Через добу після вбивства журналіста Олеся Бузини серед білого дня в Києві, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відреагував у своєму Facebook: “Зухвале вбивство Олеся Бузини розслідується з усією ретельністю і найкращими спеціалістами кримінального розшуку і прокуратури, із залученням усього можливого потенціалу, що є у розпорядженні міліції і інших силових структур”.
Це ж, пообіцяв Аваков, стосуватиметься і розслідування вбивства колишнього нардепа Партії регіонів Олега Калашникова. Він був вбитий в середу, 16 квітня у під’їзді будинку, де мешкав.
Вбивства Калашникова і Бузини — не перші серед гучних вбивств, самогубств і загибелей, що трапилися в Україні протягом останніх дев'яти місяців.
Валентина Семенюк-Самсоненко
Колишня голова фонду Державного майна України
Обставини:
27 серпня 2014 року родичі знайшли її мертвою в своєму будинку в селі Чайки (Київська область). Тіло виявили із вогнепальним пораненням голови, поруч із загиблою лежала мисливська рушниця.
Версії слідства:
У міліції заявляли, що відпрацьовуються різні версії слідства — в тому числі вбивство і самогубство. 16 лютого генпрокурор Віктор Шокін заявив: “Наскільки я знаю, це було самогубство”.
Інші версії:
Олігарх Ігор Коломойський під час засідання комісії з питань приватизації у березні цього року заявив, що Семенюк-Самсоненко могли довести до самогубства.
“Ось ці тенденції, які відбулися з Семенюк і з Чечетовим, нехай міліція розслідує, але я вважаю, що це, як мінімум, доведення до самогубства. Тому що вони якраз знали всі секрети приватизації. Більш того, Семенюк збиралася бути свідком в англійському суді на моєму боці (мається на увазі суд у Лондоні між Пінчуком та Коломойським — УП)”, — сказав Коломойський.
Семенюк-Самсоненко чотири рази була народним депутатом — спочатку від КПУ, а потім від СПУ. У 2005 році президент України Віктор Ющенко призначив її керівником Фонду держмайна. Восени того ж року Фонд під керівництвом Семенюк- Самсоненко здійснив найгучнішу реприватизацію в історії — завод “Криворіжсталь” був перепроданий металургійному гіганту компанії Arcelor Mittal. Проте не обходилося і без скандалів. Найяскравіший приклад — продаж “Луганськтепловозу” росіянам, який згодом оскаржив Верховний Суд. Семенюк тоді назвала це рішення політичним замовленням.
Микола Сергієнко
Колишній перший заступник начальника “Укрзалізниці”
Обставини:
Ввечері 26 січня 2015 року застрелився з мисливського карабіну Blazer P93 калібру 7,62 мм, що був офіційно зареєстрований. За словами дружини, близько 16 години вечора того дня Сергієнко зателефонував їй і повідомив, що не хоче далі жити. Після дзвінка жінка протягом півгодини дісталася додому, але не встигла — чоловік був вже мертвий. За її словами, останнім часом Сергієнко перебував у стані депресії.
Версії слідства:
Міліція розглядає версію самогубства. Під час огляду місця події з’ясували, що на момент трагедії квартиру було зачинено зсередини, замки на дверях та вікнах не пошкоджено. Крім потерпілого на той момент помешканні нікого не було.
Сергієнка призначили на посаду у 2010 році. До того він керував Донецькою залізницею. Із посади був звільнений у квітні 2014 року відповідним розпорядженням Кабміну. Товаришував із Михайлом Чечетовим. Як відомо, протягом президентства Віктора Януковича українські медіа неодноразово писали про корупцію на підприємствах, що входять до складу “Укрзалізниці”. Здебільшого це стосувалося державних тендерів, що проводила компанія — їхніми переможцями раз за разом ставали фірми, що входили до орбіти сина колишнього президента Олександра Януковича.
Олексій Колеснік
Колишній голова Харківської обласної ради, колишній народний депутат
Обставини:
Вранці 29 січня 2015 року Колеснік чистив сніг на подвір'ї свого будинку, поки його дружина готувала сніданок. Через деякий час вона помітила, що чоловіка довго немає та почала його шукати. Знайшла повішаним у власній майстерні. Передсмертної записки Колесник не залишив. Загинув у день народження колишнього голови Харківської ОДА Євгена Кушнарьова, з яким він товаришував.
Посилаючись на слова знайомих Колесніка, газета “Сегодня” писала, що він дуже тяжко переніс загибель Кушнарьова (2007 року смертельно поранений під час полювання — УП): у нього були депресії і навіть траплялися серцеві напади.
Версії слідства:
За інформацією міліції, тіло Колесніка було знайдено без слідів насильницької смерті. Розпочато кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією “умисне вбивство”.
Колеснік очолював Харківську облраду з 2002 року. У 2004 році достроково склав повноваження на користь Євгена Кушнарьова. Останні кілька років жив у містечку Валки, що в Харківській області. Очолював громадську організацію “Валківське земляцтво”.
Сергій Вальтер
Відсторонений мер Мелітополя, член Партії регіонів
Обставини:
25 лютого 2015 року приблизно о 8.30 ранку в міській відділ міліції Мелітополя надійшло повідомлення від лікарів швидкої про те, що Сергій Вальтер повісився у власному будинку. Швидка отримала виклик з адреси Вальтера близько 8.15. Невідомий лише сказав про те, що Вальтеру погано.
Версії слідства:
Міліція схилялася до версії “самогубство”, справа внесена в ЄРДР як “умисне вбивство”.
Члена Партії регіонів Вальтера обрали мером Мелітополя 2010 року, два роки тому відсторонили від посади — місцева прокуратура звинувачувала його в хабарництві, підробці документів та створенні злочинного угрупування в Мелітополі. Прокуратура вимагала для нього 14 років позбавлення волі, конфіскацію майна, штраф в 17 тис грн і заборону обіймати адміністративно-господарчі посади строком на три роки.
Проте деякі із співрозмовників “Української правди” у правоохоронних органах та серед регіоналів тоді розповідали, що кримінальні провадження були відкриті через конфлікт Вальтера із бізнесменом Євгеном Анісімовим, близьким до регіонала Юрія Іванющенка.
Серія судових засідань наближалася до кінця і в день смерті Вальтера мало б відбутися чергове. Після загибелі Вальтера справу проти нього закрили. Вальтер був членом Партії регіонів з 2001 року. Він вийшов з політичної сили 22 лютого 2014 року, після втечі Віктора Януковича з країни, закликавши до саморозпуску регіоналів в Мелітополі.
Олександр Бордюг
Колишній заступник начальника міліції Мелітополя. Останнім часом обіймав посаду старшого дільничого
Обставини:
Наступного дня після смерті Вальтера, 26 лютого 2015 року 0 7.25 у швидку допомогу надійшов виклик від його дружини. Лікарі, які приїхали на місце, констатували смерть. За попередніми висновками експертів причиною смерті стала серцева недостатність — страждав на хронічну хворобу серця. На момент смерті знаходився на лікарняному.
Версії слідства:
Помер. Будь-яких ознак, що б свідчили про неприродну смерть, слідчо-оперативною групою не виявлено. За повідомленнями ЗМІ колишній начальник Бордюга був адвокатом у справі Вальтера.
Михайло Чечетов
Колишній перший заступник голови фракції Партії регіонів
Обставини:
У ніч з 27 на 28 лютого 2015 року покінчив життя самогубством — близько першої години ночі вистрибнув з вікна своєї двоповерхової квартири.
Дружина Чечетова прокинулася і не знайшла біля себе чоловіка. Обійшла всю квартиру і побачила відчинене вікно і капці чоловіка. Залишив передсмертну записку: “Я йду. Думаю, так буде краще для усіх. Величезне дякую усім за підтримку. Вибачте і зрозумійте мене правильно. М. Чечетов”.
Радник міністра МВС Антон Геращенко написав в своєму Facebook, що судячи з допиту дружини і інших осіб, які бачили Чечетова напередодні, він знаходився у глибокій депресії після початку кримінального провадження в перевищенні службових повноважень під час голосування так званих “диктаторських” законів від 16 січня.
Версії слідства:
За фактом його смерті порушено кримінальне провадження за статтею “умисне вбивство”. За словами Геращенка так робиться завжди — щоб перевірити усі можливі версії. “Є тільки момент в тому, чи не довели його до самогубства погрозами під час зустрічі або телефоном особи, проти яких він міг дати свідчення. Це також буде детально перевірятися слідчими”, — писав Геращенко.
Інші версії:
Ігор Коломойський на вищезгаданій комісії із приватизації в контексті версії про доведення до самогубства згадав Чечетова. У 2005 році Михайло Чечетов свідчив проти впливових людей — Віктора Медведчука, Олександра Єфремова, Віктора Януковича і надав багато інформації щодо приватизаційної політики на той момент колишнього президента Леоніда Кучми.
Наприклад, Чечетов давав свідчення щодо процесу приватизації “Криворіжсталі” та Нікопольського феросплавного заводу. Також за часів керівництва Чечетова Фонд держмайна провів приватизації активів Укррудпрому ( державного підприємства, до складу якого входило кілька ГЗК та заводів — УП). Завдяки спеціально прописаним правилам, контроль над найкращими активами отримали Рінат Ахметов, Вадим Новинський та Віктор Пінчук.
Станіслав Мельник
Колишній народний депутат V, VI і VII скликань від Партії регіонів, якого називали охоронцем Ріната Ахметова
Обставини:
9 березня 2015 року дружина знайшла його мертвим у ванній свого будинку в селі Українка Київської області. Мельничук нібито застрелився в лоб з мисливського карабіну, що був зареєстрований на нього. Залишив передсмертну записку, де просив його вибачити.
Версії слідства:
Самогубство, але відкрито кримінальне впровадження за статтею “умисне вбивство”, що є стандартною процедурою в таких випадках. Мельник з 1999 року по 2005 очолював завод “Сармат” і був генеральним директором компанії “Люкс”. Власником обох підприємств вважався Рінат Ахметов. Мельник добре знав перші етапи створення бізнес-імперії донецького олігарха.
Олександр Пеклушенко
Колишній голова Запорізької облдержадміністрації, член Партії регіонів
Обставини:
12 березня знайдений мертвим в спортзалі свого будинку в селищі Сонячне. Як і попередніх випадках — застреленим в голову із вогнепальної зброї
Версії слідства:
Самогубство, доведення до самогубства, умисне вбивство замасковане під самогубство. Розпочате кримінальне впровадження за статтею “умисне вбивство”.
Інші версії:
За припущенням Антона Геращенка, Пеклушенко міг скоїти самогубство, щоб не нести відповідальність за розгін активістів Євромайдану в січні-лютому 2014 року, коли він перебував на посаді голови Запорізької ОДА.
За інформацією ТСН, Пеклушенко говорив своєму товаришу, колишньому голові Запорізької райдержадміністрації Олексію Чухраю, що збирається піти з життя.
Останнім часом Пеклушенко перебував в депресії, у нього загострилася хвороба серця, проходив курс лікування в обласному кардіологічному диспансері.
Пеклушенко був депутатом Верховної Ради ІV-VІ скликань: спочатку від лояльного до тодішнього президента Кучми блока “За єдину Україну”, а далі від Партії регіонів.
Останні кілька років мав дружні стосунки зі “смотрящим” Запорізької області часів Януковича — Євгеном Анісімовим. Пізніше Пеклушенко почав діяти в інтересах Ахметова, якому належить найбільше в місті підприємство “Запоріжсталь”.
У червні минулого року обласна прокуратура повідомила, що Пеклушенка разом з колишнім головою обради Віктором Межейко підозрюють в організації масових заворушень за попередньою змовою групою осіб, тобто в силовому розгоні Євромайдану в Запоріжжі.
Віктор Янукович-молодший
Молодший син колишнього президента Віктора Януковича
Обставини:
22 березня в українських ЗМІ з'явилася інформація, що син колишнього президента Віктора Януковича ввечері 20 березня загинув на озері Байкал. Мікроавтобус “Фольксваген” за кермом якого перебував Янукович-молодший провалився під кригу. Окрім нього в мікроавтобусі було ще шестеро осіб, які змогли вибратися з автомобіля. За повідомленням російських ЗМІ, Янукович виїхав на кригу, щоб зробити селфі.
Спочатку російська сторона повідомила про смерть Віктора Давидова 1981 року народження (потім стало відомо, що Янукович взяв прізвище своєї бабусі — УП). Пізніше інформацію про загибель Януковича-молодшого підтвердила колишня регіоналка Ірина Бережна. Ввечері 22 березня тіло Януковича-молодшого відправили до Криму чартерним авіарейсом авіакомпанії “Центр-Юг”. Наступного дня його поховали на Братському військово-меморіальному кладовищі в Севастополі у безіменній могилі.
Олег Калашников
Колишній народний депутат від Партії регіонів
Обставини:
15 квітня 2015 року на восьмому поверсі будинку на Виноградарі, що в Подільському районі Києва. Почувши шум, вибігла дружина Калашникова, яка викликала міліцію. За словами одного з родичів Калашникова, останнім часом він отримував погрози за заклик масштабно святкувати 70-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Версії слідства:
Розглядають кілька версій вбивства — політична діяльність Калашникова, в тому числі і пов’язана з організацією і фінансуванням Антимайдану в Маріїнському парку. Калашников минулого року часто з’являвся на його сцені та фактично курував його роботу. В останній місяць він нібито пішов на співпрацю із правоохоронними органами і цій справі та міг назвати імена реальних спонсорів наметового містечка поруч із Радою та кураторів “тітушок”, що розганяли майданівців.
Також серед версій — його бізнес-інтереси та борги із ними пов’язані, і вбивство із метою пограбування.
Олесь Бузина
Журналіст, письменник, колишній шеф-редактор газети “Сегодня”
Обставини:
16 квітня 2015 року застрелили на вулиці Дегтярівській біля його будинку. Стріляли з “Форд-Фокус” темно-сірого кольору. За попередніми даними, застрелили з пістолета ТТ калібру 7.62 — попадання в голову і тіло. У події п’ять свідків. За словами сусідів, Бузина був на пробіжці.
Версії слідства:
Вбивство
Інші версії:
За кілька хвилин після повідомлення про вбивство Бузини питання про ставлення до цього поставили президенту Росії Володимиру Путіну в ефірі “прямої лінії” на російських телеканалах. У відповідь Путін сказав, що це вже не перше політичне вбивство в Україні і всі вони, на його думку, не розслідуються. Президент Петро Порошенко вимагає якнайшвидшого розслідування вбивств Бузини і Калашникова.
Наступного дня, 17 квітня, український політолог Володимир Фесенко отримав листа електронною поштою від нібито “Української повстанської армії”, що взяла відповідальність за скоєні вбивства “антиукраїнської наволочі”: Чечетова, Пеклушенка, Мельника, Калашникова, Бузини на себе.
Згодом речник СБУ Маркіян Лубківський повідомив, що лінгвістична експертиза виявила, що лист, що був пересланий з-за кордону, складений з використанням русизмів особою, чи особами, які, очевидно, не є носіями української мови.
За місяць до вбивства Бузина зі скандалом звільнився із щоденної газети “Сегодня”, що належить Рінату Ахметову нібито через цензуру та неможливість впливати на редакційну політику сайту видання. Також Бузина зазначив, що топ-менеджери видання забороняють йому писати критичні матеріали про нинішнього очільника українського уряду Арсенія Яценюка.
Что скажете, Аноним?
[07:00 23 ноября]
[19:13 22 ноября]
21:10 22 ноября
18:30 22 ноября
18:20 22 ноября
18:10 22 ноября
17:20 22 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.