Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Група Єремеєва може стати партією

[19:00 23 ноября 2015 года ] [ Insider, 23 ноября 2015 ]

Що відбувається з групою загиблого бізнесмена, якій з Банкової спустили Довгого?

Схоже, найближчим часом депутатську групу “Воля народу” очікують внутрішні “реформи” та переформатування. Створена покійним Ігорем Єремеєвим група переросте в партію та отримає декількох нових нардепів. Про такі зміни неофіційно розповідають самі учасники ВН.

Натомість у кулуарах парламенту продовжують наполягати, що з політичної сили, навпаки, вийдуть 3-4 парламентаріїв, а решта учасників уже давно розділені на дві групи впливу, а тому перебувають на межі розпуску.

INSIDER спробував з’ясувати, яка ситуація в депутатській групі, та чи проводять із ними консультації на випадок переформатування коаліції.

Наприкінці минулого пленарного тижня в кулуарах Верховної Ради заговорили про ймовірне поповнення парламентської більшості нардепами від “Волі народу”. Йшлося про трьох депутатів, які нібито вирішили вийти з групи, тим самим поставивши її перед можливістю розпуску та необхідністю приєднатися до інших політичних сил.

Варто нагадати, що на початку діяльності парламенту “Воля народу” нараховувала 21 народного депутата. Здебільшого це були мажоритарники-бізнесмени, які збиралися навколо покійного Ігоря Єремеєва.

Так, після виходу з політичної сили нардепів Володимира Кацуби та Віктора Бондаря, саме він ухвалив рішення долучити до її складу екс-командира добровольчого батальйону “Айдар” та екс-радикала Сергія Мельничука. Ба більше, під час скандалу з Сергієм Мельничуком саме покійний Єремеєв став на захист “айдарівця”, попри всю контраверсійність його особи.

“Ігор вирішував усі політичні й організаційні питання, він був справжнім стовпом групи. Більшість учасників прийшли саме з його подання, а його бізнес-партнери взагалі не надто фанатіли від політики та опинились у парламенті лише на особисте прохання Єремеєва. Він же визначав політичний курс і спрямування групи, хоча там зібралися доволі самодостатні та фінансово незалежні особистості”, — розповів на умовах анонімності один із депутатів групи.

Власне, саме через чітку асоціацію ВН з її керівником після його трагічної смерті багато хто чекав на розпад групи.

У “післяєремеєвський” період у кулуарах парламенту говорили, що нардепи провели декілька зустрічей і перемовин, зокрема щодо вступу до депутатської групи “Відродження” (злиття груп обговорювали ще на початку роботи парламенту) та президентської БПП.

Але злиття не відбулося. За доволі короткий час представники “Волі народу” повідомили про те, що жоден її учасник не планує нікуди виходити, а формальним лідером було обрано Ярослава Москаленка.

Згодом до “Волі народу” приєднався депутат, який ішов за списком “Самопомочі” — Андрій Немировський, та одіозний Олесь Довгий.

“Щодо останнього були тривалі дискусії. Не всі члени групи хотіли, аби Довгий асоціювався з ВН. Політична сила — молода, майже всі її учасники формують свій імідж не як загальнонаціональний, а на місцях, тобто на своїх округах, а Довгий має доволі нехорошу репутацію. Однак саме йому випала роль бути зв’язковим із Банковою та залучати до політичної сили нових депутатів”, — розповів виданню той самий депутат.

Цікаво, що ще за місяць до приходу Довгого в групу, його появу там анонсували журналістам INSIDER на Банковій. Таким чином, Банкова зробила групу ще більш лояльною до себе.

“Переговорною ланкою від АП негласно виступає Березенко. Для Довгого Березенко фактично “партнер”, адже саме він неформально очолював його виборчу кампанію у 205-му окрузі”, — кажуть у ВН.

Як розповіли відразу декілька депутатів ВН, сьогодні Олесь Довгий значно зростив свій вплив у групі та є одним із її головних гравців, хоча й непублічно.

Нещодавно до групи вступив іще один політик із фракції БПП — продюсер Євген Рибчинський. “Причиною мого переходу стало те, що депутатська група не є партією, а отже, дає своїм учасникам свободу вибору ідеології та самовираження. Усі депутати “Волі народу” абсолютно самодостатні як у політичному, так і у фінансовому плані”, — пояснив він свій крок.

Хоча дехто каже, що причиною переходу була образа на те, що Рибчинському не дали піти в мери Києва від “Народного контролю”.

Так чи інакше, Рибчинський радше за все буде лояльним до Довгого, а не до спадкоємців бізнесу Єремеєва.

Окрім продюсера, у ВН чекають на ще трьох новобранців.

“Прізвищ називати не буду, але в найближчий місяць, а може, і скоріше, троє депутатів поповнять наші ряди”, — поділився один із парламентаріїв. До того ж, за словами нардепів, своє бажання вийти із фракції та перейти до “Волі народу” висловили декілька нардепів БПП, однак через домовленості з Банковою та небажання сваритися з президентською політичною силою ці рішення “пригальмували”.

Суттєвого поліпшення стосунків із АП, враховуючи, що ВН і раніше традиційно підтримувала всі голосування, необхідні президентові, було досягнено під час останніх переговорів.

“Із АП було домовлено сприяти один одному на виборах, підтримувати, тобто, де треба — знімати, а десь, навпаки, виставляти своїх кандидатів. Відповідно, представники ВН діяли стосовно кандидатур БПП. Деякі парламентські депутати групи підтримували кількох ”протеже”, тобто заводили в місцеві ради та адміністрації своїх людей. Так пройшла кампанія в Полтаві та Сумській області, де пройшли Молоток і Шаповал”, — розповідає один із головних депутатів групи.

Щодо ймовірного вступу в коаліцію, то сторони поки що продовжують гратися в негласну підтримку.

З одного боку, владі не потрібно постіно відбиватися від звинувачень за голосування “16 січня”. З іншого — сама група залишається нейтральною і отримує свої електоральні зиски, адже не є однозначно провладною.

Дострокові парламентські вибори, за словами депутатів групи, не є визначальним аргументом у внутрішніх переформатуваннях, адже їх проведення наразі стоїть під знаком питання.

Рішення про створення партії нардепи планують ухвалити наприкінці грудня або після Нового року. Планується також і зміна назви, оскільки “Воля народу” не надто подобається її учасникам. Скоріш за все, політики повернуться до старого варіанта — “Суверенної України”, хоча остаточного рішення з цього приводу не ухвалено.

Ідеологом цієї частини роботи виступає Володимир Литвин. Саме він відповідає за інформаційне забезпечення.

Враховуючи домовленості з Банковою, новоспечена партія займе опозиційну позицію до уряду та неопозиційну до президента.

Хоча, з огляду на свої бізнес-інтереси, минулого парламентського тижня “Воля народу” об’єднала свою позицію з “Батьківщиною” і “Самопоміччю”. Зокрема, мова про підтримку законопроектів щодо зниження ренти на видобуток газу, про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі, а також про скасування податку на пенсії.

Відкритим залишається і питання фінансування нині парламентської групи, а в майбутньому партії. Нардепи ВН запевняють, що кожен із них є ”фінансово самодостатнім”, а тому політичну силу фінансують усі учасники в рівних частинах.

“На сьогодні бізнесмени групи й справді можуть утримувати її та фінансувати. Наприклад, значну підтримку Довгому надає мільйонер Ігор Воронов. Останній має спільну з Олесем фірму “ЄвроОфісБуд”, — прокоментував депутат групи.

Однак, за інформацією INSIDER, деякі бізнесмени групи не планують продовжувати парламентську діяльність у разі перевиборів.

За словами джерела у групі, на наступні вибори можуть не піти Степан Івахів і Сергій Мартиняк.

“Обоє хочуть повернутися до справ свого бізнесу та не планують балотуватися знову”. Такий розвиток подій ставить під сумнів можливість фінансування групи лише зсередини, особливо, зважаючи на той факт, що перетворення на партію вимагатиме значно більших затрат.

Ольга КАРЕТНИКОВА

 

 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.