“Чому б йому не зібрати речі і не поїхати до Росії?” — спитаєте ви. Відповідь може ховатися у глибоких фундаментах і міцних стінах. Нерухомості у Медведчука і його фірм — безліч.
Аби зібрати повну колекцію маєтків Медведчука, нам довелося проїхати через півкраїни. Відправна точка — Закарпатська область.
Це Жденієво, крихітне село у Закарпатській області, оточене пагорбами і непрохідними лісами. Саме в них на початку 2000-х стартувало масштабне будівництво. Місцевим пояснили — тут буде чи то спортивна, чи то реабілітаційна база футбольного клубу “Динамо Київ”.
Але забули додати про майбутній маєток фірми, кінцевим бенефіцеаром якої є Медведчук.
Власником клубу “Динамо-Київ”, є, як відомо, давні друзі і партнери Медведчука, брати Суркіси. Нині декількасот гектарів лісу у Жденієві знаходяться у власності та оренді того ж таки “Динамо” і компанії “Спорт-тур”, єдиним бенефіцеаром якої є Медведчук.
І тут, серед лісу розкинулися ціле маленьке королівство. Щоправда побачити його дуже непросто. Єдиний цивілізований підхід до “зони Медведчука” перекритий шлагбаумом і контролюється надагресивними охоронцями.
- А чому тут шлагбаум?
- Бо ти, с**а, живеш в й***ній країні, де ні х** не діють й***ні закони. Ти хто? Ти, бл***, суддя, прокурор?
Охорона, до слова, теж невипадкова. На формі цих людей ми розгледіли шеврон охоронної фірми “Сварог”, директор якої — Віктор Чорний — колишній активіст медведчукового “Українського вибору”. Всі свої.
Відтак, нам довелося шукати зручну точку високо в горах. Більше доби мандрів привели до успіху.
Місцеві кажуть — Медведчук з родиною приїздить сюди регулярно.
- Він був на Великдень тут цього року.
- З дружиною?
- З дружиною, дочкою.
Край легендарних мольфарів, такий далекий і ворожий для “русского мира”, чомусь дуже припав до душі його рупору — Медведчуку.
З мальовничого Закарпаття ми рухаємося в напрямку не менш мальовничої Львівщини.
Це маленьке курортне село Волосянка, за декілька кілометрів від відомого всім Славського. І саме там розміщена туристична база фірми Віктора Медведчука.
За документами, власником цієї поки не введеної в експлуатацію бази є фірма “Форпостінвест”. Не важко здогадатися, що її єдиний засновник — сам Медведчук.
Базується “Форпостінвест” у центрі Львова, у старовинному будинку. Щоправда, у ньому лише житлові квартири, офісів немає. Конспірація і ще раз конспірація.
Наша мандрівка продовжується вже тут, під Києвом. Знову ліс, знову берег річки і знову заміська дача фірми Медведчука.
Пошуки ще одного маєтку Медведчука привели нас сюди — це берег річки Стугна, що в Обухівському районі Київщини. Якщо вірити картам, то ось там — на тому березі — декілька десятків гектарів землі були виділені фірмі Медведчука “Спорт-тур” ще у 2000-х роках. За доброю традицією — під рекреаційний об’єкт.
І в пошуках вдалого місця нам знову пощастило. Частина цієї ділянки віднедавна опинилася під контролем компанії “Мтір Ессет Менеджмент”, яку ЗМІ пов’язують з групою Суркісів. Тобто, старі друзі вчергове поділили між собою ласий земельний пай.
Київ, легендарна Оболонська набережна. Елітні котеджі на березі Дніпра свого часу придбали ледь не всі представники політичної еліти України. І було б дивно, якби Медведчук лишився осторонь. Ось котедж його “Спорт-туру”.
608 квадратних метрів нерухомості і земля під нею дісталися фірмі політика у липні 2013 року.
Окрім котеджу на набережній Дніпра, вже у іншої компанії політика “Укркапітал” у Києві є, увага, 13 квартир у елітному будинку на бульварі Шевченка,27-Б і 11 квартир у улюбленому будинку Віктора Януковича на Грушевського, 9а. Плюс, структурам Медведчука належить і ось цей будинок в самому серці Києва — на вулиці Тургенєвській.
- Я зараз вам камеру розіб’ю! Я кому сказав!
І якщо квартири на Грушевського споріднюють Медведчука з Януковичем, то апартаменти на бульварі Шевченка наближують його до іншого представника “Сім’ї” — екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, чия фірма також володіє тут квартирами.
Ще більше їх єднає ледь не безцінна земля під Переяслав-Хмельницьким. Фірма Медведчука “Терра-Інвест” і близька до Клименка компанія “Голдвейн” розіграли партію, в якій перша взяла ділянку в оренду, а друга — її ж у суборенду. Як наслідок — високий паркан, купа охорони і чергова забудована заповідна зона.
Ще одна розкішна дача фірми Медведчука знаходиться в місці, куди ми, на жаль, потрапити поки не можемо — Крим, Сімеїз. Саме в цьому легендарному маєтку на березі моря Медведчук у 2012-му приймав Володимира Путіна. Останній, за даними ЗМІ, тоді активно намагався схилити Януковича до відмови від євронапрямку. Явно не остання роль в цьому відводилася Медведчуку.
Журналістка Валентина Самар, яка детально досліджувала тему виведення цієї землі у власність Медведчукового “Спорт-туру”, каже — процес був більш ніж нахабний
ВАЛЕНТИНА САМАР, журналістка:
- Санаторій імені Баранова, протитуберкульозний, де лікувалися шахтарі, як правило, він відійшов футбольному клубу “Динамо” Київ. І як було записано тоді в тих всіх документах передавався він для будівництва профілакторію для футболістів. Власне кажучи, з ццим цільовим призначенням ця новобудова, яку ми знаємо як маєток Медведчука, власне так вона вводилася в експлуатацію і була збудована. Належить територія і ці всі будови “Інвестиційній компанії “Спорт-тур”, яка через дві київські, три кіпрські і одну лондонську компанії опосередковано належить Віктору Медведчуку.
Нині цей маєток може сміливо претендувати на звання символу окупації.
Нарешті, десерт. Ось, він тут — в Оболонському районі, на вулиці Вишгородська, за цим височенним парканом. Тут розташований єдиний записаний напряму на Віктора Медведчука палац.
Історія цієї ділянки ну дуже схожа на історію Межигір’я Віктора Януковича. Вона була частиною земель під державними дачами у “Пущі-Водиці”. У 2002-му році Кабмін розпорядився вилучити у Пущі більше 22 гектарів на користь “Динамо” Київ”, а вже у 2003-му понад 6 гектарів з них викупив Віктор Медведчук.
СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО, народний депутат:
- Я пригадую, що це були останні місяці президентства Леоніда Кучми, і тоді була масова роздача земельних ділянок у Пущі-Водиці, державному підприємстві, де перебувають державні дачі. В тому числі там був і спікер парламенту тоді і так далі. І вони зробили масову нарізку цих земель. В тому числі була нарізана земля футбольному клубу “Динамо” (Київ). Здається, там була й компанія “Аеросвіт” тоді. Зокрема, “Динамо” (Київ) отримало тоді для Медведчука і Суркіса цю землю.
Після Помаранчевої Революції покійний екс-депутат і екс-очільник Фонду Держмайна Михайло Чечетов під час явки з повиною розповів про незаконну приватизацію дачних будиночків на користь “Динамо” Київ” і заявив — зробив це через тиск Медведчука.
“… Медведчук В.В. в приказном тоне жестко потребовал включить эти домики в перечень объектов, что подлежат приватизации…”
Та хід справі чомусь ніхто так і не дав. Напевне, не дасть і тепер, бо головний свідок у справі Михайло Чечетов наклав на себе руки.
За іронією долі, частина майна фірм Медведчука нині під арештом. Ні, це не вклад патріотичної влади. У судових реєстрах є інформація про борг, наприклад, “Спорт-туру” перед підрядниками, які займалися маєтком в Криму. Але держвиконавці не поспішають стукати в двері політика. Вірогідно, він вкотре став важливим для української влади. Чи не української.
Максим ОПАНАСЕНКО, Бюро журналістських розслідувань “Свідомо” для проекту “Слідство.Інфо”
Что скажете, Аноним?
[07:00 25 ноября]
[15:06 24 ноября]
[11:45 24 ноября]
08:50 25 ноября
08:40 25 ноября
08:10 25 ноября
08:00 25 ноября
07:40 25 ноября
07:30 25 ноября
15:45 24 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.