Маємо право на протест!”, пікетувальники намагалися увійти в приміщення ВР, де проходило засідання Погоджувальної ради голів фракцій і керівників парламентських комітетів. Міліція ледь утримала напір натовпу біля металошукача, а коли правоохоронці спробували виштовхати студентів, ті сіли на підлогу просто у вестибюлі.. Зрештою, до пікетувальників вийшов Максим Луцький і пообіцяв виписати кілька перепусток для студентів, аби найактивніші з них змогли потрапити на засідання комітету. Про це  повідомив представник “Відсічі” Ілля Кротенко.

Нагадаємо, що студентські протестні акції проти законопроекту “Про вищу освіту” відбуваються вже не вперше. І досі студентам вдавалося зупинити документ, який обмежує студентське самоврядування та автономію ВНЗ, нівелює результати ЗНО (через введення триступеневого вступу: бал ЗНО, бал атестата та бал ВНЗ), дозволяє адміністрації вишу збільшувати плату за навчання для контрактників та відраховувати студентів за “академічний плагіат” (хоча що слід таким вважати — у проекті не прописано) тощо. Остання редакція законопроекту в цих принципових для студентства пунктах не надто змінилася. За словами громадського активіста Єгора Стадного, цей документ покликаний зберегти той стан застою у сфері вищої освіти, який ми спостерігаємо вже дуже багато років. Найгірше те, що міністерство повністю зберігає ту форму існування університетів, за якої ректори (яких МОНМС не лише затверджує, а й може пропонувати свою кандидатуру в ході обрання) мають сидіти “тихо”. Через можливість тримати ректорів на короткому повідку, вважають експерти, Міносвіти так наполегливо продавлює саме цей законопроект “Про вищу освіту”, хоча в парламенті зареєстрований й інший документ від “регіонала” Юрія Мірошниченка, який вважають значно прогресивнішим. Також свій освітній законопроект подали у ВР і народні депутати Леся Оробець та Арсеній Яценюк.

Ліна КУШНІР

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.