Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Країні потрібен Виборчий кодекс

[09:26 11 ноября 2010 года ] [ Урядовий кур єр, № 211, 11 листопада 2010 ]

Під головуванням Президента Віктора Януковича відбулося перше засідання робочої групи з удосконалення законодавства про вибори.

Останні місцеві вибори викликали неоднозначну реакцію як в експертів і спостерігачів, так і в суспільстві. З приводу демократичності та доступності процесу волевиявлення значних нарікань не було. А от в організаційному, здебільшого в технічному плані проблеми були. Це — значне навантаження на представників виборчих комісій, велика кількість бюлетенів, відсутність єдиного підходу до їх підрахунку тощо. Ці фактори хвилювали і хвилюють суспільство.

“Чинне виборче законодавство не давало надії на те, що вибори можна провести за високими демократичними стандартами”, — заявив Віктор Янукович. Усі зауваження та недоліки мають бути враховані при розробці сучасної демократичної системи виборчого законодавства, і саме для цього Президент ініціював створення відповідної робочої групи. За його словами, головне завдання — уніфікувати законодавчу базу, а кінцева мета — створити Виборчий кодекс, норми якого можна було б застосовувати до будь-яких виборів — місцевих, парламентських чи президентських. Також необхідно відійти від практики, коли виборче законодавство змінюється напередодні виборів.

Глава держави повідомив, що у першому засіданні робочої групи взяли участь представники депутатського корпусу, вітчизняні експерти, а також міжнародні, зокрема представники Ради Європи, ОБСЄ та Міжнародного республіканського інституту. Президент зауважив, що у розробці та вдосконаленні законодавчої бази поспішати не будуть: робота має вестися прозоро і в тісному контакті із суспільством. “Механізм зворотного зв'язку є обов'язковим”, — наголосив глава держави.

У свою чергу міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що виборче законодавство — своєрідний напрямок у праві, який безпосередньо впливає на суспільство: чим таке законодавство досконаліше, тим успішніша громада. Міністр наголосив, що це залежить від типу виборів. За його словами, вибори до Верховної Ради, які проходили з 2004 року, поставили під сумнів представницьку функцію народних обранців — депутати втратили юридичну залежність від тих, хто їх делегував. Олександр Лавринович заявив, що цю проблему необхідно вирішувати щонайперше, і висловив пропозицію розпочати роботу над законопроектом про вибори депутатів на основі змішаної системи.

Також міністр наголосив на необхідності реформування законодавства щодо місцевих виборів та проведення референдумів. Окремо він зупинився на розвитку політичних партій. На його думку, потрібно відійти від практики створення політичних блоків. Досвід засвідчує, що, голосуючи за блок, виборець втрачає ідентифікацію того, кого він обирає. А обранці уникають відповідальності за прийняття рішення. Тому в новому законодавстві має бути віддзеркалена можливість громадян давати оцінку тим, за кого вони віддали свій голос.

Влад ПРОЦИШИН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.