Ви можете подумати, що нещодавно стався величезний прорив у медицині, який чомусь пройшов повз вас. Але Дікс насправді не має фізичної копії себе з плоті та кісток.
Замість цього він створив свій цифровий клон на своєму сайті. Завдяки програмному забезпеченню штучного інтелекту (ШІ) він має форму чатбота, який може швидко відповідати на запитання так, ніби відповіді друкує він сам або його бізнес-партнер Роб Бенс.
Для того, щоб створити клон, ШІ працював із різноманітним контентом, як-от книгами Дікса, колонкою у Sunday Times, яку він пише з разом із Робом, і їхнім шоу The Property Podcast. Вони кажуть, що також навчили ШІ писати їхнім стилем.
“Ми відповідаємо на запитання інвесторів у щотижневих газетних колонках і телефонних шоу, але запитань завжди набагато більше, ніж ми можемо відповісти, — каже Дікс. — Проте більшість відповідей є у тих тисячах безкоштовних освітніх матеріалів, які ми випустили за останні 10 років”.
“Ми змогли систематизувати всю цю інформацію, щоб навчати людей вирішувати їхні проблеми та знаходити відповіді. Оскільки ми навчаємо штучний інтелект своїми власними словами, наші слухачі отримують хороші відповіді на все, про що вони запитують”, — додає він.
Дікс і Бенс — двоє з приблизно 150 людей, які створили власних ШІ-клонів за допомогою британської компанії Coachvox AI. Серед інших клієнтів фірми — керівники компаній, астролог, дієтолог, тренер і навіть шлюбний консультант.
Це невеликий сектор, але він швидко зростає, і серед інших творців клонів на основі штучного інтелекту — британська компанія Synthesia та американський стартап Delphi. Ідея полягає в тому, щоб користувачі могли звільнити свій час, оскільки їхній цифровий клон візьме на себе частину робочого навантаження, чи то спілкування зі співробітниками, чи надання порад клієнтам.
“Наші клони на базі штучного інтелекту дають корисні та відповідні вказівки”, — каже засновниця Coachvox AI Джоді Кук.
Delphi також надає користувачам текстовий чат-бот і просить їх завантажити якомога більше того, що вони раніше писали чи сказали, зокрема YouTube-відео, подкасти, книги чи газетні статті.
Використовуючи цей матеріал, каже Coachvox, клон користувача може “міркувати про нові ситуації, а не просто повторювати старі теми”.
Synthesia йде ще далі — додає відео та звук. Це дозволяє користувачам створювати аватар, що розмовляє, який з’являється на екрані. Щоб його створити, потрібно знімати себе на відео, говорячи в мікрофон.
Потім ваш аватар може розмовляти з клієнтами, замовниками або співробітниками понад 120 мовами. Фірма каже, що технологія створює “реалістичну цифрову версію вас самих”.
Автор фото ROSE RADFORD
Роуз Редфорд каже, що тепер вона може відповідати на запитання людей цілодобово
Британська бізнес-тренерка Роуз Редфорд також створила власного цифрового клона, щоб з більшою користю використовувати свій час.
“Я витрачаю багато годин на тиждень, відповідаючи на запитання клієнтів, тому моєю головною метою при створенні цифрової версії мене було дозволити моїм клієнтам отримувати відповіді на запитання миттєво та в будь-який час доби, без моєї участі”, — каже вона.
Все це звучить чудово, але які є недоліки?
“Створення контенту для тих, кому він потрібен для просування в кар’єрі чи бізнесі, може мати позитивний вплив”, — каже професор Флоріан Шталь, економіст і експерт зі штучного інтелекту в Мангеймському центрі науки даних у Німеччині.
“Однак очікування щодо його якості мають бути відповідними. Бізнес-ситуації часто стають настільки складними, що не всю необхідну інформацію можна надати за допомогою чатбота”, — додає він.
Клер Уолш, директорка з освіти Інституту аналітики з обробки даних, ще більш обережна щодо ШІ-клонів.
“Сучасні технології працюють із частковим усвідомленням світу, у якому вони діють, і це може бути дуже небезпечним, — каже вона. — Людський досвід майже нескінченний, і не можна довіряти машинам роботу з багатьма-багатьма параметрами”.
Автор фото JODIE COOK
Цифрові клони можуть мати аватари
Роб Дікс каже, що він наголошує користувачам свого клону, що вони мають справу з технологіями, а не з реальною людиною.
“Я відчуваю велику відповідальність, коли говорю про гроші, тому мене хвилювало, що штучний інтелект може говорити від мого імені речі, які звучать надто чорно-білими, тоді як насправді ситуація в кожного різна”, — каже він.
“У нас були ситуації, коли люди казали, що штучний інтелект надає надто багато застережень і каже, що користувач має робити подальше дослідження, але краще так, ніж навпаки”, — додає Дікс.
Матеріал підготовлений за участю Вілла Смейла
Что скажете, Аноним?
[07:00 16 января]
[23:15 15 января]
[11:49 15 января]
08:40 16 января
08:30 16 января
08:20 16 января
08:00 16 января
07:50 16 января
07:30 16 января
23:35 15 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.