“Я дуже активно користуюсь різними соціальними мережами не тільки для пошуку інформації про кандидатів на вакансії в нашій компанії, а також і для пошуку професіоналів для роботи у нас”, — розповідає Бі-Бі-Сі Тетяна Деркач, менеджер з персоналу компанії ABB.
Вона каже, що професіоналів у сфері діяльності її компанії не так багато, тому вона часом може переглянути, наприклад, друзів своїх колег на соціальних мережах LinkedIn або Facebook, щоб знайти потрібного професіонала.
Водночас Олена, менеджер з персоналу однієї з невеличких українських фірм, говорить, що часто шукає у соціальних мережах не професійну, а саме приватну інформацію про людей, які приходять до неї влаштовуватися на роботу.
“Лише завдяки резюме не завжди можна скласти враження про людину. Крім того, не всі докладають до нього фотокартку, а зовнішній вигляд людини багато про що говорить. Тому я часто намагаюсь знайти профіль людини у соціальній мережі, подивитися, що вона пише, чим цікавиться, хто у неї в друзях. Це може кардинально змінити враження про людину, як у позитивний, так і негативний бік”, — каже Олена.
Фахівці розповідають, що новітні технології і пошукові сервери роблять все менш можливим “приховати” інформацію про себе в інтернеті. А коли мова йде про суто професійні якості, то тут коло звужується. Як правило, коли людина — справжній професіонал, то про неї чули колеги і можуть дати оцінку. Крім того, менеджери з персоналу часто просять до резюме додати рекомендації від колишніх колег або начальників.
Однак часто і цього мало менеджерам з персоналу, і тоді на допомогу приходять соціальні мережі, які в Україні користуються популярністю.
З одного боку, твердить психолог Валентина Єфімова, негарно шукати профілі невідомих людей в соціальних мережах, бо це неначе “зазираєш” у приватне життя людини без запрошення. Але, з іншого боку, соціальна мережа сама по собі є відкритою, і людина має розуміти, що інформація, вміщена там, може бути поширена і прочитана будь-ким.
“Соціальні мережі допомагають роботодавцю дізнатися більше. Варто тільки прочитати, що людина пише про себе, які у неї хобі, яку музику слухає і подивитися фотографію, як вже розумієш хто перед тобою. Таким чином про людину можна дізнатися дуже багато”, — твердить пані Єфімова.
“Тому перед тим, як написати щось приватне у своєму профілі, варто подумати двічі”, — радить психолог.
Кореспондент Бі-Бі-Сі Марі Джексон твердить, що Facebook таїть в собі “небезпеки, яких користувачі можуть не помічати” і наводить приклад.
Одна жінка написала у себе в статусі на Фейсбук: “Боже мій! Я ненавиджу свою роботу!” Згодом вона ще й додала, як не любить начальника. Буквально за кілька годин їй нагадали, що її начальник серед її “друзів”. Це він сам і зробив, додавши, що їй завтра приходити на роботу не треба. “Лист про звільнення я вже надіслав поштою. До речі, я не жартую”, — написав обурений начальник.
Однак приховування інформації, за словами психологів, теж може мати свій негативний вплив. “Ви ж знаєте, як люди часто думають — якщо приховує, значить є що приховувати! А фантазія часом не знає меж”, — говорить психолог Валентина Єфімова.
Євгенія РУДЕНКО
Что скажете, Аноним?
[20:41 18 января]
[10:40 16 января]
12:00 18 января
10:30 18 января
09:30 18 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.