США продовжать підтримувати Україну на шляху реформ, заявила помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд на конференції YES, що завершилася в Києві. В уряді України вважають, що реформи тривають складно, але успішно, а невдоволеня населення — природнє, бо йдеться про переломні зміни.
Ранок суботи для Арсенія Яценюка розпочався зі справжньої hard talk (“складної розмови”): її премʼєр-міністру влаштував модератор дискусій YES, ведучий однойменної програми “Бі-Бі-Сі” Стівен Сакур. На розповідь Яценюка про перебіг реформ в Україні відомий журналіст запитав: “Люди з вулиці дивляться, що відбувається з їхнім гаманцем, з їхніми доходами. Вони кажуть: пане прем’єр, чому ви б’єте по нас і не б’єте по своїх друзях — власниках великих медіакомпаній, промислових підприємств, тих, кого ви захистили?”
“Ви — не перший, хто ненавидить цей уряд. Це нормально”, — пожартував у відповідь український премʼєр. На його думку, критика українцями темпів реформування — природнє явище. “Люди хочуть отримати результат якомога швидше”, — зазначив глава уряду.
“Потрібен час, щоб втілити все це — я був би радий, якби можна було зробити це за велінням чарівної палички, але це так не працює”, — додав Арсеній Яценюк.
Згадав модератор і критику на адресу премʼєра з вуст голови Одещини Міхеїла Саакашвілі щодо того, що Яценюк захищає інтереси деяких олігархів. Глава уряду у відповідь нагадав про зміну керівництва “Укрнафти” (серед акціонерів якої — структури, що повʼязують із Ігорем Коломойським) і про те, що змусив Ріната Ахметова платити більше податків.
США обіцяють пильнувати, чого потребує Україна
Прямих запитань від модератора не уникла й помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд. Її Сакур запитував про можливість надання США зброї Україні для оборони на сході: раніше цього дня це питання порушив Арсеній Яценюк. “Нам потрібна зброя не для наступу, а для оборони”, — наголошував премʼєр.
Вікторія Нуланд прямої відповіді з цього приводу не дала. “Ми будемо і далі моніторити, чого потребує Україна, — заявила дипломат. — Найважливішим є те, що Україна зупинила противника на його шляху, ми застосовуємо дипломатію зараз, маємо мінські угоди. Ми наполягаємо, що Росія і бойовики мають дотримуватися підписаних ними домовленостей”.
Вікторія Нуланд також нагадала обсяги матеріальної і технічної допомоги, що надійшла зі США в Україну за останній рік. “Ми надаємо оборонну військову допомогу. 244 мільйони доларів — ми робимо більше, ніж будь-яка інша країна щодо забезпечення навчання й оснащення України. На мій погляд, це мало значний вплив на ситуацію на полі бою”, — наголосила помічник держсекретаря США.
Колишній очільник Центрального розвідувального управління США, генерал Дейвід Петреус під час свого виступу сказав: дипломатичні зусилля світу з відновлення миру на сході України зокрема мають означати, що українські солдати настільки добре споряджені і треновані, наскільки цього потребує ситуація, коли ці військові на полі бою — одні проти Росії і її найманців.
Радіо Свобода запитало у генерала, яким він — авторитетний у США військовий у відставці — бачить шлях “вирішити невирішуване” (так організатори конференції назвали дискусію про повернення Криму і відновлення контролю над окупованими районами Донбасу).
“США і Захід мають продовжувати і нарощувати постачання Україні одиниць так званої нелетальної — але дуже важливої — допомоги: бронежилетів, приладів нічного бачення, різноманітних індивідуальних солдатських наборів, елементів, важливих для ведення розвідки”, — відповів він.
Також, за словами генерала, “час серйозно подумати щодо тих типів зброї, які допоможуть українським солдатам вистояти проти російських танків”. “Це можуть зробити протитанкові системи”, — зазначив Петреус. І наголосив, що вважає українських бійців “істинно хоробрими, героїчними”.
На завершення обговорення агресії Росії проти України Стівен Сакур запитав голову Меджлісу Рефата Чубарова, чи вірить той, що Крим коли-небудь повернеться у склад України. Звісно повернеться, відповів він, лишень треба робити все, щоб це відбулося якомога швидше. З огляду на політику самопроголошеної “влади” півострова, наголосив Чубаров, можливості чекати неконкретні “десятки років” у кримськотатарського народу просто немає.
Олена РЕМОВСЬКА
Что скажете, Аноним?
[17:10 27 ноября]
[13:15 27 ноября]
17:50 27 ноября
17:40 27 ноября
17:00 27 ноября
16:50 27 ноября
16:40 27 ноября
16:30 27 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.